Ford Kuga - anténa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fulcrum1303
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.02.2013 17:24
Zdieľať na Facebook

Ford Kuga - anténa

Príspevok od používateľa fulcrum1303 »

ahojte, chcel by som poprosiť o radu, podarilo sa mi zalomiť anténu a to tak že vnútri tej "pätky" alebo ako to mám nazvať čo je pevne uchytená k streche mi ostal zalomený šrob z antény. Vykrútiť som to skušal všemožne no zatial statočne odoláva. Neviete niekto ako by som tú patku dokázal odmontovať? Vraj musí ísť zvnutra tapacírung dole je to pravda ? Za pomoc vopred velmi pekne dakujem.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

to chce velku silu ulomit antenu, inak ten zavit tam zvykne zahrdzaviet a nejde to vytocit, skus to odvrtat :zg282:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zvyčajne je šroubovacie uchytenie antény dostupné len po demontáži tapacíru alebo teda dostať sa tam je veľmi ťažko bez jeho demontáže. Dakedy sa dá tam dostať od zadu ako bývajú kufrové dvere že sa tapacír len uvoľní z úchytiek...ale je to pakáreň roboty len po pamäti a po hmate. Tiež by som sa to snažil riešiť len bez vybratia a skúsil najprv odvrtnúť ten zalomený kúsok z hora.Prípadne skúsiť z hora narezať drážku pilkou na železo a skúsiť vykrútiť...Neviem ako hlboko je ten zvyšok v plaste . Ak by sa aj prerazal alebo narezal ten plastový obal je vždy možné ho zalepiť.
Ozaj máš anténu v predu alebo v zadu?
Lebo ak je v predu, je dosť možné že by sa tam mohlo dať dostať a prístup je od vnútorného osvetlenia....
fulcrum1303
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.02.2013 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fulcrum1303 »

OK dakujem anténa je vzadu (sklenená strecha) skusím to odvrtať a narezať tam závit, dražka pilkou nepomohla to bolo prvé riešenie. Dakujem ešte raz.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Držím palec...inak raz som kúpil na takéto učely lavotočivý vrták ...bola to nejaká sada 3 ks z Lidla akurát že dosť velký priemer tuším až 6mm čo by bolo už moc veľa na tento účel . Odporúčam ak sa to zadarí odvrťať závit namastiť vazelínou aby saa to v budúcnosti zas nekúslo alebo najlepšie potom aj použiť ten závitový spojovací štift z mosadze...
fulcrum1303
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.02.2013 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fulcrum1303 »

Ach ved to že makká mosadz, ale podarilo sa odvrtal som to a opatrne som tam rezol závit. Musím tam kupiť dáku anténu taku skrátenú verziu niekde. Ešte raz dakujem za pomoc a rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono zas ocelový alebo antikorový štift nemusí byť lepší, pretože ak sa zavadí anténou, tak sa môže vylomiť samotná matica čo je zaliata v plaste hore na krytke a samotnom telese antény ,alebo už som videl aj také že vyhlo plech na streche a dokonca tade pri daždi tiekla voda do auta popod anténu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných