Ford Focus Combi 1,6 TDCi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladis1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.06.2008 17:05
Zdieľať na Facebook

Ford Focus Combi 1,6 TDCi

Príspevok od používateľa ladis1 »

Zdravím všetkých
Kupujem jazdený Ford a chcel by som vedieť po kolkých km sa menia rozvody a pod.veci čo sa týka motora. Ford ma najazdených aktuálne 146000 km. Dakujem za všetky seriozne odpovede
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pre motor ford 1,6 tdci ma rozvodovy remen predpisanu vymenu po 200 tis.km, alebo po 10 rokoch...., ja vzdy menim skor, pozriem, v akom je remen stave, lebo rozthnutiu nepredchadza ziadne varovanie...
ladis1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.06.2008 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladis1 »

je ešte niečo , co sa týka motora, co sa všetko mení?
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

.....?

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Skor ide o to, aký pôvod má auto. Pri tejto motorizácií je podstatný pôvod, na nete je veľa podpísaného, má to svoje zadrhely. Rozvody, olej, filtre, prevodovy olej, kontrola bŕzd, podvozku a vsetkej výbavy....problém robi egr, sitko v oleji, štýl jazdy na dpf...elektrika a podvozok sú v pohode, ten motor má však zopár háčikov. Je to spolupráce a PSA , ale ford si urobil zopár zmien....prehovárať Ťa nebudem, každý si kúpi čo sa mu páči. Ja som ho mal, auto v pohode, ale motor robil štrajk...Jazdím už len benzíny, Ford.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Kup, povoz sa co ja viem 2-3 mesiace, zistis ze auto je ok a chces ho tak vymen rozvody + ostatme veci co treba a mas pokoj
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mareknovelinka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.12.2012 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareknovelinka »

Zdravím,
dosť podstatný údaj je o aký ročník ide. Častokrát vidím na internete Focus druhej generácie z roku 2009 - 2010 po facelifte s nábehom pár tisíc km (150 tisíc a menej), osobne tomu neverím, tieto autá vo všeobecnosti sú celkom oblúbené flotilové vozy a niesú kupované na víkendové jazdenie, alebo jazdenie z domu do práce na pár km. Takže v prvom rade treba riadne overiť históriu, ak ide o dovoz tak zavolať priamo do servisu kde bolo servisované.
Kupoval som v roku 2014, model 2009 po facelifte, mal som smolu na neseriózneho predajcu, po 500 km od kúpi mi odišiel DPF na komplet (nájazd cca 150 000 km), hneď s ním šlo von aj sitko, po ďalších 3000km odišlo turbo. Toto boli celkom veľké investície. Potom bol pokoj.
Cca pri 198 000 km som menil žhaviče. Pri 210 000 som menil všetky tlmiče, brzdové platničky, rozvody , vodnú pumpu + pri takejto výmene pravdaže aj všetky filtre a oleje (tento veľký servis vyšiel 900 €)
Ak kupuješ novší model, tak rátal by som podobne, tie motory sú konštrukčne také isté s menšími obmenami. Možno som mal zo začiatku len smolu, ale teraz som s autom spokojný, a aj keď mám možnosť vymeniť za lepšie, tak sa mi do toho nechce :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných