Ford Focus 1.6 Ti.VCT Duratec 2008 - trhanie za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Nechcem sa chvalit ale ma 5 ročnu strojarinu s maturu...tak hadam to nepokazim ked predvidam.. .nemam doma diagnostiku tak preto sa pytam či mozem odpojit škrtiacu klapku...lebo nemam ju ako nadstavit
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No zamysli sa ako žiak 4r. zš - vytiahnem tú hadicu ak neviem kde je točka?? čo ak začne striekať voda? ako ju zastavím?
Poviem ti príklad od nás z roboty - na nočnej postála linka kvoli scaneru bezpečnosti- dobre resetneme ho vytiahneme konektor, tým mu odpojíme napájanie a on nanovo naskočí, robili sme to už 100krát.
Kolega vytiahol, počkal 15 sekund a zasunul ho nazad. Nepomohlo a linka nešla, ani udržba s ňou nepohla, externá firma to robila 24 hodín a vieš čo zistili? vytiahli sme 36 pinový konektor zo scanera - ako sme ho dávali nazad ohli sme jeden pin a nemal komunikaciu.
Pointa je že jedno vytiahnutie konektora stálo firmu 8 tisíc eur na odstavke a servise linky.
Takže ak nie som si istý volím možno blbé, ale BEZPEČNE riešenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

@Lofinko12
Na začiatku si tvrdil, že Ti problém robí len benzín a lpg je v poriadku. Teraz už píšeš, že Ti na lpg prepne pri cca 40°C. Tak sa Ti vlastne problém prejavuje len za studena. Skús pozrieť cievku, 1.6 fordy na to dosť trpeli.

Niekde na fordclube bol taký jednoduchý test, či je cievka v poriadku. Na 4-ku od cca 40km/h pridat plny a auto musí plynule zrýchľovať, bez zaváhania.

Problémy zvyklo robiť aj hadička odvetrania a pcv ventil.

Inak klasika, vyčistenie klapky, váhy vzduchu a iac ventilu a fordík šlapal.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Storm 525...asi si to zle pochopil...cely čas sa bavime iba o benzine....a ze mi to roby ráno za studena...alebo ked motor vychladne...a hovoril som že mi pekne prepina na lpg ked sa zohreje na 40 stupnou....a na lpg to ide krasne...cely splynovač mam po generalke a este aj riadiacu jednotku mam novu...cize lpg ide top....len vzdy rano ked mi to ide zatial na benzin to ide zle...trha to a dusi ho...a ked pridam ráznejšie tak je tam počut taký pukot...jak keby strielalo do vyfuku alebo čo...idem zajtra alebo vo štvrtok mechanikovi...budem tam s nim...chce dat dole cele sanie...premerat tlaky v piestoch...vyčistit klapku...mozno vstreky dat na stolicu a skontrolovat...a este skusit pozriet vahu vzduchu...a vo vahe vzduchu je aj merac množstva pretečeneho tepleho vzduchu....cize aj to može byt zle....este som rozmyslal ze by boli aj vyrivé klapky.....ale uvidime...zajtra ked tam budem s nim tak vyčistime hned z fleku klapku....a ta indučka je dobrá :2f93:
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Podla tvojho popisu mas problem v pomere vzduch palivo.Za studena benzin nestaci vykrit prebytok vzduchu no lpg je vybusnejsie tak to zakryje.Elektricka chyba moze byt jedine vo vstrekoch a vsetko co mas spolocne s lpg je dobre.Bud klapka alebo zle casovanie ventilov alebo vstrek benzinu.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

pacok.....dakujem za super radu :2f93: :2f93:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

este ma napadla jedna vec, aky stary je splynovac.
lebo po >80000 moze membrana prasknut a prepustat plyn do sania cez hadicku podtlaku.
aj to sa da otestovat. ak z nej fuci, tak je to jasne. lol
to by si mal vidiet na diag ze sa meni bohatost a korekcie.
a tiez motor neblbne ked je prazdna plyn nadrz.

na benzin a plyn korekcie nemozu skakat ci sa menit o velke percenta
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Reduktor má dobrý, teraz cáloval 9 stoviek za servis plynu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

a566..... dakujem tiez za radu...ale plyn mam po kompletnom repase...a ten ide bez chyby...ale dakujem :2f93:
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Po dôkladnej prehliadke celeho motora sme zistili že nema tlaky...predpis je 11...a teraz ma iba 6..ked he vlažný tak ma 8az8,5 čo je hranica minima.....a je to ta najhoršia vec....apreto to auto ide zle za studena a ked sa zohreje tak sa všetko viac utesny....a ide dobre....takze jedina možnosť GOmotora.....
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jaky olej, intervaly ? ako robeny servis ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som sa skôr opýtal rovnako ako v inej téme.
Ako dlho máš auto, kolkáty si majitel, ako nové kúpené na Slovensku?
Ale podla plynu Landi Renzo skor nie, odhadoval by som, že dovoz Taliansko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

flakana udrzba -hotove nestastie :4012:
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

V servisnej knihe je robeny servis do 2014.origoš vo forde.......ale potom uz neviem....ja som zatial menil olej iba raz a po 10 000. Teda ja tak mením. :2f93: takze uz sa robí nova GO motora...aj nove variatory...uz majú 200 000tis a maju sa menit po 100 000tis.... klapka je dost špinava.....vstreky išli do košic na repas a kompletnu diagnostiku :2f93: budu nove piesty..kružky..zabrusenie hlavy...ventilov...tesnenia všetky...zdvyhatka nove....takze ...uz ten motor by mal byt typ top...aj klapka bude vyčistena....tak uz dufam bude dobré
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len dúfaj, že ťa potom netrafí nejaký lajdak na felicii z vedlajšej. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných