753 322
inzerátov
Pridať inzerát

Ford Fusion 1.4 TDCI 50kw 2006

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
nickname2
Založený: 16 január 2016
Nabehané: 19 min
Predmet: Ford Fusion 1.4 TDCI 50kw 2006 PríspevokZaslal: 15.01.2019 20:13   
Dobrý deň,

Na spomínanom vozidle mám zatiaľ neidentifikovatelný problém, ide o to, že auto dlhšie stálo a nikde sa na nom nejazdilo, po dlhšom čase som ho teda vytiahol a začal na nom jazdiť prevážne krátke trasy, po asi týždni mi zasvietila počas jazdy kontrolka ABS po nejakej chvíli súčasne kontrolka baterie, prišiel som domov vypol motor, po nejakom čase som skúsil auto naštartovať avšak už neštartovalo. Skúsil som dobiť batériu ale bezvýsledne, tak som kúpil novú bateriu zrazu auto štartovalo a fungovalo všetko. Po určitej nie dlhej dobe (cca 2 dni) po chvíľkovom naštartovaní auta a státi na mieste znovu rozsvietená kontrolka abs + po chvíli aj červená batéria. Opäť auto nejde naštartovať. Neviem čo mám robiť myslíte si, že bude treba vymeniť alternátor ? resp. môže isť aj o niečo iné ?

Ďakujem

S pozdravom Nickname2
Citovať
fecis
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 8 dní 9 hod 3 min
PríspevokZaslal: 15.01.2019 20:31   
Najprv zmeraj multimetrom, či po naštartovaní dobíja. Malo by byť cca 14-14,5V
Citovať
wikyxxx
Povedomá tvár - Favorito (30)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 5 dní 22 hod 14 min
PríspevokZaslal: 16.01.2019 11:51   
toto som riesil susedovi na takom istom fusione prehnitý kablový zvazok bol pod rj motora ...robota na 3-4 dni co som natahoval nové kable ... už nikdy viac ...
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (227)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 11 hod
PríspevokZaslal: 16.01.2019 13:47   
A možno stačí zas len novú baterku kúpiť...šak prvý krát to pomohlo....
Môže byť aj problém v svorkách na baterke jak sú do nich zalisované káble -prechodový odpor , alebo Ti baterku niečo vyžiera cez noc, alebo nedobíja ale to by asi svietila kontrolka najskorej ....Asi bude treba previesť kompletné meranie...
Vážený člen - Gallardo (214)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 9 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 16.01.2019 21:14   
a co tak tu novu bateriu hned po kupe nabit.moja exide sa nabijala 1.5 dna.este sa mi nikdy nestalo aby nova bateria bola nabita.silu to ma aby motor roztocilo ved je nova no vzdy hned po kupe ide na nabijacku.
Citovať
FUTURA 29
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 13 dní 5 hod 59 min
PríspevokZaslal: 17.01.2019 02:52   
Nemci to mali vyspekulovane zivotnost dielov cca 10 rokov a fertig.Elektrika na fusione bola od nova slaba.Abs sa rozsvieti pri poklese napetia pod 11 v.Cize zjavne zlyhava nabijaca sustava ktora je regulovana hlavnou ecu.Od nova tam montovali baterie motocraft 12v 62Ah kalciove co znasaju vpohode nabijanie az do 14,8 v.Jasne moze sa zamenit za komercne bezne predavane aku,ale treba pocitat zo zvisenym odparovanim elektrolitu pri vzdialenejsich trasach.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Ford fórum