Ford Focus 2.0 16V Duratec Titanium LPG - vymena rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

steve24sk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:54
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 2.0 16V Duratec Titanium LPG - vymena rozvodov

Príspevok od používateľa steve24sk »

Nazdar chcem sa spýtať kedy treba vymeniť rozvody mam najazdenych 150000 km teraz som kúpil auto, zatiaľ som spokojny akurat brzdy trošku pískaju neviem čím to môže byť a mam problem zo štartoovaním keď je auto zohriate tak hneď ide na LPG a musím pridať plyn alebo na druhý krát preštartovať má niekto skúsenosti a vedel by mi poradiť.
Treba dať aj asi LPG skontrolovať a nastaviť má niekto skúsenosti z BRC Zvolen tam to vraj robia celkom dobre.
Ďakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...U tohto typu motora je reťaz,takže môžeš kľudne jazdiť...
...Pískanie bŕzd môže byť spôsobené menej kvalitnými doštičkami,môže tam byť nejaký kamienok-prach atd...
...Motor keď je zohriaty,tak pri štartovaní ide hneď na plyn-ak pri studenom ide na benzín tak je to ok...
...Zvolen čo sa týka plynu je dobrý servis,ale nespravia Ti plyn ak je napr:Landi Renzo a podobné značky,ktoré sa u nás nemontujú...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Konkrétne Landi Renzo robí jedna firma pri Košiciach v Nižnej Myšli a ako vôbec prvá firma v Slovenskej republike získala v roku 1995 schválenie montážnej dielne na prestavbu alternatívnym pohonom benzín – skvapalnený ropný plyn (LPG). :zg282:
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Je tam reťaz ako sa píše hore, co ale neznamena ze tam netreba vymeniť vodnu pumpu.... Kamarat ma tiež tento motor od novoty vo focuse a ma na tom nejak 170000... a ta retaz tam uz dost hrkoce, vraj ju treba vymeniť a už mu aj na garancku riešili niečo z riadenim plynu a nastavenia a znova mu to blbne... mal s tym už dosť problemov tak to chce predať... ale ten podvozok je ozaj podarený...
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mam ten motor resp. jeho predchodcu v mondeu mk3 107kw.Ma najazdene minimalne 320tis km. a ide ticho neklepe,nesusti a vodna pumpa vraj od vyroby.Mne odporucali retaz vymenit pri 250 tisic km.,a kupit rozvody len original ford za nekrestanske peniaze aj s vymenou.Nebolo by naskodu pozret aspon vodiace listy na retaz.Tento motor montovala aj mazda do svojich aut.Spotreba pri zmiesanej jazde v lete s lahkou nohou 7,2L.Brzdove kotuce som menil aj ja na druhy pokus vpredu aj vzadu.Kupil som kotuce,ktore sa vlnili s boli hned ohrdzavene...Nepomohlo ani pretocenie na sustruhu.Neskor som kupil nejake talianske a tie su super.
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Kamarat ich dávnejšie zopár doniesol nejak ešte pred 2 rokmi. Ak je to dovoz IT tak sa toho radšej zbav, tie auta sa tam predávajú za naozaj slušne peniaze, ide o komis od firiem a služobné vozitka. Ani jedno z nich nemalo pod 200tiskm a to boli rocniky 2008 zvacsa combi, niektore naozaj v peknych vybavach v kozi atd...prve co sa pozeralo vraj bola ta retaz lebo ako tu už bolo spomenuté niekde po 250tkm to chce nie lacnú výmenu retaze, noa potom už aj ine veci začnú po tých km...a ak je to IT, ujo bazarnik ti k tomu určite dal aj pekne vyplnenú servisku... je to spinavstvo... Ak to máš ale z Sk a jasnou históriou tak nemusíš nič riešiť ešte...vodnu pumpu zvyknú ludia meniť až keď začne slzit... vymen sviečky filter a olej a hotovo...
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Inak jeden tu akurat je na predaj ... toto bude asi ono ... niekam do tych končín to aj on vozil...
http://ford-focus-combi.autobazar.eu/20 ... 75454.html
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja sa vyjadrim iba ku lpg

treba vediet co tam je za splynovac, ak je to dovoz a mas tam taky okruhly prepinac pekne zabudovany do tych stvorcekov v palubovke tak to bude na 99% BRC montovane kvazi pri vyrobe

to servisuju na vychode v Korejovciach, stred Zvolen a zapad Sturovo

je vsak sanca, ze sa na tu riadiacu jednotku nepripoja, u tychto tovarensky montovanych BRC vo Fordoch su niektore riadiace zamknute
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
steve24sk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve24sk »

Dakujem vam za cenne rady ano je to dovoz z IT len ci aj to nebolo z dakej firmy a nie je dake vylietane ale co uz aj keby bolo ja som spokojny a ma to LPG značky BRC fabricky montovane a ma teraz 150000 km ale je v interieri maximalne zachovale a je fakt v super vybave akurat zvonku par tukancov a oskrenin (nie je to nove auto) ale ide perfektne a tie brzdy uz prestali piskat to som sa potesil a ta retaz dufam vydrzi co najdlhsie ale zda sa mi ze ju pocut take jemne hrkanie tak neviem ci to mam vymenit alebo to je normalne a ten sevis asi skusim ten vo Zvolene dufam ze su dobry
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných