Ford Focus 1,8 TDDi - kontrolka mazania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pendo-7
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,8 TDDi - kontrolka mazania

Príspevok od používateľa Pendo-7 »

Zdravím Vás, mám problém s kontrolkou mazania na svojom Focuse 1,8 TDDi, 99, 66kW. Pri rýchlosti 120 km/hod pri bežných otáčkach sa mi rozsvietila, automaticky som ubral, odstavil to na krajnicu. Medzi tým kontrolka zhasla, hneď som skontroloval olej, toho tam je presne medzi ryskami. Výmeny sú pravidelné, od poslednej výmeny bolo najazdených 6000km. Naposledy mi to začalo robiť pred dvoma rokmi pri 139 km/hod, vtedy odišlo aj povestné vstrekovacie čerpadlo. Dal som ho zrepasovať, od vtedy je najazdených cca 30 000km.
V čom by mohol byť prosím Vás problém? Nedostatočný tlak pri väčšej rýchlosti? Opotrebovaním/ nejakou poruchou? Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Na tvoje otazky bude najvhodnejsie kontrolovat fyzicky ten tlak. Najlepsi pripad pre teba je chybne tlakove cidlo. Rozhodne to nepodcenuj.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Prisata plechova olejova vana na saci kos. Treba dat dole vanu, bud kupit novu, alebo staru "vyklepat" vytiahnut aby neblokovala privod do sacieho kosa. Saci koz ma plastovy lievik na spodku, z jeho bokov treba vyrezat dva trojuholnik oproti sebe, aby tadial prudil olej. Samozrejme, ked budes mat dole vanu, vsetko vicistit, vcetne olej. cerpadla, sacieho kosu, sitka a pod... Ak uz nie je chyteny spodok motora, kedze slabsie mazalo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných