Ford Galaxy - nejde nastartovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy - nejde nastartovat

Príspevok od používateľa kiru »

Zdravím jedna sa o ford galaxy 1.9 tdi 85kw 2002 auy dnes po prejdeny cca 15 km auto zhaslo a už nejde naštartovať. Auto len točí a nechytne. Na diagnostike sa nechce spojiť s riadiacou jednotkou a nepočuť tlačiť čerpadlo. Čo môže byť za chyba? Rele a poistky som pozeral vyzerajú ok. Ďakujem za rady
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Niekde nejaký konektor, alebo aj dobrá poistka nemusí mať v poistkovej skrinke dobrý kontakt a teda že niečo nemá napájanie ak je aj poistka na pohlad neprerušená.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Prekontrolovat este raz poistky a rele. Nie pohladom, ale multimetrom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je prípad kedy diagnostika nevie vonkoncom usmerniť aspoň počiatočné kroky.Je silne pravdepodobné že že vypadla vec,ktorá nabúrala naraz aj diagnostickú zásuvku aj iné systémy ktoré zase ochromili motor.
Tu je nutné nájsť toho spoločného menovateľa,ktorý spája veci ktoré nefungujú.Takže schémy a hladať čo majú veci spoločné.Vyzerá to možno divne,ale čím viac vecí spadá pod niečo čo sa naraz stalo,tým lahšie sa chyba nájde.Treba vždy vychádzať z banálnych chýb,istenie,relátko,konektorové spojenie,oxid,kostra, ..zvieratko pod kapotou
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Rele 109.
Nemam sajnu ako si kontroloval tie poistky, rele, no ak ti pri startovani neblikne ani zhavenie, tak hladaj chybu v tom rele 109.
Podla toho popisu je to jeho podpis nefunkcnosti.
kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiru »

Zdravím dnes ráno som si všimol že nerozsvieti ani zhavenie skúsim prehodiť to rele 109
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Bez napajania RJ sa diagnostika s nou nespoji… A to ma na starosti rele 109.
A kedze je problem aj s cerpadlom a aj zhavenim, tak takmer s istotou sa da predpokladat vadne rele109.
kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiru »

Zdravím tak dnes som vymenil to rele 109 za nove a nic problém stale pretrváva. Nejaké rady načo sa ešte zamerať alebo pozriet.dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem čo máte z relé 109,ale odvádzáte pána od riešenia.Palivové čerpadielko nemá nič spoločné z ničím iným než zo sebou samotným,je samostatné ovládané priamo RJ motora.Žhavenie s ním nič nemá. Pokiaľ by problém spočíval len v tom že nejde čerpadielko v nádrži,tak stačí palivo priviesť na vstup tandemu hadičkou z nádobky povyše aby malo spád a motor ide naštartovať z nultým tlakom,jedine bude mať problém ísť do výkonu.
Takto vie dôjsť domov vcelku v pohode každý kto má pumpáča aj mu na ceste zakape podávacie čerpadielko v nádrži,stačí prívod a vratku hodiť do šerbla z naftou a ide sa.
[img]https://i.postimg.cc/cr8WRLf9/image.jpg[/img]
Motor PD je úplne primitívny,na to aby išiel potrebuje iba palivo hoci aj samospádom do tandemu a elektriku do vstrekovačov.Aj to či ju dostáva sa zistuje za pár sekúnd,ovšem na dielni z výbavou.
Že nejde diagnostická zásuvka je opísané zmätočne,pretože nie je jasné či nejde iba motorovka,alebo vypadlo úplne spojenie z riadiacim počítačom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veď daj ako :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už som v obraze.Čo už,jedno relé sem tam,pánovi Nagyovi chceli Dáni meniť komfortku za 2660 e.- a to dokonca servis.Niektoré omyly sú za málo,niektoré za cenu pol auta
Inak s tým čo si písal som súhlasil,možno som sa mal vyjadriť adresnejšie .. :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak vidím napísané... Rele a poistky som pozeral vyzerajú ok....tak viem že nič nie je isté a najmenej tie poistky a relátka
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale ked to pise...
Snad ako prve skontroloval tie poistky pri baterke...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na poistkách sa už obabralo kvantum ľudí,pretože čo sa tvári ako dobré,nemusí byť naozaj dobré,preto sa neposudzujú opticky ale funkčne
kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiru »

Tak pani podarilo sa to opraviť bola vadna jedna poistka a vymenili sa 2 relatka a uz to funguje.
Vďaka za rady pri oprave
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných