Ford Mk1 - brzdove svetlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Ford Mk1 - brzdove svetlo

Príspevok od používateľa megosvk »

Hapruje mi prave brzdove svetlo. To je ta ziarovka s dvoma vlaknami p21w tusim sa vola. No a problem je ten, ze vzdy svieti len 1 vlakno, to slabsie. Lavy svetlomet je ok, ziarovky su ok, poistky su ok.

Ak zapnem svetla, svieti slabe vlakno, to je asi ok. Ak teraz stlacim brzdu, ziarovka uplne zhasne. To rozhodne nie je ok. Malo by sa rozsvietit silnejsie vlakno.

Ak nemam zapnute svetla a stlacim brzdu, rozsvieti sa slabsie vlakno. To nwm ci je ok, ci by nemalo svietit silnejsie vlakno (silnejsie myslim to, co silnejsie svieti). A aby toho nebolo malo, rozsvieti lave obrysove predne svetlo (to uz je totalne mindfuck)

Nema niekto podobnu skusenost, ze kde moze byt chyba? Lave svetlo a stredne brzdove svetlo je ok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dvojvláknová žiarovka je 21/5W, máš tam naozaj dvojvláknovú?
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Ano, lebo som to mal rozobrate a ziarovka je fungel nova. Pre istotu som ju skusal aj na lavom svetle, kde funguje tak ako ma. Nemohlo sa stat, ze predosly majitel poplietol konektory, co su na snimaci brzdy?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tipujem niekde zlomené káble a preráža to medzi sebou. Mne takéto veci robila zásuvka na ťažnom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nemoze byt objimka poskodena a ziarovka nespravne osadena? Nieje v objimke necistota, oxidacia? Vies zemart kostru, pripadne priviest kostru priamo na objimku ziarovky? Bez ohladu na tvoje predosle prispevky, cestou okolo servisu by to mohli na pockanie pozriet a nemusi to stat majland. Svetla, hlavne brzdove su klucove, nedajboze chytit poistnu udalost a mozes lamentovat...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

oco13 napísal:Tipujem niekde zlomené káble a preráža to medzi sebou. Mne takéto veci robila zásuvka na ťažnom.
Jj, o taznej zasuvke som sa uz docital na dajakom lancia fore. Zajtra na to hodim oko. Okrem toho vsetkeho ani spiatocka nesvieti, takze mozno fakt za to moze tazna zasuvka.
Napada mi este, ci nemozu byt zle kable sturene v snimaci nad brzdovym pedalom?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A aby toho nebolo malo, rozsvieti lave obrysove predne svetlo (to uz je totalne mindfuck)
Aj od neho káble idú do brzdového spínača ? aj od spiatočky?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

To prave neviem jak su tam tie kable pokablene...
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Ako teoreticky bude stačiť, ak na STK prepojim dajakou dvojlinkou ľavu brzdu s pravou a bude to svietiť... ale to je ciganska robota... :/
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hlavne poriadne ocistit vsetky kontakty na svetle, vytahat ziarovky, aby tam nebola ciganska korozia...typicka choroba vsetkych hrdzavych, zanedbanych kramov, co servis nevidela a majitel je darebak, to su tie pojazdne svetelne diskoteky :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Tak ja som ho takto kupil... Co ti poviem... Pozriem na to tazne, najskor mi to pride, ze chyba je tam
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

posledne som sestre vysekaval ziarovky, doslova vysekaval, ziadne tazne to auto ani nechyrovalo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

To nwviwm co znamena vysekavat ziarovky :-D akoze boli v roztavenych plastoch?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nie, nesli inac vybrat, zaoxidovane ;-), ale svietilo jej to paradne, jak generator nahodnych cisel...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Na nosiči žiaroviek je vždy označenie, aká žiarovka pre ktorú svetelnú funkciu má byť na danom mieste osadená. Stačí si len pozorne všímať. Dvojvláknovka môže byť aj 21/4W a nie je zamenitelná s 21/5W - iný bajonet. Skontrolovať nosič žiaroviek - medzi jednotlivými vetvami sú prestrihy z nástroja a tie sa časom vďaka oxidácií vedia spojiť a diskotéke je na svete.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných