Ford Focus 2,0 TDCI COMBI AUTOMAT 6.st. 136k

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dialekt
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.11.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 2,0 TDCI COMBI AUTOMAT 6.st. 136k

Príspevok od používateľa dialekt »

Caute, zvazujem kupu tohto vozidla a nakolko s tym nemam skusenosti potreboval by som poradit kedze je to automat...je to rocnik 2009 a ma najazdenych 129 000 km ... coho by som sa mal pri tomto aute vyvarovat
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj. Pred kúpou si poriadne prever tie km, lebo to auto môže mať kľudne už 300.000km. Bolo dovezené, alebo kúpené ako nové na Slovensku?

Prezri si nasledujúcu stránku: http://www.sdruzeni-sova.cz/seznam-aut- ... tachometru

a uvidíš, ako sa u nás a u susedov stáča. Tiež si skontroluj vin číslo tu: http://www.fordzona.sk/premium/

A povinne si prečítaj aspoň pár strán: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 13&t=25480

To je ten za 6.990? 2.0TDCi má len 81kW?

Ohľadne automatickej prevodovky:

Nemá šklbať, trhať. Má preraďovať hladko bez citelného mykania aj za studena, aj za tepla. Prever si, či naozaj bol vymenený olej v automatickej prevodovke. 95% národa na to statočne se... a potom sa nestačia čudovať, keď začne trhať, kolíšu otáčky a podobne. Pri tých km (ak sú pravdivé) malo byť tesne po druhej výmene oleja.

Pre predstavu - pri 198.000km na LC bol robený repas prevodovky (tesne pred mojou kúpou) a odvtedy sa najazdilo skoro 500.000km a prevodovka stále preraďuje, ako má. Každých 50 až 60.000km vymieňam olej.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

len tu to zrejme nie je klasický automat ale dvojspojková prevodovka a bolo by dobré sa poinformovať ako sa správa konkretne v danom modeli a aké problémy to má-nemá...
napr. s niekým kto servisuje fordy?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Mam zakaznika presne s tymto autom (100kw verzia), ku nam chodi poslednych 100 000km auto ma najazdene ca 250 000km. Ma to prevodovku Powershift so je vlastne DSG, Nakolko su spojky v oleji je potrebne castejsie menit olej. Myslim ze sa udava kazdych 60 000km ale menime castejsie nakolko sa vela jazdi po meste a napln nie je draha. Dokonca podla normy je mozne pouzit rovnaky olej ako do DSG u VW. Samotna vymena filtra a oleja v prevodovke je jednoducha a pohodlna. (Jedina vychytavka ma to 3 vypustne sroby), podvozok je robustny a 2,0 TDCI (Peugeot) je v zasade velmi dobry motor pokial dostane co mu patri. Zivotnost Cerpadla a vstrekov okolo 500-600 000km potom sa to zacne sypat. V prvom rade nesetrit na filtroch, nemenit olej po 30 000 a neliat tam Kastrooool.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní