Ford Focus 1,8 TDCI 85 kw 2002 - neštartuje , strátí výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,8 TDCI 85 kw 2002 - neštartuje , strátí výkon

Príspevok od používateľa henco0415 »

Zdravím, viem že je tu veľa podobných príspevkov ale už som zúfali v hladaní problému (všade napísané iné riešenie) ale mám takýto problém....
1. Auto neštartuje tak ako má niekedy sa bez cockpit spreju ani nepohnem :/ nedávno som menil baterku...ako tak to vyriešilo môj problém so štartovaním stým že musím viackrát nažhaviť...rozmýšlal som nad možnosťou či to nemôžu byť žhaviče lebo v lete uplne parádne štartovalo asi behom 1-2 sekund naskočil motor...

2. Problém ktorý ma serie dlhšie je ten že...auto ide v pohodičke len nedaj bože ak musím predbiehať pomalší kamión tak sa musím modliť aby som stihol predbehnúť rýchlo kým mi auto netrhne, začnú blikať žhaviče a stratí výkon...paradox je to že mi to robí iba v 4. a 5. prevodovom stupni....na 4ke to robí približne pri cca 3000 otáčok a na 5. niečo okolo 2100 - 2200... a zabudol som dodať že len pri poriadnom šľapnutí na plyn....keď pomalinky pridávam tak je to v pohode ale radšej preradujem do 2000... má niekto nejaké skúsenosti???

P.S možno som trošku naivný ale je možné vyriešiť problém cca z 200 €???

PROSÍM O RADU....ĎAKUJEM
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto neštartuje tak ako má niekedy sa bez cockpit spreju ani nepohnem
Obrázok

A k tej dvojke skús troška urobiť niečo najskôr sám a použiť hľadanie, niečo ako stráca výkon, vypína turbo a pod.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Si v niektorých veciach vedľa.Ak môžem poradiť v dobrom,nikdy nestanovuj akési ceny do ktorých by si sa rád dostal,..lebo tolko bude stáť oprava aj vtedy ak to bude prkotina.Snáď si to pochopil.
To že prečo je to na štvorke tak,a na pätke zase tak,je dané len a len a výlučne na velkosti zaťaženia.Ničoho iného.V režime vysokého zaťaženia sa niektorý z parametrov dostane pod alebo nad prípustnú medzu.Ak tento stav trvá dlhšiu dobu než akceptuje RJ (chvílu to akceptuje) tak ho hodí do núdzového režimu,čo je režim ochrany ktorým si ho RJ chráni. To je celý Tvoj problém.Takže z tohoto si vieš odvodiť kedy sa do núdzového nedostaneš.
Dôvodov pre núdzový režim je veľa,od nedostatku paliva,nedostatku vzduchu,nefunkčných alebo netesných EGR,vady snímačov a regulácie tlaku paliva,...to proste chce merať a merať
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

treba ísť na diagnostiku a podľa toho aká hláška sa vyčíta si môžeš vybrať z príčin ktoré tu uviedol Milan, ja tipujem že to bude vysoká úroveň signálu preplňovaného tlaku vzduchu, ale možno že to budeš mať od nejakého blbého kontaktu :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No veď to,tá škála je obrovská,od prkotín po väčšie veci.Len pozor na samotné chybové hlášky,lebo to ešte treba ujasniť že čo je príčina a čo je dôsledok.Samotná hláška je len polovica cesty
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Možno to trhá práve pre ten Cockpit spray. Piestom asi vanilková chuť nepasuje.

:d :D
Naposledy upravil/-a lauryl v 14.10.2013 19:40, upravené celkom 1 krát.
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

Dnes som kecal s jedným opravárom a hovoril že možná to je regulacia tlaku paliva ale nevedel mi to povedať na 100% mám stým skočiť na diagnostiku aj to vykonám v čo najkratšom stave...jaaj a čerešnička na torte...ak by som mal bosch čerpadlo tak ten regulátor sa dá vymeniť zvlášť no čo čert nechcel mám tam siemens kde treba celé palivo meniť :(

ĎAKUJEM ZATIAĽ ZA VŠETKY ODPOVEDE, DáM VEDIEŤ AKO DOPADLA DIAGNOSTIKA :/
tomi6661
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 25.02.2008 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi6661 »

ja som mal podobný, ak nie ten istý problém , nízky tlak v palivovom systéme a prišla na rad výmena čerpadla, vstrekovačov, komplet potrubia a palivovej nádrže.....a bol to transit 2,0 tdci.....vyšlo ma to cca 2500 euri v bosh servise.....potom už ako nové.....neskor som si zistil, že vo forde by mi vedeli predať komplet nový motor za 3 - 4 tis eur....tak sa priprav....pevné nervy
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

no dúfam že tu bude stačiť len čerpadlo...trysky boli menené pred rokom a je tam dokonca aj nová RJ :/ ach kiež by som to nebol kupoval ja somár...
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

Zdar chlapi, dnes som bol na diagnostike, auto vôbec nechce komunikovať s pc (konk. motor), údajne za to môže aj výmena RJ ktorá bola pred 3 rokmi, všetko ostatné komunikuje (ABS, airbagy....) len motor nechce... :/
werth2d
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.12.2009 15:55
Bydlisko: PE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa werth2d »

Vyzerá to na nedostatočný tlak v raily. Pri vysokom zaťažení čerpadlo nestíha dodávať palivo a preto ide do núdzaku. Treba skontrolovať, či v palive niesú kovové piliny. Ak hej, tak ťa výmena čerpadla neminie.
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

no však ja som sa stým už zmieril že ma to neobíde :/ len prečo tie čerpadlá sú také drahé :O však auto nemá takú hodnotu
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

Chlapi čo hovoríte na to, ak by som kúpil do auta použité trysky??? oplatí sa alebo radšej nie... bol som totižto na meraní a tam ukázalo že trysky netlačia tak ako by mali...Ďakujem za info
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

ano vstrekovače boli normálne vybraté...no ešte konkrétne vybraného predajcu nemám len som nad tým uvažoval ale zas ak natrafím na nejakého špekulanta...no neviem...
henco0415
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2013 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henco0415 »

Problém vyriešený :) auto som vymenil za Octáviu
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný