Ford Focus - klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dejvid23
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2017 10:53
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - klimatizacia

Príspevok od používateľa dejvid23 »

Caute. :)
Mam velky problem s klimatizaciou.
Kupil som minuly rok ford focus 2007 1.8tdci.
Klimatizacia zacala zapachat ako savo stipali stoho oci a nos preto som vymenil za klimatizaciu za vetranie oknom. Pocas zimi bola obcasne klimatizacia spustana nebolo citit zapach ani nestipali oci proste ako keby snou nebolo nic. Dal som vymenit novy egr ventil aj tesnenia jazdim bez noveho tesnenia pod turbo presnejsie podla mechanika tesnie na vyfukove plyny. Polovici marca bola pouzita ale hned ako bolo citit zapach sava ktori tak drazdil cuch ako keby som dychal niejake chemikalie som vypol klimu. Stym ze na druhy den mi bolo zle ako kedy som mal zapal pluc zaludka a bolo mi totalne zle...A moja otazka je mozes sa niejaka chemikalia uvolnit do interieru podobne savu na pocit....
Benzen, vyfukove plyny alebo chlor po novom to troska smrdelo ako spaleny plast...

Prosim o pomoc :/
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz som pocul chytraka, co savom cistil klimu, pocitam ze jemu to tiez smrdelo takto podobne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dejvid23
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2017 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejvid23 »

ano uz som niekde cital ze niektory tak cistili klimatizaciu ak to je ten isty pripad ako to zistit? A co je podstatne vycicistit to z auta?
Rozobrat klimatizaciu?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zalezi aky to bol myslitel...az vystriekal na susic, tak teoreticky tam by sa to malo splachnut kondenzom, povedane inac, sa to samoopravi :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Divnô nakolko savo síce obsahuje chlor respektíve sa uvoľnuje z neho , (je to v podstate chemicky Chlornan sodný a a aj tuším hydroxyd sodný )ale ten by mal sam od seba predsa časom vyprchať...Keď som ničil savom pleseň v byte (a teda omietka je iste pórovitejšia a viac toho nasaje) ako výmenník v aute tak po pár dňoch po smrade ani stopa...tam bude dačo iné na príčine podľa mňa. Ale skúsiť vystriekať vodou dakde kade je prístup ku vymenníku či už cez filter po jeho vybratí a pod. A na spodku je vždy odpad na kondenzát tade by to malo vytekať pod auto.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len ci odtok je naozaj zivy, tym by som fakt zacal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

no ak si ho kupoval ako ojazdené tak je fakt dosť možné, že ten špekulant čo ho mal pred tebou prečisťoval tu klímu savom, za čo by sa mu mal "poďakovať". neviem či sa s tým dá niečo robiť, možno to len pustiť na prázdno a nechať to vyfúkať ale neviem či to pomôže
jurajko32
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.05.2017 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajko32 »

ak to bude naozaj to savo tak to len tak nevyvetráš. svokrovci mali pleseň v pinici na stene tak to tým postriekali a už to vetrajú mesiac cez tie malé okienka takže z trubiek to asi nepôjde odvetrať o nič lepšie si myslím. dal si by som to asi normálne nejako prečistiť
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

Ten odtok je najdolezitejsie riesit hned na zaciatku ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných