Ford Focus 1.5 durateq

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.5 durateq

Príspevok od používateľa RL81 »

Zdravím. Aký máte názor na focus combi 1.5 durateq? Mám k dispozícii 9500€ a chcem auto pre rodinu ktore by som mal cca na 5-8 rokov. Väčšinou km spravím po meste,ale chcem ho viac využívat na výlety s rodinnou. Ročne som najazdil 10.000-15.000 km no ked sú deti chceme výletovat a 1x za 2 roky dovolenka taliansko-chorvatsko.Najradšej by som chcel benzín no nebránim sa ani dieslu. Poprosím o normálne odpovede :300f:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Nemas na mysli nahodou 1.5 Ecoboost?Ten uz je v pohode.
Na rozdiel od 1.6ky, ktora trpi na popraskane hlavy, v extremnom pripade aj bloky. Je tam zle navrhnute chladenia a cele sa to prehrieva.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

Nie myslel som durateq nafta. No chcel som focus benzín ale pocul som o tomto probleme ževraj šetrili na hadičke chladenia a ta praskala a odpalila motor. Tá 1.5 ecoboost to ma vyrieśene? No aj sa trocha bojím lebo co má v názve eco tak potom servis až tak eco nebude. Teraz kamarat menil v adblue trisku a vysolil za nu 280€ . No fordík sa mi páci ,hlavne to vnutro ma oproti konkurencii lepšie . Stále sa neviem rozhodnút. Rozhodujem medzi: fiat tipo 1.4 tjet, ford focus v benzíne. Fakt strašna dilema a to manželke nadávam ked si vyberá dlho topánky????. Proste rodinne auticko v combi a najlepsie benzín.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty vole , ja s teba dostanem mladé :angr: :angr: Hladáš auto z 9 litrov a bojíš sa opravy za 3 stovky???
Už si niekedy počul , že po kúpe auta sa preventívne menia rozvody???
Už si niekedy počul, že ak chcem auto za 10t tak by som mal mať v kešeni 15t - kdyby neco - evidentne asi si ešte vela aut nekupoval. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

Oco. Máš pravdu toto je moje druhé auto doteraz som ho nepotreboval nakolko som si bral naše firemne. No 9500 rozpocet mam na kupu auta + mam do rezervy 1000 e ako hovoríš na pokúpový servis. Tých 300 e ma tak netrápi len som to zle napísal . Skor ma trápi tá hadička co som pocul a tento motor neviem či je dobrý. Vo firme sme mali len diesle. Octavie 1.6 , teraz tie nove superbi, mercedes vito a mercede vklasa. No s benzínom nemám skúsenost , no jediné viem že chcem benzín.To jako kupim auto za 10.000 a mám mat 5000 do rezervy ? Tak to som bud kupil zápalku ved to uz mam nové auto nie? To si mam kupit auto za 5000+ a 5000 do toho vrazit???? :zg282:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri Forde by som sa nebál len motora https://www.autoforum.cz/predstaveni/az ... -internetu
A nikto ti nekáže do auta vrážať, len mať rezervu ak by sa niečo stalo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

Hmmm tak to je super ☹️. Takže plán A fiat tipo 1.4 tjet.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Skor ma trápi tá hadička co som pocul

... hadicka sa neda vymenit za styri eura ?
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

No keď šetrili na takej veci tak asi ubrali aj niekde inde. Nič už to neriešme ford na takú velkú celosvetovú značku takýmito blbostmi asi zachvilku predbehne aj VW. No a este ako písal hore tak ta spojka tiež žiaden zazrak+ ochota fordu. To fakt aby si človek kupil nove auto v záruke
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

RL81 napísal:Hmmm tak to je super ☹️. Takže plán A fiat tipo 1.4 tjet.
Nechceš si radšej predsa len kúpiť auto? :d :D Oco preháňa ako vždy. Za 9 litrov už kúpiš auto bez potreby vrážania ďalších tisícov, len to nesmieš kúpiť na Slovensku, kde tupci jazdia na čínskych gumách a diely kupujú z vrakov.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

RL81 napísal:Nie myslel som durateq nafta. No chcel som focus benzín ale pocul som o tomto probleme ževraj šetrili na hadičke chladenia a ta praskala a odpalila motor. Tá 1.5 ecoboost to ma vyrieśene? No aj sa trocha bojím lebo co má v názve eco tak potom servis až tak eco nebude. Teraz kamarat menil v adblue trisku a vysolil za nu 280€ . No fordík sa mi páci ,hlavne to vnutro ma oproti konkurencii lepšie . Stále sa neviem rozhodnút. Rozhodujem medzi: fiat tipo 1.4 tjet, ford focus v benzíne. Fakt strašna dilema a to manželke nadávam ked si vyberá dlho topánky????. Proste rodinne auticko v combi a najlepsie benzín.
Fordacka nafta sa vola Duratorq. A zase dokola pises o benzine. Tak co vlastne chces?
Kup si Aurisa alebo Ceeda stale v zaruke a mas po probleme.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

jergusko. Keby si mal 9500 ake auto by si kupil v benzine a prečo dik za normalny nazor
RL81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.02.2020 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RL81 »

flyte napísal:
RL81 napísal:Nie myslel som durateq nafta. No chcel som focus benzín ale pocul som o tomto probleme ževraj šetrili na hadičke chladenia a ta praskala a odpalila motor. Tá 1.5 ecoboost to ma vyrieśene? No aj sa trocha bojím lebo co má v názve eco tak potom servis až tak eco nebude. Teraz kamarat menil v adblue trisku a vysolil za nu 280€ . No fordík sa mi páci ,hlavne to vnutro ma oproti konkurencii lepšie . Stále sa neviem rozhodnút. Rozhodujem medzi: fiat tipo 1.4 tjet, ford focus v benzíne. Fakt strašna dilema a to manželke nadávam ked si vyberá dlho topánky????. Proste rodinne auticko v combi a najlepsie benzín.
Fordacka nafta sa vola Duratorq. A zase dokola pises o benzine. Tak co vlastne chces?
Kup si Aurisa alebo Ceeda stale v zaruke a mas po probleme.
Auris sa mi tiež páči .
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jergusko napísal:len to nesmieš kúpiť na Slovensku, kde tupci jazdia na čínskych gumách a diely kupujú z vrakov.
A samozrejme nesmieš s tým jazdiť na Slovensku , kde budú všetci okolo teba mať čínske gumy a autá polepené dielmi z vrakov. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

zober si tipo ma to nepriamy vstrek jednoduche turbo ked v tom budes menit olej kazdych 10k ta ten motor prezije

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: angelo28 a 5 neregistrovaných