Ford Focus 1.8TDDi - kúrenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy888
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10.09.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8TDDi - kúrenie

Príspevok od používateľa andy888 »

Zdravím majstri , prosím Vás vie mi niekto poradiť čo by mohlo byť vo veci. Frajerke som kúpil focusa 1,8tddi 90ps.. Kupil som ho s vadným vstrekovacim čerpadlom takze na aute nebolo mozne sa previezt (taku chybu uz nikdy neurobim).
Od kupy som vymenil nasledovne veci: vstrekovacie cerpadlo,rozvody + vodna pumpa, komplet spojka sachs + lozisko, olej filtre, a teraz to podstatne termostat a radiator kúrenia lebo ten stary bol cely upchaty od sajrajtu co volakedy niekto vylial do chladica na utesnenie..ale auto stále nekúri ..ide iba taky vlažný vzduch hoc teplota je normalne na polke ako ma byt..ked pridam az na 4000ot/min tak na chvilu vyfukne teplejší ale hned to prejde zase do studena..na aute je už všetko vymene tak ozaj neviem čoho sa chytit..Odvzdusnene,preplachnute to bolo uz asi aj 3x.

Dakujem za kazdu radu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo že zmiešavacia klapka nejako netesní a furt aj pri polohe kúrenia naplno sa tam mieša aj studený vzduch z vonka....Ma napadlo že keď si menil ten radiátor kúrenia či sa všetko zložilo tak jak má byť.
erik48
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.04.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik48 »

nie je to zavzdusnene?alebo moze byt aj zly motorcek co ovlada klapku na kureni..
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Ak sú hadice, ktoré idú do/z radiátora horúce, tak by som hľadal chybu v regulácii vzduchu (klapách) ako to spomínali. Len sa mi nezdá, prečo ak zvýšiš otáčky na spomínaných 4000 ide vzduch teplejší...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

na focuse som kúrenie ešte nerozoberal, ale fordy (transit, ka) čo som riešil, tak kúrenie bolo ovládané elektromagnetickým ventilom na hadici pred vstupom do radiátora - to znamená, že ovládač na kúrenie ovláda elektromagnetický ventil kúrenia, ktorý sa veľmi rád zasekne.

daj dole dekel pod čelným sklom (pod stieračmi a pozri sa, či na hadici uvidíš spomínaný elektromagnetický ventil ( plastový dielec, do ktorého sa napichujú hadicea plus nejaký kábel na ovládanie)

ventil sa dá rozobrať a odskúšať, možnoho rozbeháš, možno nie.

Jeden pacient funguje tak, že v zime ten ventil vyšmarí, hadice priamo prepojí a kúrenie si reguluje otáčkami ventilátora. a v jari to zase zruší.
michalius
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2017 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalius »

Ahoj andy,
Uz daaavno si riesil (ne)kurenie na Focus 1.

Od 4000 kuril..

PROSIM co tomu bolo ? (to iste u mna...)
Alebo ak niekto vie ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných