Ford Kuga 2008 - anténa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tome20
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2014 18:36
Zdieľať na Facebook

Ford Kuga 2008 - anténa

Príspevok od používateľa tome20 »

Ahojte, prednedávnom som kúpil Ford Kuga 2008 Titanium. Po kúpe som, ale zistil, že mám menší problém s anténou :3c90: Je príliš dlhá a pri cúvaní z garáže sa mi zachytáva o garážové dvere, vo forde mi povedali, že mi nevedia povedať či by mi sedela anténa z focusu ( tá by dĺžkou vyhovovala) alebo iného modelu. Nevedeli by ste mi poradiť, či sa dá tá anténa trochu skrátiť alebo nejakú inú značku ako náhradu? Poprípade či je možne ju trošku vyhnúť, pretože by som potreboval niekde získať také 3 cm. Ďakujem.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

to vážne si kvôli tomu založil konto a novú tému?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ach jaj..skrátiť sa dá vždy alebo kúpiť krátku ale je to za cenu zmenšenia kvality v miestach kde je slabšejší signál...ale v dnešnej dobe počúvať rádio-teda vlastne za hodinu 10 pesničiek a k tomu reklamu zvyšok času...
tome20
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2014 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tome20 »

Založil som ju kôli tomu či by mi niekto vedel poradiť ako skrátiť alebo či je možne tú anténu trochu ohnúť po celej dĺžke, či to bude mať veľký vplyv na signál ...
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

mal som taky isty problem a vyriesil som ho asi 20cm nejakej plastovej hrubostennej rury ktory som pred cuvanim strcil na koniec anteny a bolo po probleme
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

radsej ohnut ako skratit, skratenim sa moze "rozladit" a mat mensi zisk na urcitych frekvenciach
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Má Kuga ten prut antény demontovateľný?
Ak je to strešná anténa vzadu strechy, tak na väčšine áut ten pogumovaný prut odskrutkuješ smerom doľava a zostane Ti v ruke.

Ak áno, demontuj prut a skoč s ním do predajne autodielov/autopríslušenstva a kúp kratší s rovnakým závitom uchytenia (pruty bývajú najčastejšie buď s trčiacou skrutkou alebo s otvorom s vnútorným závitom a buď M5 alebo M6).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: angelo28 a 9 neregistrovaných