Ford Focus II 2006 1,8 TDCi - zhasnutie motora po starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

goggo3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.09.2019 14:55
Zdieľať na Facebook

Ford Focus II 2006 1,8 TDCi - zhasnutie motora po starte

Príspevok od používateľa goggo3 »

Ahojte,

v chladnejsom obdobi (povedzme pod 5 stupnov celzia) sa mi stava, ze ked nastartujem auto a necham ho chvilku ist na volnobeh, tak asi po minute motor zhasne. Ked nastartujem znova, uz sa to nestane. Taktiez nasledujuca jazda je bez problemov. Ako som uviedol vyssie, deje sa to v chladnejsom obdobi, najma teda v zime. Netusim, cim to moze byt. Auto mam 7 rokov a po minule zimy sa to nedialo. Preventivne som dal vymenit zhavice, ale nepomohlo. Do auta tankujem kvalitnu naftu (Shell V Power), pripadne pridavam diesel aditiva. Vstrekovace mam povodne. Najazdene mam 235 tis km.

Auto: Ford Focus II hatchback (2006), 1,8 TDCi (diesel), 85kW, 5st manual

Uvediem este par info, co na aute bolo v minulosti menene:

- rozvody asi pri 200 tis km
- repas turba asi pri 200 tis km
- pravidelne menene filtre (vzduchovy, klimovy, palivovy aj olejovy)
- pravidelne meneny olej (kazdych 15 tis km)

Za kazdu jednu radu vopred dakujem
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

Čau.ja mám ten istý motor v c maxe.mam ho asi cca 5rokou.tiez mi skape v mraze keď som ho nechával klepat.uz to nerobím.ako nastartujem tak hneď idem preč.na klepaka sa vôbec nezohreje...ale ja viem že mám Eger zlí a mám ho zaslepení....nabehne 240tis.km.
goggo3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.09.2019 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goggo3 »

@fabio.sk.ma

Dakujem za tvoj postreh, cital som aj ja, ze to moze byt aj zly egr ventil. Ale skusim aj precistit vstreky nejakym pripravkom do nadrze, lebo mam stale povodne...
goggo3
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.09.2019 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goggo3 »

Vyzera to tak, ze mi pomohla vymena vysokotlakoveho cerpadla (medzicasom odislo uplne, auto sa nedalo nastartovat). Preventivne som vymenil aj vstrekovace. Teraz sa volnobeh drzi hned po nastartovani aj v mraze, auto nezhasina (klop klop) :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných