Ford Focus titanium 1,5 ecoblue + powershift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Auto je obyčajne z operatívneho leasingu, kúpené najčastejšie cez aukciu...
To aby si bol v obraze..
Radsej 2.0 s manuálom a budeš vysmiaty
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

asi si počul len pochvalné slová ako napr. https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pr ... tastrofou/

ale je pravda že aj medzi posratými vecami sa nájde 1/10 spokojných a možno to budeš ty. Možno nie.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

herin napísal:Pre zadávateľa: Sám si musíš zvážiť či ti je automat potrebný a či ho finančne utiahneš..nepíšeš na kolko km ročne ho potrebuješ..Stačí ked najazdíš napriklad ako ja 45 000 km za rok a to máme výmenu oleja pri DSG každých 60 000 cca každých 15 mesiacov a nejako by sa mi ozaj nechcelo dávať každý rok 500 eur za výmenu oleja..plus pneu, plus palivo, plus výmeny oleja v motore..
A môže hocikto písať hocičo..automat je po 300 000 km zrelý na statnú investíciu...mekano + spojka...čo nestojí málo..
Mám doma ako druhé auto Audi A6 C7 7st DSG a predošlý majiteľ to pri 260 000 km musel vymeniť..cena?maličkosť len 2500 eur...
A stačí si pozrieť inzeráty na tú audinu čo maju naj. 300 000 km cca...maju v poznámke niečo s prevodovkou..poprípade už to maju po výmene..alebo ešte pred a jeho majiteľ sa toho musí zbaviť pred obrovskou investíciou..
- 500E za výmenu oleja? No tak tomu sa hovorí "ľudové vozidlo" :40bd: , v hybride Toyo ma to stojí 60E a vo vitarke 100E :40bd: - olej s prácou dokopy :40bd:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri hybridneho aurisa. Tam automat vlastne ani nie je automatom, e sprava sa ako variator. Udrzba jednoducha, vymena oleja jednoducha a spolahlivost na urovni manualu.
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

hjundai napísal:
herin napísal:Pre zadávateľa: Sám si musíš zvážiť či ti je automat potrebný a či ho finančne utiahneš..nepíšeš na kolko km ročne ho potrebuješ..Stačí ked najazdíš napriklad ako ja 45 000 km za rok a to máme výmenu oleja pri DSG každých 60 000 cca každých 15 mesiacov a nejako by sa mi ozaj nechcelo dávať každý rok 500 eur za výmenu oleja..plus pneu, plus palivo, plus výmeny oleja v motore..
A môže hocikto písať hocičo..automat je po 300 000 km zrelý na statnú investíciu...mekano + spojka...čo nestojí málo..
Mám doma ako druhé auto Audi A6 C7 7st DSG a predošlý majiteľ to pri 260 000 km musel vymeniť..cena?maličkosť len 2500 eur...
A stačí si pozrieť inzeráty na tú audinu čo maju naj. 300 000 km cca...maju v poznámke niečo s prevodovkou..poprípade už to maju po výmene..alebo ešte pred a jeho majiteľ sa toho musí zbaviť pred obrovskou investíciou..
- 500E za výmenu oleja? No tak tomu sa hovorí "ľudové vozidlo" :40bd: , v hybride Toyo ma to stojí 60E a vo vitarke 100E :40bd: - olej s prácou dokopy :40bd:

Neviem odkiaľ sa nabralo číslo 500e za výmenu oleja v Powershifte ale rozhodne to toľko nestojí. Stojí to podobne ako výmena oleja s preplachom u iných značiek čiže okolo 300e. V tom Aurise aj keď je výmena za 60e (sice pochybujem/ neverím lebo len olej v Toyote bude stať 30e za 1L) tak určite nie s preplachom ale len doleju to čo vypustia. A prosím neporovnávajte powershift s hybridnou prevodovkou, jedno aj druhé je jazdne úplne niekde inde. Powershift je pre inak zameraných vodičov, je to dynamická prevodovka ktorá radi rýchlo a neuberá autu výkon, to koľko vydrží ovplyvňuje veľa faktorov, ktoré u jazdeného auta ťažko eliminovať.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Jasné súhlasím, nedá sa porovnávať DSG s iným typom prevodovky..ale hento s tými 60timi eurami je na :40bd:
za 60 eur nevymenia ani motorový olej aj ked cena je 7 eur za liter..len čisto oleje do prevodovky stoja okolo 30-40 eur za liter..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

400 eur za vymenu oleja v automate v autorizaku je strasidelne mala suma. Filter 40 eur, robota hodinka-dve, oleja ked potrebujes 8 az 10 litrov tak ta ajtak bude stat 100 eur v akomkolvek web shope.

... za 300 to dokazes akurat tak mimo autorizaku alebo doma v garazi. A poriadne prevodovky (na objemy 3.0 a viac) za 300 castokrat nespravis ani v nakladoch pretoze tam veselo mozes potrebovat 12 az 18 litrov na kompletnu vymenu - nielen styri litriky co vytecu na podlahu ale aj s preradovanim, pretlacenim oleja v hydromenici atd

do Tojoty a ich planetovych prevodoviek v hybridoch ide strasidelne male mnozstvo oleja, takze preto je to lacnejsie nez ine automaty.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

turbo pekne vysvetlené..do toho 7st dsgečka ide cez 7 litrov ..myslím 7,5 litra presnejšie..a liter stojí 35 eur..čiže už len pri oleji sa dostávame na sumu 250 eur a ako píšeš plus filter, preplach, robota..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci a teraz si položte v dielni na stôl túto techniku a prevodovku z Moskvič 426.
V roku 2006 sa auto po 40 rokoch prevádzky likvidovalo a tak som otvoril prevodovku aj zadný diferák.
Obidva celky boli SUCHÉ - ani len kvapka oleja, žiaden maglajz nič.
Napriek tomu ten stroj fungoval do posledného dychu.
Preto sa často sám seba pýtam - toto sme chceli súdruhovia? fakt sme sa chceli dostať až do takejto prdele. :4012:
Niekde som čítal krásny citát
Civilizácia, ktorá nie je schopná opraviť vlastné výrobky, je odsúdená k zániku.
My sme na najlepšej ceste k tomu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco a čo si čakal?že budú všetci donekonečna vyrábať výrobky aby vydržali 20 rokov? 3 roky dozadu som kupoval novú flexu Bleck & Decker na občasné práce a pre mesiacom sa rosypalo ložisko na rotore..reku skúsim zohnať náhradný diel a vymením to, aby som je nehádzal zbytočne do koša..tak náhradný diel to ložisko išlo kúpiť jedine celé s rotorom a cena toho dielu bola o 5 eur vyššia ako cena celej novej flexky..tak som kupil novú..a tým, že som kúpil novú flexu som síce zaťažil tou starou životné prostredie, ale dostali prácu tí ľudia čo vyrobili novú a plus ten eshop kde som ju kúpil..
keby dnes vydržali spotrebné veci toľko rokov ako pred 30 timi rokmi ked bolo na planéte 3,5 mld ľudí, tak dnes tu máme viac nezamestnaných ako zamestnaných...
Tu sa v EU serkajú s dieslami a ekologiou a pritom pred takýmto niečím sú zakryté oči..šak to vyhovuje..jedných priškrtíme nech sa s tým popasujú/automobilky/ a druhých čo vyrábaju elektorniku tých nechajú nech si robia čo chcú..hlavne že ide biznis...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja nečakám nič, len sledujem a konštatujem.
Polož si otázku - prečo dinosaury žili na tejto planéte miliony rokov a človeku sa po pár tisíckach rozsýpa pod nohami?
Rýchlosť je odpoveďou, ak by sme pri parnej lokomotíve vydržali 10 tisíc rokov tak aj éra ludstva by mala dlhšie trvanie.
Rýchlosť je to čo nás ženie dopredu a zároveň aj zabíja. :300f:
Koniec filozofického okienka. :40bd:
Edit : ložisko do flexy nehladám ako náhradný diel, ale podla rozmerov v celkom inom eshope. Rovnako sa dá repasovať aj vodná umpa čo sa mení zarovno s rozvodmi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

na moje auto neorigo nová vodná pumpa stojí 30,70..myslíš že za menej eur by sa toho niekto chytil,aby to zrepasoval?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja neviem, volakedy sme si všetko servisovali doma sami- elektriku, vodu, kotol na tuhé palivo, autá, traktory. Ako 17 ročný som prvý krát vážnejšie pomáhal s generálkou motora kombajnu Bizon. Doma, v stodole, ja otec a dedo a na žatve fungoval.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Tu sa v EU serkajú s dieslami a ekologiou a pritom pred takýmto niečím sú zakryté oči..šak to vyhovuje..jedných priškrtíme nech
>> sa s tým popasujú/automobilky/ a druhých čo vyrábaju elektorniku tých nechajú nech si robia čo chcú..hlavne že ide biznis...

ale iste, nasim babickam vydrzali chladnicky mraznicky 35 rokov atd. Mne osobne sa bohovsky pacilo ako sme vyriesili v Europe emisny problem z automobilov : KEDZE ELEKTROTRAGACIKY NEMAJU VYFUK A NEROBIA --UPLNE ZIADNE EMISIE--, NAPISEME TAM NULU.

ZE ENERGETICKY SEKTOR MUSI VYRABAT (PRVY NAJVACSI EMISNY ANCIKRIST NA SVETE) A PREPRAVOVAT DALEKO VIAC ENERGIE (DRUHY NAJVACSI TVORCA EMISII NA SVETE) TO UZ JE ICH PROBLEM. My sme vyriesili dopravu. Ze ma energetika zrazu velky problem ? To nech si laskavo riesia oni :)

A takto si tu my zijeme. Ano, suchy diferak na polskom Fiate 125p som zazil aj na voze krsneho. Rozpadol sa od hrdze rovnako ako nasa Skoda1000 ked som mal 6 rokov, tak sme z neho postavili malotraktor. Len ten olej sme museli naliat :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Volíme si idiotov,doslova všade.Lenže idiot dostane razítko a my máme problém.Pretože hlupák nikdy nepochopí a nebude ani ochotný počúvať názor ľudí ktorý tomu rozumejú.A tak je heslo dňa
Budeme šetriť....nech to stojí čokoľvek ! Málokto si všíma že na sebe títo Ober huji nikdy nešetria

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných