Ford Mondeo 1,6 - kolisanie otaciek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1.ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.11.2010 12:12
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 1,6 - kolisanie otaciek

Príspevok od používateľa 1.ondrej »

Ja mám problém s fordom mondeo 1.6 benzín r.v.1993 66kw,keď naštartujem motor začnú mi kolísať otáčky a ked je chladnejšie aj mi zdochýňa,keď sa trochu zahreje už šlape ako hodinky,prosím o radu kde mám hľadať problém a ako ho odstrániť aj dosť veľa mi to žerie okolo 10 l/100km v meste
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bez diagnostiky ti na 100 percent nikto nepovie kde je problem.Z vlastnej skusenostii ti mozem povedat lebn tolko ze u forda 1,6 toto iste zvyykne robit pri vadnej vahe vzduchu.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Ta spotreba je v norme, v meste ten motor zerie nie okolo ale nad 10l.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zameral by som sa na teplotné čidlo
AVO6
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.03.2009 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AVO6 »

Skús vyčistiť váhu vzduchu-to odporové vlákno, ale pozor, opatrne, najlepšie sprejom na váhu vzduchu, pripadne skontroluj sviečky.
1.ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.11.2010 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1.ondrej »

Prosím ťa kde sa nachádza tá váha vzduchu s tým odporovým vláknom a kde sa nachádza teplotné čidlo ďakujem..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A už sme doma.....ďalší nádejný automechanik. :2f93:
Ďalšia otázka bude kde kúpim čistiaci sprej a ako sa to čistí, a pokračovanie bude že kde kúpim novú váhu a teplotné čidlo a prečo mi to po ich výmene stále nejde .A celkom v závere bude: nieje kontakt na nejakého mechanika ktorý mi to dá do poriadku... :3020:
Ale môžem sa mýliť...
1.ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.11.2010 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1.ondrej »

Myslel som si,že toto forum je o tom ,že tu ľudia pomôžu a poradia ako si môže aj lajik odstrániť nejakú závadu a ked sa tu chceš hrať na veľkého chytráka tak radšej nič nepíš..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale aj ten laik musí byť aspoň poučený laik a nie, že nevie ani základné veci, to môže akurát tak narobiť viac škody ako osohu!

P.S.: Lajk sa dáva na Facebooku, Lajka letela do vesmíru, ale lajika nenájdeš v žiadnom slovníku...
1.ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.11.2010 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1.ondrej »

opravoval som si už 3 autá a ešte som na nich nič nepokazil,akurát s motormi ford nemám skúsenosti,hlavne čo sa týka elektroniky..a prestaň mudrovať a nechytaj ma za slovíčka :3020:
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

lenže medzi motormi všetkých značiek áut nie je žiadny základný funkčný rozdiel. Rozdiel je len v tvare a značke komponentov.

Váha vzduchu je umiestnená vždy za filtrom. Pred sacím potrubím je vždy škrtiaca klapka. Blízko termostatu je vždy snímač teploty. Snímač teploty sa takisto nachádza aj na chladiči. Na jednomkonci motora, buď pri remenici alebo zotrvačníku je vždy snímač otáčok motora....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Mondeo 1,6 - kolisanie otaciek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

1.ondrej napísal:Ja mám problém s fordom mondeo 1.6 benzín r.v.1993 66kw,keď naštartujem motor začnú mi kolísať otáčky a ked je chladnejšie aj mi zdochýňa,keď sa trochu zahreje už šlape ako hodinky,prosím o radu kde mám hľadať problém a ako ho odstrániť aj dosť veľa mi to žerie okolo 10 l/100km v meste
Podla správania je velmi pravdepobný vinník čidlo teploty.
Dokonca to vyzerá na úplne odpísané čidlo bez signálu.Lebo nie je jedno ani to či je signál nesprávny v hodnotách alebo úplne chýba.Ak chýba úplne tak za chýbajúci si RJ (počítač) dosadí hodnotu aká zodpovedá teplote cca 80°C čo by vysvetlovalo že motor ide v teplom stave báječne.Logicky lebo mu tá teplota už vyhovuje aj zo zlým snímačom.
1.ondrej
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.11.2010 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1.ondrej »

Ďakujem za užitočné rady,dúfam,že sa mi tú závadu podarí odstrániť :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných