Ford Focus 1.6 Ti.VCT douratec 2008 - LPG LANDI RENSO

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 Ti.VCT douratec 2008 - LPG LANDI RENSO

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať že čo može byť za následok zlého ukazovania stavu LPG landi renso po výmene riadiacej jednotky ktorá bola zlá.....a bolo vymenené aj tlacitko na prepinanie benzin/LPG ...siceneviem prečo ho vymenili....lebo bolo dobre...cize je nový.....len teraz mi ukazuje barak jak...ked naplníme nadrž, prejdem 120 km tak dovtedy je plná a naraz skočí na 2 paličky....a potom to barak kedy presne že je zas plná...potom 3 paličky..a všelijako....prosim poraďte.....
Ďakujem Vám za radu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ani v mojom aute neukazuje kolko mam LPG raz plna,potom dve diody ,potom zas plna..
Pre mňa to nie je doležite.
Jednak sledujem kilometre,a približne viem,kedy dojde plyn,a jednak mam stale aspoň 15 litrov benzinu v nadrži,takže som v pohode... :4012:
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Ja viem....no ja som si už zas tak zvykol že už bez toho nemôžem byť....preto sa pýtam či náhodou niekto nevie tú príčinu...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nie je jednoduchsie miesto nezodpovedatelnej otazky na fore sa ist spytat/reklamovat tam kde ti to menili a si za to zaplatil?
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Nazdar. Mne tiez ukazovalo hluposti a bol problem s nejakym cidlom pri nadrzi co sleduje plavak. Za 20e mi to vymenili zo ZV u Hatiara a odvtedy pokoj a ukazuje spravne.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Chod nazad do servisu nech Ti to nastavia.

Ja tie kontrolky ignorujem. Vzdy vyjazdim nadrz plynu do nuly a par km po najblizsiu pumpu na benzine. Tymto predchadzam problemom so vstrekovacmi a cerpadlom.

Stav plynovej nadrze riesim ako vsetci plynari - podla denneho pocitadla km. Pri tankovani vynulujem. Ak to mam tak, ze k pumpe na lpg bude 50 km, tak tankujem skor. Ale 20 km neriesim. Prejdem na benzine.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Dakujem za radu.....aj som si myslel že to bude asi ten snimač na nádrži....uz som volal do LEGASU v Pezinku..idem tam hneď pondelok ráno...a vraveli tiež že to stojí 20 eur...tak hádam už to pôjde....a keď nie...tak si to budem musieť rátať :2f93: čo už...neviem čo sa tam stálo...az keď tam vymenil riadiacu jednotku...a ten prepinač....takže tak


No ja som tam bol v Pk v legase a dal to na diagnostiku a vraveli ze je vsetko v poriadku....ze už len ten snimač tlaku ...tak hádam to pôjde....2018 bola menená.... A už sa to kazí...
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Daj nám tu potom po tej pondelkovej návšteve servisu, prosím, vedieť, ako to dopadlo.
Tretí, či štvrtý rok vlastním plynové Subaru a odkedy ho mám, si diódky stavu LPG žijú vlastným svetom. Nijako som to neriešil, pretože keď som chcel, dočítal som sa to, čo sám robím - nikto sa tým neriedi práve pre nespoľahlivosť, sledujeme najazdené kilometre vynulované pri tankovaní...
Ak by 20€ výmena snímaču mohla zabezpečiť reálne odčítanie stavu nádrže - išiel by som si to dať spraviť aj ja.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Určite dám vedieť.....bude to chvíľu možno trvať,ale dám....lebo chcem potom do plná natankovať a znova sledovať či to pôjde postupne ...ale mne to išlo ....najprv mi spravili celu generálku landi teda...filtte..hadice mi menili..celu rampu zo vstrekovačmy...mam tam čierne iba pre info...redukror mi robili..proste vsetko...okrem riadiacej a prepinača...a po cca 3 mesiacov som začal sledovať že mi ráno hneď po pridaní plynu prepne hneď na plyn...samozrejme nechávam to v automatike.. tak som to neriešil..vždy som to vypol a po zohriati motora zapol...len potom nastal ďalší problém...jedno ráno som to vypol a už a idem to zapnúť a už to nepreplo... až keď som zastavil vypol motor a naštartoval,bolo ponechane v automatike a potom to preplo.. idem do LEGASU do pezinka...zistili mi že je zlá riadiaca jednotka.... nedokázal sa na ňu pripojiť...tak vymena....360 eur..aj ten prepinač mi vymenili...uz neviem z akého dôvodu....aj niečo hovoril,ale už si nepamätám....asi to nekomunikovalo...neviem...no a odvtedy mám tento problém že som si všimol že to ide bars jak...najprv to drží keď je plná...a po 120 až 130 to klesne na 2 paličky...a potom zas na plne 4 potom zas na 2...potom 3...och...isiel som tam a hovoril že to nemám riešiť aj mi to dal na diagnostiku a že je všetko v poriadku....uz len mi dal možnosť toho snimača tlaku...tak uvidíme...stoji to 20 eur...plus robota...tak nech 30 eur...tak dúfam že to pomôže....lebo koľko to stálo celý ten plyn dokopy....som mohol mať v ňom čisto nový tartariny....dam vediet..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teda generalka bola zbytočná, stačilo vymeniť rovno RJ.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

To nie..bolo ju treba spraviť...lebo tam nič nebolo ešte menene.....anifiltre....ani nič..a bolo to montovane v roku 2008 ked auto vyrobili..je to fabricky namontovaný landi renzo... a keď som prišiel na kontrolu...tak mi hovorili že to treba všetko zgeneralkovat...aj vstreky už neboli boh vie čo....jeden tam už blbol na volnobehu...a hovorili že ten redaktor bol riadne špinavy..sa čudovali že to vlastne aj išlo... :4012: aj filtre boli natotalju skoro zapchate...ten predomnou na tom zajazdil 180000...Takže tak
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Načo by vymienali riadiaci jednotky...ked vtedy bola dobrá :2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď ti to oni povedali tak to samozrejme musí byť pravda, veď čo by z toho mali vymieňať dobrú vec za dobrú. Kto by už robil takú zbytočnosť.
Spokojný zákazník náš ciel.
Ešte šťastie že tam kde chodím ja majú socialne cítenie a filtre ma stoja 23 eur aj s dph. Ale nebudú až takí dobrí pretože nikdy nič iného nenašli. :4012:
Edit: musel som si ten príbeh prečítať viac krát , aby mi došli súvislosti. Takže ti urobili generálku vrátane výmeny vstrekov a opravy reduktora, a hneď po tom sa pokazila RJ.
Kolko stála celá tá sranda dokopy?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Takže ...kúpil som auto z nitri v júli..minuleho roka..klasicky som si chcel porobiť auto,aby všetko bolo okej...rozvody som vymenil..olej filtre bežne veci..potom som chcel skontrolovať LPG...atobolo 18.8.2020..prisiel som tam a povedali mi že mám namontovaný ten najdrahší LPG systém...Landi Renso... :41c2: :2f93: takže povedali mi že nič sa nedá robiť...iba generálka...lebo už to ma vela rokov...takze popis použitého materiálu:čistič 1ks 5 eúr, filter LPG 1ks-15 eur,chladiaca kvapalina 2litre 8eur,kolienko vodné 90° 2ks 10eur,membrany landi renzo Li10/ Turbo Sequenc 1ks 70eúr, sitkodo reduktora 1ks 9eúr, spony 13ks 9eur, spotrebný materiál 1ks 5 eúr, T_kus hliníka 19x16x19 2ks 20eúr, vstrekovače LR čierne 4ks 312eur........447eur za materiál...

Praca: nastavenie LPG landi renzo 25eur, praca-generalka splynovača 87eúr, ..dokopy 112,50 eura... :zga27: :4012: čiže všetko dokopy 589,60 eura...
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Potom mi to začalo blbnut to prepinanie...tak som išiel tam znova: 18.1.2021 zistili že je zlá jednotka.....prepinač LPG LR 1 ks 25eúr...riadiaca jednotka LR omegas 3-4V OBD 1ks 270eúr, nastavenie LPG LR 25eur, praca25 eúr....dokopy 340eúr.....

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných