Ford Focus 1,8 tdci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,8 tdci

Príspevok od používateľa pelewi »

ahoj ľudia, mám možnosť kúpiť Ford Focus 1,8tdci ročník 2008 (po facelifte), ktorý má najazdených 180000km..
ja len by som sa chcel spýtať na názor na vozidlo, či je to dobrá voľba motorizácie, poprípade niečo z vlastnej skúsenosti
tie kilometre sú podotýkam reálne, v 2011 bolo dovezené z ITA kde bolo výhradne vo Forde servisované v pravidelných intervaloch a potom na Slovensku v BA za tých 5 rokov v jednom jedinom servise
má vymenené spojku+zotrvák, žhaviče a stabilizačné tyčky, myslím že tá spojka bola menená ako posledná, nepamätám si už riadne tú servisnú knižku
za každú radu a skúsenosť ďakujem :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pokiaľ je to auto sa liter tak to ber.inac čo dovoz to 100 percentna stocenica.dobre auto z dovozu na kšeft neexistuje.
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

S dieslov je to tá lepšia voľba. Ide o klasický ford motor, celkom živé auto, len pozor na turbo dieru pri 1900 ot/min. Spotreba trochu vyššia (moja dlhodobá spotreba je 5,4, 80% medzimesto, zvyšok mesto), hrubší prejav, ale spoľahlivé (za 35000km zatiaľ len výmena hadice od turba a zadné stabilizátory). Kvalita spracovania priemer, horšie od Golf 5, ak to môžem porovnať z vlastnej skúsenosti.....auto mám rok a pol a som celkom spokojný - FoFo 2007
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Všetky majú predsa 180 000 pravých...je jedno či je to prémiová 20 ročná limuzína alebo 8 ročný Focus :40bd:
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Kludne ho ber. Mám ten motor v c-maxe, a okrem tej hadice od turba zatiaľ žiaden problém. A dá sa aj v pohode zaslepiť ERG. Vždy lepšie ako 1.6tdci.
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

marco98 napísal:Všetky majú predsa 180 000 pravých...je jedno či je to prémiová 20 ročná limuzína alebo 8 ročný Focus :40bd:
presne na toto som aj ja chcel reagovat. Ja ked som auto kupoval tak hovorim kamaratovi ze dovezene z talianska s origo km ze vsetko je v servisnej knizke a on sa zacal smiat ze taku servisnu knizku mi aj on moze vystavit skoro hned :-D ked dovoz tak skor zrejme z nemecka ;)
pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pelewi »

pravda tiež som to isté počul no hovorím serviska má záznam od autorizovaného servisu v pravidelných intervaloch a potom rovnako má aj v jednom jedinom autoservise v BA, ja si myslím že toto by mohlo byť vierohodné a ako trojročné bolo dovezené s niečo do 80000km tak to by mohlo sedieť podľa mňa.. aj interiér je v dobrom stave
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Nemusí to byť vždy pravidlom že všetký auta z dovozu sú stočenky.Treba ale brať na vedomie že ani nemci nepredávajú svoje autá za zlomok ceny!!!
Pokiaľ je auto od prvého majiteľa a je poctivo servisované,nech má aj 200tis.km,tak si drží svoju cenu.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak je v dobrom stave a veris majitelovi, tak ber. Je to spolahlivy typ,praskaju niektore plasty v inter., koza typicky slaba od forda, slabe svy na sedackach, slaby kufrovy mikrospinac a pod.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Všetko z talianska má 80 000km a 3roky.a všetko je stočené + s bonusom burane.ital by bol dobrý pako keby predal auto s tak málo km.a servis aj od slovenského ford tak to už niet čo riešiť.max za liter to beriem a neriešim nič.
tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasendo »

Ak má peciatky v autorizovanom servise tak nieje ziaden problem si tie km overit cez ford zonu( 5€ sa plati) alebo priamo vo Forde , Ja som bral tak isto focus z dovozu s kopletnou serviskou a vo forde mi km overili a bol som kludny :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných