Ford Focus titanium 1,5 ecoblue + powershift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Však nech si každý kúpi, čo potrebuje.
Dnes je to len o komforte. Všetko ide rýchlo. Aj tak sú všade zdielané diely, motory, prevodovky v triedach áut. Rozsype sa, kúpi sa ďalšie.
Pozrite sa na dnešnú dopravu. Všade sa stojí v kolónach.
Išiel som dnes Kežmarok-Stupava. Aby som nestál v Ivachnovej 3 hodiny, išli sme cez Čertovicu. Nevyhral som, lebo všade zrazu frézujú vozovku. A po chvíli kludu môžeš len snívať o predbiehaní.
Bolo to len o tom kto stojí na brzde so zaradeným D a kto kvadlá 1-2-N-1-2-N...
Až na toto sme si tam všetci rovní.
Niekto sedí v passate B5 za 3000, niekto v Q7 za 30000.
Možno majú obaja rovnaké príjmy, ale iba jeden spáva v klude a obaja prídu do toho istého ciela rovnako....
Ani neviem, čo som tým chcel napísať
:d :D
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ze ten niekto, kto ma automat, nema krce v nohe zo spojky a ubolenu ruku z riadacej paky. Ja uz nechavam auto soferovat same v plazivej jazde v kolone, vyuzivam vacsinou adaptivny tempomat, nech si to auto same odjazdi.

Toto, co sa dialo dnes na severnej D1, nema obdoby.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možnosť volby automat - manual, a nejaké pohodlie z toho vyplývajúce je len chiméra, naše vlastne ospravedllnenie vlastných zlyhaní.
Skutočnú možnosť volby má ten kto si môže vybrať - idem na cestu alebo nemusím. :4012:
Ten kto MUSI je otrokom, či už firmy, spoločnosti, svojej márnomyselnosti alebo vlastného ega? to nie je postatné, otrok ostáva otrokom. lol
Toto, co sa dialo dnes na severnej D1, nema obdoby.
Dep : a bude už len horšie, bohužial.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Lebo ten co po veceroch zvara traktoriky, aby nimi potom mohol hrdlacit na roliach, je slobodny ako vtak.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To som nikdy netvrdil.
Ja som otrokom automotive a čím dlhšie vidím dnu tým je to horšie. :40bd:
Vyrábam autá, ktoré si nikdy nekúpim v systéme, ktorý nenávidím. lol
Ťažký je dnes život starého komunistu :prison:
Slobodný budem až keď budem pásť ovce a kozy na stráni nad dedinou. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nie, nebudes! Budes otrokom tych zvierat - skoro rano vstavat, dojit, past v kazdom pocasi, bez jedineho dna volna, na ukor casu straveneho s rodinou. O co slobodnejsi je clovek, ktory pride z roboty a nemusi sa o nic starat a do vecera sa moze venovat detom, cez vikend zajde kam chce, tiez s rodinou? Takze tie svoje kydy si nechaj na stranicku schodzu a neotravuj nimi ludi, ktori nemaju najmensi zaujem ich kazdy den citat stale dokola! :3c90:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

accordcl9 napísal:
Neviem odkiaľ sa nabralo číslo 500e za výmenu oleja v Powershifte ale rozhodne to toľko nestojí. Stojí to podobne ako výmena oleja s preplachom u iných značiek čiže okolo 300e. V tom Aurise aj keď je výmena za 60e (sice pochybujem/ neverím lebo len olej v Toyote bude stať 30e za 1L) tak určite nie s preplachom ale len doleju to čo vypustia.
Vymena oleja v prevodovke hybrida od toyoty je jednoduchsia ako vymena oleja v motore a rychlejsia. Liter original oleja stoji 13 eur na pulte. Idu tam 3 litre (predpisane 3,3 litra, ale pri 3 l zacina vytekat z kontrolneho - nalievacieho otvoru). Takze 60 eur to stat moze mimo autorizovany servis. Ziadne preplachy tam netreba. Len menit olej kazdych 60 tis km. Vyhoda hybridnej prevodovky u toyoty je jej jednoduchost a blbovzdornost. A ze je hybridna prevodovka pomala oproti poweshiftu? To je volovina. Porovnaj si zrychlenie 1.5 ecoboostu a 2.0 hybrid. Cca 8 sekund z 0 na 100 km/h.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

500 alebo len 300 éčiek,to je stále dosť.Menil som spojku tak išli von poloosi (Voy 2,5 CRdi) a teda olej.Mechanická prevodovka ale olej ATF,typický olej automatov.Množstvo zhruba 2,5 lt cena 1 lt Schell 7,50.Máme američanov za sprostých,ale nalievací aj kontrolný otvor je gumenná zátka tj otvára sa bez náradia.Zrejme systém - kým auto tankuje,pozrite mi olej.Ale góĺ hlúpeho američana je čas výmeny spojky (veľký tresk) - 1,5 hod také normálne tempo 2,5 hod.Kým som toto len počul od iných som neveril a za krála spojok som mal Oct.II (3 hod /1 osoba) ale toto nemá chybu.Spojka tohoto Commonrailu nemá dvojhmotu ! celkom zvláštne,pretože ničomu nechýba a tak sú aj výdaje na diely sú iba cca 1/4 toho na čo sme zvyklý.Inak výmena oleja tým že treba kúpiť 3 lt je 22 e.- ten američan je ozaj sprostý
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takze tie svoje kydy si nechaj na stranicku schodzu a neotravuj nimi ludi, ktori nemaju najmensi zaujem ich kazdy den citat stale dokola!
Práve preto ich tu píšem, keby stemi všetci pritakávali tak by ma to nebavilo.
A človek nemá byť slobodný - to si kde čítal??
človek má pracovať, splodiť potomstvo vychovať ho a umrieť.
Žiadna dovolenka žiadna sloboda - lebo potom to tu vyzerá ako dnes v europe. :40bd: :40bd:
A práve ty Achada si idealny sparing partner - vždy mi nahráš na smeč. :d :D :40bd: :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Normalne som dostal chut na nejaku 18ku,....teda,
18-rocneho Voyagera.
Bez srandy.
Tolko chvali sa tu popisalo o tomto modeli,nemoze byt ani pravda.
Listujem bazos,seriozne vazne.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco13 napísal:Skutočnú možnosť volby má ten kto si môže vybrať - idem na cestu alebo nemusím
A to si kde čítal, ze clovek ma mat moznost volby?! človek má pracovať, splodiť potomstvo vychovať ho a umrieť.
oco13 napísal:Ten kto MUSI je otrokom, či už firmy, spoločnosti, svojej márnomyselnosti alebo vlastného ega? to nie je postatné, otrok ostáva otrokom.
A človek má byť slobodný - to si kde čítal??
človek má pracovať, splodiť potomstvo vychovať ho a umrieť.

Ty si uz horsi ako nadvodrazka - v jednej vete popries co si napisal v predchadzajucej. Kedysi tvoje vylevy mali aspon nejake racio, ale toto co predvadzas v poslednej dobe je fakt na hlavu a nezostal tu jediny clovek, ktoreho by si svojimi kydmi neotravoval. Mas jedine stastie, ze lezies do zadku hlavatemu, inak by ta uz bol davno nahlasil.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Šak toto,ak by nebola odpoveď tak postupne by Ťa to prestalo baviť. A ten pocit poznám... doma sa na mna akurat tak pes sem tam pozrie :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na mňa ešte sliepky a mačka keď idem neskoro so žrádlom lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

prioritasko napísal:Normalne som dostal chut na nejaku 18ku,....teda,
18-rocneho Voyagera.
Bez srandy.
Tolko chvali sa tu popisalo o tomto modeli,nemoze byt ani pravda.
Listujem bazos,seriozne vazne.
Lepšie raz vidieť ako 100x počuť.Mnoho ľudí operuje u 18 ročného auta koróziou.Ak im povieš že nie je žiadna aj tak si pôjdu svoje...tu je teda jedna 18-ka
https://youtu.be/509rk4ID9Xg
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Taky spodok nema ani nejedno 8-10 rocne auto, to treba uznat. Je pravda, ze ked clovek pocuje tie skusenosti, tak ma chut si jednu 18ku kupit. Ale problem je ten, ze taketo pekne auta sa dostanu tak vam, alebo niekomu kto sa v tom obore pohybuje. U mma dalej hra ulohu mizive percento manualov.

Aj take su a za par korun
https://auto.bazos.cz/inzerat/139391778 ... vy-lak.php
Ale, ze by som siel predat svoj maly hatchback po 1 majitelovi so 140tis km (30 z toho mojich) za par tisic viac a kupil si raz tak stary voy s 400000km asi nehrozi. To tiez bezny clovek co nema doma dielnu casto neurobi.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný