Ford Focus III - citlivost riadenia na nerovnosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wajfaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2016 20:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus III - citlivost riadenia na nerovnosti

Príspevok od používateľa wajfaj »

Ahojte,

vlastnim Ford Focus III 1.6 tdci, 85KW, r.v. 2014. Nerovnosti na vozovke sa mi vo velkej miere prenasaju do volantu (riadenia auta). Pokial je cesta rovna (dialnica) auto ide pomerne Rovno. No pokial su na ceste nerovnosti vsetko sa to prenasa do riadenia vozidla. Niekedy mam dokonca pocit, ze raz auto taha do pravej strany, inokedy zase do lavej. Nechce sa mi verit, ze toto ma za nasledok zle vyvazenie pneumatik prip. ich geometria. Mate niekto s tymto skusenosti? Moze to byt vadny elektricky posilnovac riadenia?

Pneu: 215/50 R17

Dakujem za pomoc
Naposledy upravil/-a wajfaj v 20.03.2017 14:50, upravené celkom 1 krát.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Mam podobnu skusenost na Focuse II, 2008 a 1.6 benzin.
Z nejakeho dovodu sa to na letnych 205/neviemco/R16 sprava tak ako popisujes. Pri prezuti na zimne R15 a tusim aj o nieco uzsie tento jav zmizne.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Tiež máme tento Focus, len 1,0 Ecoboost. Pokiaľ ti riadenie ťahá striedavo raz vpravo a raz vľavo, tak to je dané strmým prevodom riadenia s malou svornosťou a širokými pneumatikami (215/55R16). Nám robí to isté, ak ide vozidlo vo vyjazdených kolajách po kamiónoch. Ak dáme užšie, zimné pneu, tam sa tento problém prejavuje len minimálne.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Síce rozumiem, že veľké kolesá na aute vyzerajú dobre, ale myslím že auto je predovšetkým na jazdenie, než na pozeranie.
A dať na také ľahké autíčko pneumatiky 215 mm široké, to mi už príde ako diagnóza.
Máme v rodine aj auto podobnej hmotnosti, kúpil som ho s kolesami 205/50 R16, aj sú také písané v TP. Auto si chodilo po ceste ako sa jemu chcelo.
Vymenil som ich za rozmerovo porovnateľné pneumatiky 195/60 R15 a auto je stabilné, ide tam kde chcem, aj komfort jazdy je porovnateľne lepší.
Určite nie som zlomyseľný, ale popísané chovanie auta, keď si to tam niekto dá sám a dobrovoľne, mi príde ako zaslúžený trest.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus III - citlivost riadenia na nerovnosti

Príspevok od používateľa seven549 »

wajfaj napísal: Nerovnosti na vozovke sa mi vo velkej miere prenasaju do volantu (riadenia auta). Pokial je cesta rovna (dialnica) auto ide pomerne Rovno. No pokial su na ceste nerovnosti vsetko sa to prenasa do riadenia vozidla.c
to neni vada to ma presne takto fungovat,aby si vedel kedy auto strati stopu s asfaltom.nacom si jazdil doteraz-fobia ze.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak ide do strany len na nerovnostiach nemoze byt ine len odlisne kruznice pohybu napravy a riadenia, hoci urcite sa neprepocitali tak ako na starych 911 alebo amerikach... mozno sa v podvozku aj niekto rypal (kratsie alebo sadnute struny a pod).
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Nikde sa nepíše, koľko má vozidlo kilometrov.
Obdobné "ťahanie za volant" mám na C-maxe, na hore uvedenom type cesty (koľaje) to taktiež ťahá raz tam a raz tam.
Trochu sa to zlepšilo po výmene silentblokov spodných ramien (jednen bol poškodený).
Ale jednoducho je to typom nápravy, taktiež sa spýtaj majiteľov S-maxov, čím väčšie disky, tým to viacej uteká do strán...
Nie je to vyrobené pre naše cesty :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ono nieje ťahanie ako ťahanie. Každé auto to robí len jedno viac iné menej. A s tými gumami a šírkou to je viac poznať.
A jedno s druhým možno aj voľnejšie uloženie nejaký čap alebo silentblok.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Nemaju C-MAX a Focus rovnaku platformu podvozku?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pokial neni naprava vytlcena gumy su normalne zjadene a geometria spravne nastavena je fuk co za sirka gum tam je.nebude to na vyjazdenych kolajoch tahat.volant sa da udrzat jednym prstom.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

robi to aj fabia ale to uz musi byt jama na jame..kludne moze sirka pneu tot sposobovat. ked sa cesty dotyka tak 5-6 cm zo sirky gumy ,a este niektory kraj,robi to pekne momenty do riadenia...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných