Ford Focus - kratko zhavi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - kratko zhavi

Príspevok od používateľa megosvk »

Ford focus mk1 daw/dbw, 1.8 tdci 74kW
Zhaviace sviecky velmi kratko zhavia. Jak otocim kluc do II, zhavia maximalne 300 milisekund. Skoro hned to zhasne. Toto sa stava bezohladu na teplotu vonkajsieho prostresia, tzn. 300ms zhavi aj pri -20. Musim na 5-6 krat rusat s klucom medzi polohou I a II, aby som vobec nastartoval. Zhavice mam menene minuleho roka, takze tymi to nebude. Poistky su ok. Co dalej to moze byt? Relé, alebo nejaky snimac teploty? Lenze palubny pocitac mi vonkajsiu teplotu mera v pohode...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jedine, že by sa to neriadilo snímačom vonkajšej teploty. :41c2:
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

No a cim teda? Ani disgnostika neukazala ziadnu chybu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Moj tragac sa riadil okrem ineho aj udajom teploty chlad.kvapaliny..., palubak mi bral signal z cidla co bolo v spatnom zrkadle, ten nemal nic do cinenia s riadenim motora
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Chladiaca kvapalina je studena. Teda merac chladiacej kvapaliny funguje ok, lebo rucicka mi vyjde do stredu bo dajakom case a tam ostava
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Akym sposobom sa prislo na to, ze to zhavi 300 milisekund???
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

300ms je tip od oka. Je to urcite menej ako pol sekundy. Ze tak zhavi teraz pri 22°C to chapem, no rovnako dlho zhavi aj pri -20°C. Potom bud krutim starter minutu, kym nabehne motor, alebo musim 5-6 razy krutit klucom medzi I a II srupnom spinacej skrinky, aby mi to nazhavilo 6x300ms, potom nastartujem relativne v pohode
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na 1.8td mi updatovali software - kedysi dobrych 12-14 rokov dozadu... bolo to presne o dlzke zhavenia v zimnych podmienkach.

Nieco tam sudruhovia doje/pokazili. Uz si nepamatam presne spravanie toho vozu, ale bolo to nieco podobne - v zime kratko zhavilo, nedalo sa to nastartovat, takze som musel opakovane viackrat pred startom cirkusovat s klucikom, potom to akotak nastartovalo. Od updatu software absolutne bez problemu aj pri -20.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lenze kontrolka zhavenia je iba informativna.
Motor predzhavuje a potom dozhavuje aj ked kontrolka nesvieti, teda, ked su splnene podmienky. Koniec toho zhavenia nastava taktiez po splneni dalsich podmienok.
Treba merat na zhavicoch.
Problem obtiazneho studeneho startu neznamena automaticky problem so zhavenim.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zmeraj si zhavice ci relane funguju hoci aj rok stare dnes tie diely uz su vsetko blato pokial nedas original.alebo chod do fordu na poriadnu diagnostiku tam im ukaze ktory zhavic ako zhavi.ale podla mna uz zima je davno prec zhavice s tym velmi nic nemaju.mne tiez ford 2,2tdci zhavi tak 1sec a kontrolka zhasne.v zime svieti tak 2-3 sec a zhasne.len ak je -15 a viac tak to zhavi aj 10 sec.nejako sa upravuje starovacia davka aj u tdci motorov ale to je len take docasne riesenie predlzenie zivota pred smrtou.vacsinou ide taky ford na predaj.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus - kratko zhavi

Príspevok od používateľa cicmanec »

megosvk napísal:Zhavice mam menene minuleho roka, takze tymi to nebude.
Ak ti to robí aj teraz tak to naozaj žhavičmi nebude, ale nie preto, že boli menené minulý rok.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Teraz v lete štartujem v pohode. Pod 20°C sa to začina psuť... okolo nuly štartujem pár sekund, tak 5-6. Pri -20°C aj minutu fakt...

Čo sa týka toho updatu softwaru, ako sa k tomu dopracujem? Je nejaká iná možnosť ako ofiko ford servis (kde za to zas určite budu chcieť tisicku)?

Neriešim teraz zly štart, ale dlžku žhavenia. A tá predsa nemôže byť rovnaká pri +30 a pri -30
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co 1000€… Keby len to… Este aj tvoje deti budu musiet polovicu vyplaty tam nosit.

Uz som pisal, ze kontrolka zhavenia nevypoveda celkom o dlzke zhavenia.
Mas problem zmerat na zhavicoch ako to zhavi? Naj merat kliestovym ampermetrom (cca 70A).
Mas problem zobrat telefon a zistit si, ci na tvoje auto existuje nejaka zvolavacka, popripade tam zajst a riesit otazky na mieste?
Cakas, ze niekto za teba to bude zistovat?
Navyse, mozno po tej afere s airbagamy Takata aj tebe vymenia ak navstivis autorizak….
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

megosvk-ano existuje aj ina metoda update softweru.,Napis mi SS.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Napísal som do fordu, tak uvidime, jaku daju cenovu ponuku. Chcem tam aj dorobiť vypinač prednych airbagov, lebo vozievam niekedy chlapca na prednom sedadle vo vajičku

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných