Ford Galaxy, 2005 1.9TDI 85kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0903544795
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.08.2017 21:35
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy, 2005 1.9TDI 85kw

Príspevok od používateľa uwa0903544795 »

Ahojte, potreboval by som poradiť, nedávno som kúpil jazdenku Galaxy, všetko bolo ok ale v poslednej dobe sa stáva že auto stratí otáčky motora a občas aj samovoľne zhasne motor. Som malo doma, väčšinou na Tom jazdí manzelka, jednoducho šoféruje a potom si auto zmysli že viac otáčok nedá, ani stláčanie plyn.pedalu nepomôže, niekedy pomôže podradiť a potom je všetko ok, ale stáva sa aj že motor samovoľne zhasne. Táto porucha není vyslovene pri určitých otáčkach ani zaradenom rych.stupni, aspoň sme to nepostrehli. Možno to ma spojitosť aj s tým že auto vie raz za čas ťažšie štartovať. Niekedy naštartuje na súpu a niekedy zblbne a dlhšie štartuje, potom sa rozsvieti kontrolka"chyba motora" ale po čase zhasne...viete poradiť na čo sa zamerať?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano vieme celkom presne,ale je toho príliš čo je v hre,od úplných banalít po vážnejšie veci.Kedže si nedal žiadne info ani o km,ani o servisnej histórii viac pochopíš ak si prečítaš to čo sa presne toho motora týka
motor-vw-1-9-2-0-tdi-pd-ako-ho-servisovat-t67907.html
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kedze 85kW AUY nema kontrolku "chyba motora", bude sa s najvacsou pravdepodobnostou jednat o "kontrolku zhavenia".


Auto obcas nestartuje, svieti kontrolka.

Auto obcas zhasne, neda sa natocit, potom sa zrazu umudri

Auto pocas jazdy zrazu "nepridava otacky" ani pri stlacenom plyne = odborne vyjadrene sa so skapatym motorom gula dalej kedze je zaradeny prevod (takze auto s motormanagementom bez elektriny jednoducho samovolne brzdi na zaradenom prevode, motor sa otaca len preto lebo je zaradeny prevod ; v takejto situacii po stlaceni spojky motor okamzite zhasne) az po par otrasoch znovu precitne a ide ; pripadne neprecitne a az na nulu zastane, to vsak nie je popisane...

na 99% to bude pokazene zádržné napajacie rele, ludovo nazyvane "rele zhavenia" pretoze ked je pokazene tak svieti kontrolka zhavenia (špirála na pristrojovke). Tak ako bufik, aj toto rele v hodnote dvoch eur ma pokazenych 99.999% Galaxin, Sharanov a Alhambier. Nachadza sa pod poistkovou skrinou pod volantom a myslim ze ma oznacenie R109. Sposobuje presne popisane :

- absolutne nahodne nestartovanie
- absolutne nahodne skapanie motora pri stani na volnobehu hocikde
- absolutne nahodne stratu sily, auto proste len spomaluje a ani neudrzi rychlost ani nepridava, na akomkolvek prevode, z akejkolvek rychlosti (stane sa to v meste pri 40km/h, aj na dialnici pri 170km/h)


Aj ked to nahodou toto rele nie je, za tych par eur ho vymenis a vobec ta to trapit nebude. K ziadnemu servisakovi ist nemusis, spravis to doma pred barakom sam ak dokazes v kupelni vymenit ziarovku.

Nechcem davat linku ze kde ho mozes kupit - google napovie velmi jednoducho.
uwa0903544795
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.08.2017 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0903544795 »

Zdravim, auto bolo na diagnostike a nakoniec to bol nejaký snímač vackoveho hriadeľa, som len laik tak neviem či som sa vyjadril správne...ako hovorím auto nemám dlho, a keďže za prácou chodím do zahraničia tak v aute som sa viezol možno 3x. Ohľadom kontrolky som spravil fatálnu chybu, nebola to"chyba motora"ale úplne iná a nepodstatná kontrolka, ktorej význam som si musel vyhľadať v manuáli.kontrolku zhavenia poznám,
Každopádne "relé zhavenia "si vymením
a ďakujem za popis, moc mi to pomohlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných