Ford Galaxy - svieti ABS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy - svieti ABS

Príspevok od používateľa kiru »

zdravim majstrov
na mojom galaxy 1,9 TDI AUY zacalo svietit abs po diagnostike a vymene snimaca svieti dalej.mechanik mi tvrdi ze vraj treba vymenit zadne lozisko moze byt vola medzi snimacom a loziskom.
je to pravda ako by ste posputovali vy v aute vozim male deti tak nech zena je spokojna.......

dakujem za pomoc
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Vymen mechanika.
:41c2: toto je hruza. Kto ti to pre pana jana opravuje? Toto nieje otazka do fora, toto je vyzva na to aby si nasiel niekoho, kto sa svojej praci rozumie. A Abs? Nerob paniku, je to system na krajne extremne situacie, ak s manzelkou budete jazdit podla predpisov, je mala pravdepodobnost, ze vobec abs vyuzijete...
winnim
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 28.03.2005 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa winnim »

Co predchadzalo tomu, ze nefunguje? Vsetko bezalo ako ma a naraz prestalo ist ABS alebo najprv sem tam islo a potom neslo a zase chvilu islo atd?

Najprv by som pozrel na diagnostike ake data ukazuju jednotlive snimace, podla toho co ukaze (alebo neukaze) treba pokracovat dalej

Vymenil spravny snimac? Vymenil ho za spravny typ snimaca?

Mam Alhambru 2001 1,9 TDI 85kW AUY a mne idu snimace, ktore maju na konci stvorcek. Pre Alhambru 2002-2010 idu snimace ktore maju po bokoch 4 kontakty. Zapojenie konektorov je uplne rovnake, aj konektory su rovnake, ale snimace ako celok niesu kompatibilne medzi sebou.

snimac 2001
Obrázok

snimac 2002-2010 (vlavo dolu ho vidno)
Obrázok
Opel Movano 2000, 2,8DTI 84kW S9W700
Opel Vivaro Tourer 2017 1,6 BiTurbo 107kW
Opel Movano 2019, 2,3 BiTurbo 120kW
kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiru »

mne vsetko fungovalo ako malo raz mi zasvietilo a potom zhaslo aj pri slabom pribrzdeni zacal kopat pedal a po case ostalo svietit natrvalo.snimac je vymeneny ten zly a aj dobry typ ako ma ist bol meneny pred rokom tak je to na sto percent spravny typ
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Ak mechanik neopravi zakladnu elektroniku, ktora je v praxi uz aspon 15 rokov... keby to bola aspon nejaka zlozitejsia cast.

A ako by som postupoval ja?
1. Seriova diagnostika - chyba obvodu/chyba signalu?
2A. Obvod - paralelna diagnostika - obvod snimaca, napojenie k RJ motora. Z vysledku urcit chybnu cast.
2B. Signal - seriova diagnostika (livedata)+paralelna (signal do ABS). Zo vysledku a nameraneho signalu urcit chybnu cast.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných