Ford Fusion - bliká oranžová kontrolka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Ford Fusion - bliká oranžová kontrolka

Príspevok od používateľa jethro922 »

zdravím, vás

Fusion 1.4 TDCi 2006

pri normálnej jazde mi začala blikať kotrolka oranžová - ozubené koliečko s výkričníkom vnútri,

dočítal som sa, že má súvis s automatickou prevodovkou, keď sa v nej prehreje olej atď, problém je ten, že nemám automat, ale klasický manuál, motor je 1.4 TDCi, 2006, má už 340 tis. km no doteraz išiel bez problémov

počas normálnej jazdy mi to začalo blikať, žiadne vytáčanie, išiel som vtedy asi 40 kmh, žiadna zmena v chode motora, tak som zastavil, chvilu na volnobeh - nič - bliká furt, tak som vypol motor, počkal, pri zapnutom klúčiku kontrolka zasvietila, potom norm. zhasne, naštartujem, začne blikať po chvilke, asi po 3 km som to znova odstavil, vypol motor asi na 5 - 7 min. zase zapnem klúč, zase zasvielita, zhasla a rozblikala sa až po asi 1 km v obci, neviem kolko to može byť asi tak 2 min. tak som pokračoval domov asi 5 km.

v knižke je napísané len v súvislosti s automatom, horúci a núdzový režim atď.

začalo to dnes v noci, ak máte niekto niečo iné v knihe, dajte prosím vedieť, snažím sa vybaviť diagnostiku

za užitočné rady ďakujem, J
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Niet co poradit. Dana kontrolka znamena len to ze v pamati zavad je aktivna jedna z mnoho desiatok chyb. Vsetko by boli len spekulacie takze zacat treba diagnostikou.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Na vonkajsiu teplotu je snehova vlocka. od zelenej cez oranzovu az po cervenu. teda aspon nas ford ma taku, alebo to uz zmenili?
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

no citujem knižku:

Horúci režim: tento režim sa aktivuje, ak je zistená vysoká teplota, aby sa zabránilo poškodeniu prevodovky. Ak je režim aktivovaný, može svietiť kontrolka prevodovky. Zhasne po vychladnutí na norm. prevádzkovú teplotu.

Núdzový režim: tento režim sa môže aktivovať ak sa v zariadení vyskytne porucha. Može to spôsobiť neobvyklé správanie vozidla.

je to písané v sekcií Automatická prevodovka 4 st., lenže ja mám manuál

inak dnes nezasvietila, ak nezasieti znova, tak to budem riešiť až neskôr, keď zastihnem známeho s dobrou diag
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných