Ford Galaxy mk2 1.9 tdi 85 kw 115k - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy mk2 1.9 tdi 85 kw 115k - kurenie

Príspevok od používateľa sanko0608 »

ford galaxy mk2 1.9tdi 85kw 115k
zdrawim vas chlap mam taky problem ze mi auto neudrzi teplotu( 90 ) klesa na 70 -80 a 90 prisiel som na to ze ked dam na 3 stupen fukania tak teplota sa drzi na 90 akonahle pridam na rychlosti hned klesa teplota - takze aj spotrebu ma ako dojna krava ... menene rozvody v. pumpa.sen.snimania teploty.termostat. mal som ho aj na pc-bosh a nic ze vsetko je ok tak ak by ste mi vedeli poradit vdaka
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...PC síce neukáže,či je termostat v poriadku,tak by som skúsil iný,ale najprv by som skúsil vymeniť zátku vyrovnávacej nádržky...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pridavne kurenie funguje? Galaxy, Sharana a Alhambra kazdy jeden voz ma preto pridavne kurenie prave kvoli tomu ze v zime jednoducho ten motor nevyrobi dostatok tepla. Ale pri teplotach nad nulou by malo teplotu este udrzat.
Daj novu zatku a pokial ten termostat nebol znackovy tak aj ten. Tie cinske cu casto nepodarky.
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

VOJTO55 napísal:...PC síce neukáže,či je termostat v poriadku,tak by som skúsil iný,ale najprv by som skúsil vymeniť zátku vyrovnávacej nádržky...aj to som menil len ta zadka nieje zlta ale cierba .termostat je neoreginal.. a to pridawne kurenie tak nefunguje ... neviete mi poradit kde co mam pozriet kde je ta sviecka ci co to tam odchadza akurat idem vybrat thermostat tak ho skusim dat do vriacej vody ci ho otvori ...tomu pridawnemu kureniu nechapem mal som predtym alhambru 81kw110k. tam pri pretoceni kluca sa rozsvietila kontrolka zlta hviezdicka a pri 4 st. sa zapinal tuna na galaxy vobec nic neukazuje
dakujem za rady
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Keď budeš variť termostat tak do vody treba aj teplomer,pretože predpokladám,že bude otvárať skôr ako má a to neodhadneš...
maroo33
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.02.2009 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroo33 »

Zdravim Vas mam podobny problem mam Alhambru 1.9 TDI 85 kw, r.v.2005 s pridavnym kurenim. Minulu zimu sa drzala teplota cely cas na 90 stupnov, ani sa nepohla. V lete som menil chladic, pretoze tiekol potom som vsetko pozapajal ako bolo uz na konci leta som si vsimol ze teplota vystupi na 90 stupnou len obcas, akonahle mam zapnute kurenie tak sa drzi na 80-85 stupnou Webastoo funguje, zapina pri 4 - 6 stupnoch. Nevie mi niekto poradit co som mohol spravit zle.Nerozumiem co ma s tym ta zatka na vyrovnavacej nadrzke{zeby to chytalo vzduch}aj tak ju v pondelok kupim a vymenim.dakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Predsa v tej zátke je dosť dôležitý pretlakový ventil...
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

VOJTO55 napísal:...Keď budeš variť termostat tak do vody treba aj teplomer,pretože predpokladám,že bude otvárať skôr ako má a to neodhadneš...
Tak som ten thermostat troska povaril )) tak sa otvoril ale nie celkom .. vybral som aj to pridavne kurenie a zhavic je uz vtahu .. tak skusim vpondelok kupit novy a vymenit dufam ze to pridavne kurenie malo na svedomi tie problemy z teplotou ... neviete mi poradit pri akych stupnoch sa zapina to nezavisle kurenie dakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Keď sa Ti termostat celkom neotvoril,tak by to malo ešte lepšie držať teplotu...
...Nezávislé kúrenie sa má zapínať približne pod +7 stupňov...
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

a je nato aj niejaka kontrolka ?ja uz neviem uz mam nervy vkoncoch vobec nechapem preco nechce drzat teplotu ked je na plno pustene fukanie :..: :..: :..: nevuete mi poradit nebude to tym bufikom?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moze to byt aj tym, ze cez radiator kurenia mas vyssi odber tepla, ako je stratove teplo toho motora...termostat moze byt v pohode a je nadarmo zavrety...pri velkej zime odporucam vyskusat neveriacim, pri jazde dole kopcom zapnut kurenie na max. ze klesne rucicka, detto pri stati a volnobehu...riesenie je menej kurit, alebo spravit bufika, lebo to akvarko bez toho vykurit :suicide:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

hmm trocha som to nepochopil cize pricina toho vsetkeho je bufik?
viete mi poradit co treba vymenit okolo bufika ??? viem ze je tam zhavic
je
knemu aj niejaky filter???
aky mi viete poradit kde co je velka vdaka vam
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ktorej casti si nepochopil ?
teplo do kurenia ide z maleho okruhu ! termostat s tym nic nema, ked uz je dobry a zavrety, do chladica teplo neutecie, zbytocne budes zakryvat aj masku kartonom lol
motor jednoducho vyrobi menej tepla, ako pozadujes kurenim na 4, ked chces menej mrznut, oblec sa, alebo oprav bufik :41c2:

neviem kolko kW ma vymennik kurenia v tvojom aute, ale pocitam ze hooodne :3035:, bufik je tam ako nutnost, nie ako super vybava...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

nejde o to mrznutie ale to ze mi to tha oci ta palicka ked tak pada .... a jednak aj je spotreba o dost velka
sanko0608
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04.03.2012 11:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanko0608 »

nevies mi nahodou poradit kde je ten vymenik dnes idem kupit ten zhavic tak dufam ze bufik bude oki

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných