Ford Focus - auto straca ťah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - auto straca ťah

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

zdravim fordaci potrebujem poradiť ohladom stratx tahu na ford focus 2,r.v.2005,1.6tdci, 80kw
auto mi niekedy stari ťah pri nižšich otačkach a potom mi začne ťahať až pri nejakych 2500otačkach
niekedy sa to stava aj ked ho trošku vytočim na trojke alebo štvorke do nejakych3500 otačok a naslednom preradeni na vyšši prevodovy stupen pri uplne zošliapnuti plinoveho pedalu mu trva asi 5 sekund kym sa nadychne a potom už ide super
prosim poradte niekto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aj by som poradil, ale neviem čo je to ťach a plin... :41c2:
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

proste nemam akceleraciu
Misko17
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.05.2009 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Misko17 »

pokiaľ sa nevie nadýchnuť skús mu dať nový filter vzduchu.začal by som tým! :2f93:
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

filter je novy
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no podla mna tak jazdi viacero dizlov.ono to ani nad 3500 otacok netaha.okrem bmw motorov.
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

a co DPF ? odkedy ti to robi ? co sa s motorom v poslednej dobe robilo, diagnostika je zaklad - toto uz nie je S120....atd atd.... keby si napisal trosku viac, urcite by si sa mohol viac dozvediet, ale vzhladom na to co si to tam popisal, tak zrejme je to maximum co si schopny zo seba vydat...viac cakat nemozeme
matko1987
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.10.2009 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko1987 »

podla mna to bude asi turbom, ale nenapisal si kolko ma auto nabehane km. Takyto isty problem mal sused nale na VW, skusal vsetko mozne a nakonec turbo bolo odpisane.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no jasne preco rovno nevymenit turbo za 700 eury aj ked to moze byt hocico ine za zlomok ceny...

mozno mas len dieru v hadici co ide do turba.. (skontroluj) mozno vaha vzduchu, snimac tlaku ci kopec inych veci...

proste chod na diagnostiku a uvidis co vyhodi.. samotne turbo by som nechal az na zaver.. jedine ze mas penazi na rozdavanie, potom ta to trapit nemusi a mozes veselo menit.. (ale to by si tu asi nepisal) :)


este naviazem na dotaz mustafu.. ma ten tvoj posunovac DPF ci este nie?
14pavol14
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.09.2010 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 14pavol14 »

dpf mam už von asi rok ale taktiež bola upravovana riadiaca jednotka aby tam už nesnimala tlaky
turbo mam jeden mesiac po viemene(repas)
auto ma nabehane 185000km
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som tomu repasovanemu turbu neveril.dnes sa okolo dizlov robia ksefty a nie kvalita.tak isto repasovane vstreky a vsetko co je repas.nove je nove.co to je napr 700 euro.ved dizel setri peniaze.za 20 euro sa vozis jaajaaaj.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> dpf mam už von asi rok ale taktiež bola upravovana riadiaca jednotka aby tam už nesnimala tlaky


co keby si takuto nepodstatnu drobnost oznamil hned na zaciatku ? Napriklad sa moze stat, ze ta zmena softu ohladne dpfka v tvojom pripade je len prachobycajne sarlatanstvo spocivajuce vo vypnuti zobrazovania chyb, avsak vsetky regeneracne rutiny nadalej bezia v masine dalej.

Az nakoniec - NERAZ SOM O TOM PISAL NA TOMTO FORE PRIAMO V SPOJITOSTI S FORDAMI - to proste riadiaca jednotka vzda, nabehne na specialny nudzovy rezim... a...

napriklad : http://checksum.cz/forum/viewtopic.php?t=7990

poziadavka na "LEPSI ODSTRANENI DPF". ... a to este spominana FAPOFF "firma" je jedna z rozhodne najvychyrenejsich v nasich koncinach s tisickami [!!!] spokojnych zakaznikov. Sedi ?
omasarik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.02.2013 14:39
Zdieľať na Facebook

otazka

Príspevok od používateľa omasarik »

zdravím všetkých dnes som išiel do práce na svojom Ford Focus Combi rv 2009 TDCI 74KW a počas jazdy mi motor stratil výkon pri akcelerácii cca okolo 100km/h a nakoniec zhasol. žiadna kontrolka sa mi nerozsvietila aspoň som v tom šoku nezbadal. Po opätovnom naštartovaní auto išlo normálne. Poradte prosím čo by to mohlo byť.
kovarik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.10.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Mne sa to stalo tiez 1,6 tdci

Príspevok od používateľa kovarik »

Motor 1.6 tdci 66kw 185000 +-
sekanie auta ma asi za nasledok nekvalitna nafta
mne to robi tie. Zacalo to cca 3 mesice dozadu, ale po natankovani na OMV motor bezal v poriedku. Po znovu natankovani na Moll problem znova vyskocil (zasrane EKO primesy do nafty)
-tak mam naplanovane ze sa vyberie cela nadrz a vycistime co sa len da
- predtym bola vymena olaja filtrou cistenie vahy vzduchu a atd. ostava len filter v nadrzi a samotna nadrz.
- pred cca 30000 uplne nove turbo od Mitsubishi (vyplach motora a atd. tak ako sa to ma.)
potom cesta na sever cca 6500km (Polsko, Litva, Lotissko, Estonsko,
- tankoval som na lokalnych pumpach pre nas nezname a co to bolo ... ? pisal sa len diesel :D a vsetko ok problem zacal pred cca 3 mesiacmi (ked sa ochladilo a hustota nafty je asi problem

Dam vediet ako to dopadlo.
kovarik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.10.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

VIf pomohol

Príspevok od používateľa kovarik »

Tak sa hlasim, presiel som asi 5000km s aditivom VIF a krasne vsetko zmizlo vratil sa tah motora a sekanie sa uz nevratilo.
Naopak spotreba klasla a motor sa stisil.
Mozem len odporucit.
Vif pre diesel :D
Najprv som dal 2 nasobnu davku ale teraz uz len ako sa ma a super.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných