Ford Focus II po facelifte, r.v. 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

steffo1713
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Ford Focus II po facelifte, r.v. 2008

Príspevok od používateľa steffo1713 »

Zdravím všetkých, kúpil som si Focusa a podobne ako u predošlých áut, aj teraz chcem stále pred tankovaním pridávať aditívum do nafty. Problém však je, že neviem otvoriť palivovú nádrž, sú tam také pliešky, či čo to je a nemôžem do nádrže vložiť striekačku s VIF-kom. Viete mi prosím poradiť, čo s tým? Ako pridať to aditívum do nádrže cez tú "zátku"?
Ďakujem všetkým za odpovede!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pravdepodobne je tam poistka ktoru otvoris len s takym priemerom ako je tankovacia pistol na benzinke takze nicim tensim ani hrubsim sa tam nedostanes
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak, tak, EasyFuel či jak tomu nadávajú. Na nejakej odľahlej alebo automatickej pumpe pílkou na železo odrež koniec tankovacej pištole a máš to...
steffo1713
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steffo1713 »

Máte pravdu chlapci, musím mať taký špeciálny lievik s presnými rozmermi (priemerom) a cez to liať
( http://www.henryshop.sk/index.php?go=pr ... &id=200536 ). malo by to byť súčasťou auta ale nemám to, musím kúpiť. Ďakujem za rady! A ešte mám jednu otázočku, ako zistím, či mám DPF filter alebo nie?
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Prejdi prstom po koncovke vyfuku ak budes mat prst cierny ako kominar tak nemas dpf a ak ho budes mat cisty alebo iba trosicka cierny tak dpf mas :)
steffo1713
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steffo1713 »

Ďakujem. Skúsil som a čierny ako noc :) Gott sei Dank!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

sakra a presne taky lievik som minule vyhodil z daktoreho auta co som kupil , som myslel ze to je nejaka somarina.
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

steffo1713 napísal:Máte pravdu chlapci, musím mať taký špeciálny lievik s presnými rozmermi (priemerom) a cez to liať
( http://www.henryshop.sk/index.php?go=pr ... &id=200536 ). malo by to byť súčasťou auta ale nemám to, musím kúpiť. Ďakujem za rady! A ešte mám jednu otázočku, ako zistím, či mám DPF filter alebo nie?

Ahoj, nemusiš mat ziadny lievik a podobne blbosti co ci to radili chalani, rovno to nastrekaj do pištole, strč pištol a tankuj do plna.
tomino9
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.06.2008 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino9 »

Aku mas presne motorizaciu? Poviem ti ci mas filter.
K tomu lieviku a Vif-ku. Nie je nic jednoduchsie ako vlozit lievik do nadzre a naliat Vif priamo z uzaveru.
Neries ziadne striekacky ani hadice zo stojana.
Viem to porovnat nakolko som 7r lieval do stareho focusa cez striekacku a teraz mam focusa s easy fuel a lievik je na nezaplatenie.
Vsetci dobre vieme aky ma Vif super zapach, tak bacha ako a kde budes lievik alebo striekacku skladovat,nech nesmrdi cele auto.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A to je tá záklopka - pliešky či čo to tam vlastne je....úplne navrchu hrdla nádrže ,že sa nedá tých pár ml tam jednoducho naliať a následne strčiť pištol a dotankovať naftu? Alebo to ani nikto neskúšal ?
PS k Tomu VIFu...jak je dobrý tak má nahovno vyriešené balenie....plechová flaška je OK ale to široké hrdlo je totálne naprd...Ja osobne som to vyriešil tak, že som si ho prelial do flašky od TDA. Je to taká dvojitá s tou hornou nádržkou kde sa stlačením flašky to aditívum pretlačiť do hornej časti, z ktorej sa následne vyleje do nádrže...nič nesmrdí, nič nekvapká, flaška je z vonka čistá....Býva takéto balenie používané aj na koncentrát do nádrže ostrekovača...taký ten čo sa riedi vodou.
Naposledy upravil/-a VLADY v 10.11.2013 11:02, upravené celkom 1 krát.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

cicmanec napísal:Tak, tak, EasyFuel či jak tomu nadávajú. Na nejakej odľahlej alebo automatickej pumpe pílkou na železo odrež koniec tankovacej pištole a máš to...
Cicmanes,toto je rada od cisteho slovenskeho sedliaka sprosteho,odrez ukradni
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No myslím že zas dakto dačo nepochopil....:2f93:
A v slušnosti máš podľa príspevku tiež ešte dosť rezervy....
Mal by si sa nad sebou zamyslieť skôr Ty sám ... :-\
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

VLADY napísal:PS k Tomu VIFu...jak je dobrý tak má nahovno vyriešené balenie....
Uz sa mi 2x vylial obsah tej plechovky do kufra. Nieco neuveritelne ako to dlho vydrzi pachnut. Plato som drhol, umyval, wapkoval a aj tak to vydrzalo pachnut snad pol roka. Iba koli tomu blbemu baleniu som zanevrel na Vif a uz ho nedavam. Natieklo mi to vsade, aj ten polystyren, ci co to je pri rezerve a sluzi ako odkladaci priestor s priehradkami na blbosti dal zabrat, rezerva taktiez pachla. Posledny krat sa mi to vylialo niekedy na jesen, vonku lialo a ja som musel ist na wapku a tam to v dazdi, zime cistit. Tyzden ma potom drzali teploty a sople... Nech to daju do nejakej plastovej nadobky ako ostatne podobne aditiva a bolo by to super...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

karool napísal:
cicmanec napísal:Tak, tak, EasyFuel či jak tomu nadávajú. Na nejakej odľahlej alebo automatickej pumpe pílkou na železo odrež koniec tankovacej pištole a máš to...
Cicmanes,toto je rada od cisteho slovenskeho sedliaka sprosteho,odrez ukradni
Karool alebo pošleme tankovať niektorú manželku. Baby zvyknú odchádzať z pumpy s pištolou v nádrži :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Nerieš žiadny lievik, mám takého istého Focusa a vif nalejem pred tankovaním do pištole a potom ju vložím do nádrže a tankujem. Lievik ti bude páchnuť v aute.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných