FORD GALAXY 1.6 Tdci Duratec - trasenie studenym motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

FORD GALAXY 1.6 Tdci Duratec - trasenie studenym motorom

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Zdravím Vás. Mám auto Ford Galaxy 1,6 Tdci 85kw, Duratec motor. Ročník 2011. Po naštartovaní auta, keď je motor studený, trasie motorom, niečo v ňom aj hŕka...Akoby motor nemal dobrý pomer paliva a vynechával. Po asi 3-4 minútach s naštartovaným motorom na voľnobehu problém prestane. Opätovné naštartovanie je už bez problémov. Problém sa znovu prejavý, keď motor vychladne. Ak je von teplo cca. 25 a viac stupňov to trasenie je slabšie a trvá kratšie. Teda s blížiacou sa zimov to bude katastrofa :zga27: V čom by mohol byť problém? Už som vymenil komplet spojku s dvojhmotným zotrvačníkom, všetky 4 vstrekovacie trysky, všetko nové. Diagnostika mi ešte pred ich výmenov vypisovala nedostatočný tlak paliva na 2 a 3 valci. Po výmene trysiek už diagnostika nevypisuje žiadne chyby, no problém s trasením motora zostal. Čo by to mohlo spôsobovať? Nejaké tepelné čidlo v motore, regulátor tlaku paliva...vie niekto poradiť? Auto má najazdené 160 000km.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Stale nedokazem pochopit, preco tak vela ludi riesi poruchy aut systemom pokus - omyl...ta vymenim spojku, ked to nepomoze vymenim vstreky, ked to nepomoze vymenim turbo...vymenim pol motora za milion eur a vysledok ziadny...cele zle
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé zle má silnú motiváciu,nikomu ani halier,všetko sami.Znie to odsudzujúco,ale nie je to tak myslené.Keby servis,ak už ten honosný titul používa,tieto veci vedel riešiť lepšie než ľudia čo to nevedia (ale majú snahu) tak by sa riešilo to,čo riešiť treba.Peniaze za dvojhmotu by zrejme ostali v peňaženke ešte nejakú chvílu,riešil by sa zádrhel kdesi v palivovej sústave,diagnostika by sa urobila gramotne,tj hladala by sa príčina a nie dôsledok.
Takže riešenie je v návrate k diagnostike,nie čítaniu chybových hlásení (ale aj to treba) tj. diagnostike každého druhu kým sa nedopracuje k podstate problému.
Asi sa to považuje za plytvanie času,ale prv než sa niekomu čo aj iba vyberie vstrekovač (nie ešte 4 ks vymenia) musí byť vyplnený celý dotazník bod po bode pre názornosť ak by sa riešil podobný prípad začína sa diagnostikou,očami sa prebehne bez štartu
teploty sedia ?
tlaky sedia ? (atm. a preplňovania)

pri štarte
otáčky štartu ?
tlak v rampe pri štarte ?

po štarte
stabilita otáčok ?
tlak v rampe ?
% korencie tlaku ?(alebo ekvivalent)
prietok vzduchu ? (pri otv EGR/zatv EGR)
korekcie vstrekov pre jednotlivé valce
zanesenie sacej sústavy



ďalej to nepíšem pretože sa líši PD motor a CR motor príp rotačka v synchronizácii kluka vačka,predvstrek paliva,talk na vstupe vys,tl. čerpadla,stav zavzdušňovania,protitlak výfuku,rozdiel tlakov v DPF a stav ,čas,km regenarácií, atd atd je to 50 otázok a čím je problém záludnejší,tým ich je viac
A 99.9% ľudí si myslí že to čo im vyplul ten monterkový sebavedomý geroj za 5 min pripojenia diagnostiky,bola diagnostika.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

mhlavaty - super napisane, dufam ze sa to aj tak pochopi!!! Dalo by sa to uzavriet jednou vetou: Rieseniu kazdej poruchy auta, na ktoru nemam okamzitu odpoved, musi predchadzat vycerpavajuca diagnostika a tym nemyslim len napichnutie auta na diagnosticku zasuvku!!! Ale presne to by mal robit servis, dobry servis, ktoremu mi platime...ak toto nespravia a menia len suciastu za suciasku tak im nedat ani cent makovy.
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

FORD GALAXY 1.6 Tdci Duratec trasenie studenym motorom.

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Ďakujem za odpovede. Mhlavaty Takže ak mi s tým viete pomôcť osobne, kľudne prídem k Vám. Tu v mojom okolí nepoznám nikoho kto by mi s tým vedel pomôcť.
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

A tie veci som samozrejme nemenil sám. Bol som s tým v servise, ktorý si za to samozrejme poriadne zapýtal :41c2:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

drunkenx-u forda taka chybova hlaska neexistuje,ze slaby tlak paliva v 2 alebo v 3 valci,lebo tlak je rovnaky pri vsetkych vstrekovacoch.Treba zmerat tlak pri a po startovani,a skontrlovat hlavne spravne kodovanie /u forda podla poradia zapalovania/ vstrekovacov.Dost casta zavada u tych 1,6tdci pokazeny spanovak rozvodovej retaze v hlave/nie remena/,a zato je to hrkotanie pri studenom motore.
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Ešte doplním. Po naštartovaní studeného motora, trasie motor. Z výfuku nejde ani biely, ani čierny dym, no cítiť skôr taký štipľavý dym. Po pár minútach, keď sa motor zahreje všetko prestane. Motorom netrasie, nič nehŕka, zmyzne ten pálivý dym a auto ide ako má. Rozvody som ešte nedal vymeniť. Aký je interval výmeny?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Rozvodovy remen ma interval vymeny,ale retaz v hlave nema.Pri vymene remena /rozvodovej sady/ si mechanici ani nekontroluju retaz,nie ze este aj vymenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných