Ford Focus 3.gen 1,6 TI VCT 92kw - veľmi vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 3.gen 1,6 TI VCT 92kw - veľmi vysoká spotreba

Príspevok od používateľa andy62 »

Nazdar ľudia

Pred 2 týždňami sme kúpili Ford Focus 3.gen kombík

Motor: 1,6 Ti VCT s 92kw. Kód motora: PNDD. 5st manuál

Nájazd 40 200km. Ročník 6/2015. Po 1.majiteľovi.

Servis: bohužiaľ prvý olej šiel von po 30 tisíc km, teraz sa bude za týždeň už po 10 tisíc,a ideme 2 výmeny radšej spraviť po 5 tisíc km nech sa to nejak dá do poriadku

Problém je stále stúpajúca spotreba. Od posledného natankovania tj, 183km z 8,5 stúpla zatiaľ na 12,7 litra. Po natankovaní bol dojazd 757km, teraz po prejdení 183km je dojazd 490km, čo cca sedí na spotrebu skoro 13 litrov. Mám aj podozrenie na palubný počítač chybný. Palivomer zrejme ukazuje dobre.

Nemôže problém robiť ak nebol ešte vymenený vzduchový filter? ak sa motor tak trápi že takto žere? To mi aj tak do hlavy nejde 13 litrov spotreba.

Jedna zaujímavosť ešte: dnes sme mali trasu dlhú 100km na Veľké Pole, trasa sa týkala diaľnice a cesty mimo obce do kopcov, diaľnica tempo cca 120, mimo obce do 90-100. Pri ceste späť z Velkého Poľa čo je väčšinou stále klesanie, palubný PC ukazuje spotrebu 99,9 litra pri ZARADENEJ rýchlosti a brzdení motorom čo je hotový nonsens. Na neutrál nechodíme nikdy. Čo je úplne mimo mojich myšlienok pri zaradenej rýchlosti a brzdení motorom takáto spotreba.

Aby pri brzdení motorom prakticky spotreba neklesla o vôbec nič.

Keby má motor 500, 800 alebo 1100km že potrebuje sa zabehnúť OK, ale nájazd 40 tisíc km príde dostatočný na zábeh motora.

Veľká vdaka za odpovede.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Nic sa nedeje, ked bol servis po 30 000km a ked teraz bude v rozumnom intervale. Robit dalsie po 5 000 km je zbytocnost. Nic tym neziskas.

Ak si natankoval do vypnutia pistole, tak vyjazdi nadrz, dotankuj do vypnutia pistole a vypocitaj spotrebu z prejdenych kilometrov a dotankovaneho paliva. Nic ine nema dobru vypovednu hodnotu. Potom mozes uvazovat ci palubak ukazuje bludy, alebo je niekde inde problem.

To co ukazuju a ako ukazuju palubne pocitace auta niektorych automobiliek v 21. storoci je nonsens sam o sebe.

Standardna priemerna spotreba: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... power_e=92
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nic sa nedeje, ked bol servis po 30 000km
Nič by sa nedialo keby tých 30 tkm bolo najazdených za pol roka-rok. Ale tri roky na jeden olej jazdiť mesto so studeným motorom urobí svoje... Vymeň všetky filtre a aj olej( lebo nikto nevie či aj na tých 30 nebola v autorizáku vymenená iba polovica olejovej náplne) potom meraj podľa dotankovania. + skontroluj či sa brzdy nehrejú.
nájazd 40 tisíc km príde dostatočný na zábeh motora
Ak na tom jazdila "šikovná" žena tak to nemusí byť ani zábeh ale KLINEC DO RAKVY.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Dojazd je flexibilna hodnota,rata ju palubak podka aktualnych jazdnych podmienok.priklad hore Donovalmi sa mi dojazd rychlo zmensuje,dole Donovalmi mi aj nejake km pribudnu....pri brzdeni motorom mi ukazuje spotrebu 0,0
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa andy62 »

Auto je mladom majiteľovi, nie po žene len pre poriadok veci.

Dovoz zo Španielska.
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa andy62 »

re: Karol: nám pri brzdení motorom 99,9 čo vidím na chybu v palubnom PC.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: re

Príspevok od používateľa vsevetko »

andy62 napísal:Auto je mladom majiteľovi
To ti KTO povedal ? Kšeftár s autami ? Priam žiada sa pre teba trest, že si uveril takému klamstvu. Lacné, mladé, nič nenajazdené prečo by po tom Slováčik neskočil...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Já by som to ešte tipoval na nejakú zaplaveninu vyluxovanú, to ktomu PP čo ukazuje bludy
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Vyprosím si aby ma takto urážal, auto nám bol zobrať známy čo vozí autá 25 rokov, a nikdy sme s nim problém nemali, doviezol nám aj Golf 4.gen, prípadne VW POLO.

Ak nemáš čo rozumnejšie k tomu povedať tak sa zdrž takýchto komentárov, ďakujem. :zg282:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Vidím, že pravda sa ti číta ťažko, tak nerieš problém po nete ale šup šup za tým skvelým známym.
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa andy62 »

Posledný komentár a ďalej už nejdem na teba reagovať, urážať druhých to ti ide, píš si čo chceš, je mi to jedno, nemienim sa znižovať na tvoju úroveň ....

Múdrejší ustúpi... a poznáme ako to je
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Stačí si pozrieť tvoju predchádzajúcu tému a všetci zistia čo si zač. Aj @karool sa ti to tam snažil vysvetliť. vw-polo-1-2-htp-51kw-otacky-motora-t70421.html

https://www.topky.sk/cl/11/1746557/Kata ... -od-sveta-

Známy nedal záruku na "nové" auto ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vyjazdi 3 nádrže a vypočítaj si spotrebu cez realne dotankovane palivo a prejazdene kilometre..

mne na prvej fabii v kuse ukazovalo plnú nádrž a potom za 150 km klesla na rezervu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Palubák ako taký je nezmysel , dokonca až nebezpečný nezmysel a Vševetko aj Karool majú pravdu. V SA kde sú povolené fyzické tresty by ťa z toho dostali, tu na SVK musíš bohužial trpieť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy62
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy62 »

Zajtra ide auto k mechanikovi, tak napíšem ked budem vedieť viac.

Zatiaľ dík za rady

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných