Ford Focus 1.8 TDCi 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 TDCi 2007

Príspevok od používateľa etomino »

Ahojte, chcel by som sa poradit lebo uz mam dva tyzdne hlavu v smutku.
CCA pred dvoma tyzdnami mi vbehla pod kolesa diva svina, nesiel som rychlo, zaradoval som akurat trojku (vychadzal som z kruhoveho objazdu).Rozbil som si prednu pravu stranu, ale auto bolo pojazde. Menil sa predny naraznik, vyklepal sa pravy pred blatnik a hmlovka. Na tom aute som v ten den prisiel domov a na druhy den aj do roboty. Na druhy den mi auto odislo, podradoval som zo stvorky do trojky, pomaly pustam spojku, nasledne to trhlo ako ked rychlo pustite spojku, a zhasol mi motor. Samozrejme som nenastartoval. Takze ma odtiahli do servisu. V servise spravili vsetko co trebalo. Auto som si po troch dnoch prevzal a jazdil som s nim cca tri dni a opatovne ta ista chyba, podradoval som na nizsi prevodovy stupen, trhnutie a opatovne vypnutie motora (zhodou okolnosti v tej istej dedine ako po prvy raz). opatovne ma odtiahli do toho isteho servis. Bolo podozrenie, ze sa narazom divou svinou poskodila palivova nadrz kedze je plastova. Takze, demontaz a montaz palivovej nadrze, vymena palivoveho filtra, vzduchoveho filtra, vymena oleja. Na aute jazdili v servise dva dni aby ho testovali a motor im neskapal a jazdil aj na palivovej rezerve a vsetko fungovalo. Dnes som si prisiel prevziat auto, nasadol som,presiel som cca 5 KM a opatovne trhnutie pri preradovani a vypol sa motor. Auto je opatovne v servise.
Priatelia, neviete prosim poradit z Vasich skusenosti, co moze byt za problem?
Dakujem za reakcie
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

aha uhm ehhh rozbil si si predok zrazkou s divou svinou a oni ti vymenili palivovu nadrz ???? to je co za chujovinu? :40bd:

ja to vidim na alternator, podla toho co opisujes, podobny problem som raz riesil, pomeraj napätie na baterke
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

servus msakac33,
nie nie, prvy krat ma odtiahli s tym, ze mi urobil aj kompletku,nove plechy a tak...a ten problem s tym skapatym motorom si myslelim ze to je problem s nejakym kablom na privod paliva ci co.
a teraz mi znami aj hovoria ze ci to nemoze byt napr ukostrovaci kabel medzi karoseriou a motorom. baterka je stara dva dni. s tou palivovou nadrzou to bolo robene len preto, ze sa obavali poskodenia plavaka v nadrzi ci co... jednoducho neviem, som uplne bezradny a to mam ist o tyzden na stredne slovesnsko aj s rodinou.
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

poskodenie plavaka?? to je pekna blbosť, ošmekli ťa o prachy, pocuj, zmeraj si tie prepady a pozri alternator, zmeraj dobijanie, tym zacni
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

servus msakac33,

ja si myslim, ze to je logicky postup, kedze je aj nadrz na prave strane, tak narazom sa tam naozaj mohlo nieco poskodit.
Auto bolo na diagnostike, alternator zmerany, dobijanie je v pohode, a baterka je stara tri dni.
Urcite ma neosmekli, pretoze tam chodim dost dlho na to aby si to mohli dovolit, a som im tam doviedol aj dost vela ludi, ktori su spokojni. Chodim tam niekolko rokov
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

Ahoj andrej97,
ten proces je asi nasledovny - Auto ako-keby stracalo vykon, preradim alebo podradim a vypne sa motor. svieti kontrolka olej, baterka atd, ako ked ti normalne skape auto. Ked vypnem uplne motor a dam prvu a druhu fazu, tak nabehnu vsetky kontrolky ako pri klasickom startovani, ktore aj potom aj zhasnu, potom nastartujem, ale auto len "steka" ale nenastartuje.
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

andrej97-
parkujem v krytej garazi a sledoval som ci nieco nevyteka, ale ani kvapka nevyteka.
no neviem, priznam sa ze som uz zufaly z tejto situacie...
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

andrej97- ono to zasa nebola az taka supa s tou svinou, keby som ti mohol poslat foto alebo video ako to auto vyzeralo po naraze tak by si mozno vedel urobit obraz, ale kazdy naraz skryva nejake dalsie komplikacie.
v kazdom pripade ti dakujem za typ a dam vediet ako to dopadlo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to diesel a ten potrebuje na svoj chod jedine dodať palivo.Ak zastane,a zastane bez váhania okamžite,tak sa dá uvažovať o vade v elektrike z dopadom na palivovú sústavu.Kostriace body,zlomená meď vo vodiči,nedotiahnutie spoja a pod.Oplatí sa za chodu motora dosť dramaticky všetkými spojmi,vodičmi,spoločnými vedenia pokmásať.Čo je pevné a dobré,tak to aj také ostane.
Ak nepomôže,tak jednoznačne ísť po palive,je/nie je nastrekované,Ak nie je,chýba tlak alebo elektrika.Nemám najlepší pocit ak čítam že niekto demontoval nádrž aby skontroloval to,hento, atd.
Je to nezmyselný počin,zbytočná práca.Treba odmerať dodávku paliva.Ak je v množstve a tlaku OK,tak ma nemá čo nádrž,filter a všetky tie blbosti až po manometer čo ďalej zaujímať.Ak otvorím kohútik vody a tečia ako vždy,nemám čo volať do vodárne.Stlačená hadica,to je úplne vadná diagnóza.Trubka ktorou čo aj iba minútu ide palivo poriadne predsa nemôže mať problém.A trubky sa nechovajú z minúty na minútu inak.Ak celkove ten motor v čase bez závady ide úplne v poriadku,tak je tam banalita,ktorá mu vstúpy do procesu.Na to stačí zlomený vodič v skrumáži káblov,proste to má nechcený vypínač.
Nenapísal si dosť podstatnú vec.Nakoľko majstri to auto uvedú do chodu vlastne vždy,tak po akom zásahu sa to podarí ?!
etomino
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2010 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa etomino »

mhlavaty
dakujem za info. to znamena ze ak sa potvrdia tvoje slova, mam si pripravit tucnu penazenku, co?
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

etomino napísal:servus msakac33,

ja si myslim, ze to je logicky postup, kedze je aj nadrz na prave strane, tak narazom sa tam naozaj mohlo nieco poskodit.
no jooo nadrz na focuse je vpredu vpravo :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
tam vpredu vpravo dole je ten alternator chlape, nechal si sa oyebat s tou nadrzou ale co uz, tvoje prachy nie moje, uz si zmeral to dobijanie?
presne toto som riesil na TDCi a bol v pecku altik, kontrolka dobijania nesvietila, pri poklese napätia pod 12,2 V v RJ vstrekovacov ( nachadza sa pod baterkou ) sa vypne/vypina motor , presne ako si opisal, po vymene altika to fachcilo ako nove :2f93:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

etomino napísal:mhlavaty
dakujem za info. to znamena ze ak sa potvrdia tvoje slova, mam si pripravit tucnu penazenku, co?
Nie pripraviť tučnú peňaženku, ale vymeniť servis.

"2 dni jazdili". A koľko najazdili? Za Tvoje peniaze?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných