Ford Galaxy 1,9TDI 85kw - po zohriati trha motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

furby82
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 1,9TDI 85kw - po zohriati trha motorom

Príspevok od používateľa furby82 »

Zdravim Vas,potreboval by som prosim poradiť ohľadom mojho problému.Typ motora je AUY rok2002.Auto za studena natoči krasne a jazdi bez problemov ale keď sa zahreje na cca 50stupňov začne trhať,aj na voľnobehu.akoby dostaval malo nafty alebo išiel na tri valce.niekedy keď je zohriaty a trasie,vypnem motor a po opetovnom naštartovani ide dobre ale pri vyššich otačkach zas začne trhať.Skušal som vyčistiť aj zaslepiť egr ale nepomohlo.Turbo už dosť piska a tlači trochu olej,može to byť aj tym?
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

neviem presne ako to je na PD /myslim že ten r.v. je už PD/, ale môže to byt regulator tlaku turba /myslim že sa tomu hovorí hruška/, alebo ventil E ?? nevim presné označenie, no a v neposlednom rade otázne či ti netaha niekde v palivovom systáme vzduch
pedro222
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.12.2006 11:50
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro222 »

skús vstrekovače zvyknú niekedy robiť šarapatu
furby82
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa furby82 »

denny myslis ventil oznacovany ako n75,alebo priamo regulator tlaku na turbe?
denny666
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13.04.2012 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denny666 »

ano, ano tak je označeny ten ventil, nevedel som si spomenuť,
mam totiž tiež f.Galaxy, len este nieje PD, je to starší model motor AFN - rotačka, ale robilo mi podobne psie kusy, nudzový režim, trhanie a pod., nakoniec to bola tá hruška na turbe, ale niekde som vyňúral v tom čase čo-to aj okolo toho ventilu, ked trocha pohladaš - najdeš, ale skusil by som najprv ten podtlakový regulátor na turbíne či sa nezadrháva - aspon ja začínam od najlacnejšieho riešenia
basky
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 04.10.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa basky »

Zdravim, skusim poradit aj ja nieco..
mne sa podobene nieco dialo na benzinovej Xsare..
Skus pozriet snimac otacok na kluke..resp.ja som ho mal na zotrvacniku.
Vacsinou je to zaspinene a staci vycistit, nastriekat kontakt popripade..
v mojom pripade robota na 5min.
A tiez sa toprejavuje az ked sa zohreje motor, inak slapal ako hodinky :) Ale po zohriati kludne skapal zajazdy, a potom hned nastartoval..haluz :)
furby82
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa furby82 »

:28b7: Tak už to ide,niekde tu na fore som čital ako mp3turbo upozorňoval na slabe kontakty k vstrekom.tak som to vyčistil napružil a jede to. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných