Ford Galaxy 1.9 TDI 66 KW r.v. 1997

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mbogy88
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy 1.9 TDI 66 KW r.v. 1997

Príspevok od používateľa mbogy88 »

Zdravicko ...
Chcel by som sa poradit a poprosit o pomoc...
Siel som asi 140km/h ked mi s nicoho nic shasol motor,po opetovnom nastartovani uz stracal vykon a zacalo nieco klepat v motore...zastavil som a na prvy pohlad sa to javilo ako spodne ulozenie motora ale nieje to ono...strasne to klepe a ten zvuk vychadza s motora,prosim vedeli by ste mi nikto poradit co by to mohlo byt?
jedna sa o ford galaxy .9 tdi 66kw r.v 1997
dakujem za kazdu radu
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Od klávesnice ti nikto nepovie čo to je a čo s tým treba robiť. Rozoberieš (dáš rozobrať) a potom budeš vedieť na čom si. Môže to byť čokoľvek od rozpadnutého a vzprieceneho zdvihatka až po zlomenú kluku...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

holt si sa naucil ze s Galaxinou a navyse 66kovou verziou sa nejazdi 140.

Teraz sa ti trosku spomali tempo ked ti povedia cenovku za opravu.
mbogy88
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbogy88 »

Dakujem za odpovede...ale co rozobrat?kde zacat?chcel by som zacat tym mensim zlom....

aaaaaaa na galaxyku som jazdil aj rychlejsie a nestalo sa nic...mozno to auto uz ma asi toho vela za sebou :D tak dufam ze to nebude veeelmi drahe....
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Primárne odkiaľ ide hluk... Z hlavy alebo dole z bloku. Ak sa ale nevyznas tak sa toho radšej nechytaj, nevyriesis to. Inak ak je motor vporiadku tak sa mu určite nemá čo stať pri takom tempe,ani pri maxime. Bežne sa skúša v motorarni náhodne vybrany motor na 1000 hodín pri 100%nom zaťažení a termálnych šokoch a po skončení testu je v špičkovej kondícii. Skôr by som povedal že tvoj uz ma strašne veľa nabehne a nikomu sa do neho nechcelo investovať peniaze v záujme predchazania fatálnym zavadam. Niektorým sa vyhnúť nedá,veci ako unavove lomy skrátka prídu ak majú prist,ale pravidelným servisom a výmenou niektorých komponentov včas sa dá životnosť motora podstatne predĺžiť.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

už podľa možnosti viacej neštartovať,zhodiť dole olej.vaňu a popozerať odspodu ,či nie je lom na kľuke,mne sa to stalo na passate pred rokom,prasknutá kľuka pri prvej ojnici,kvoli poškodenému dvojhmot. zotrvačníku,stalo sa mi to tiež na dialnici pri 130-ke....držím palce
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

urcite uz nestartuj... je tam velmi zly pristup, mozes odtiahnut rovno do servisu a motor von...aj ked to bude na kluke, aj keby na zdvihatkach....
mbogy88
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbogy88 »

Ahojte poprosil by som o radu...spominany Galaxy...
Mam moznost kupi vw Sharan 81kw s pokazenou prevodovkou ...
Chcem sa spytat pasovala by prevodovka s ford Galaxy 66kw do vw sharan 81kw?
dakujem za kazdu radu....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných