Ford Fiesta TDCI - pod podlozkou vstreku ryhy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Tu je priklad, video o vstrekovacoch

https://www.youtube.com/watch?v=OWlJ6mlr9Bs

Ak vstrek ma kalibracny kod tak ho stroj vyratava na zaklade stavu parametrov konkretneho vstreku ake ma hodnoty ked sa dajme tomu renovuje, repasuje. Toto vsetko sa kompletne zmeni po rozobrati a znovu zlozeni.

Ale na preteky sa nechodi s 1.6tkou dieslom :) Alebo lepsie povedane so ziadnym dieslom. Diesel s preteky to je len taky vnutorny klam :)
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

avelmak napísal:Neidem na ziadne preteky,len som chcel vediet odkialk vies presne kolko mas teraz kw?Bol zmerany vykon?
Ved ale ste taky expert na auta a nejdete na preteky??? Cudne.
Takze k teme vykonu. Motor PSA DV 6 ma varianty 66,kW,74 kW a aj 80kW. Rozdiel medzi 66 a 74 kW je ten, ze 66 kW ma male turbo Mitsubishi bez naklapania. 74 kW verzia ma Garrett turbo a naklapanie, ine vstreky a co viem, predavala sa len v NL. 80 kW verzia bezne dostupna aj u nas ma detto Garrett, detto vstreky ako 74 kW verzia ale ma iny software.
Upravoval som ako prvy Focus 1.6 TDCi/66 kW. Ine turbo, ine vstreky, iny software. Zakaznik bol na brzde a brzda ukazala 100 kW. Druhe auto bola Fiesta detto uprava a zakaznik bol opat na brzde tam bola hodnota 101 kW.
Tretie auto je osobne moje, rovnake upravy, plus nieco naviac a dovolim si tvrdit, ze tam bude viac kW o kolko to sa ukaze ked sa bude dat ist s okresu do okresu resp cez tri okresy.
PS Pisem o motore DV6 PSA produkcii a 16 V....lebo su aj novsie 1.6 diesel maju aj 85 kW ale to su len 8V.
Naposledy upravil/-a coltik v 26.01.2021 18:15, upravené celkom 2 krát.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

xentry napísal:Tu je priklad, video o vstrekovacoch

https://www.youtube.com/watch?v=OWlJ6mlr9Bs

Ak vstrek ma kalibracny kod tak ho stroj vyratava na zaklade stavu parametrov konkretneho vstreku ake ma hodnoty ked sa dajme tomu renovuje, repasuje. Toto vsetko sa kompletne zmeni po rozobrati a znovu zlozeni.

Ale na preteky sa nechodi s 1.6tkou dieslom :) Alebo lepsie povedane so ziadnym dieslom. Diesel s preteky to je len taky vnutorny klam :)
Bolo mi povedane, ze Bosch vstreky konkretne toto cislo v dvoch servisch na vstreky, ze kod sa nemeni len sa nastavuju hodnoty ak nie su v tolerancii.
To vyjadrenie som uz tu pisal co prislo mailom.
Na preteky chodia veru aj diesle treba si pozriet vysledky a clovek je v obraze. Len pre info Le Mans vyhralo Audi s dieslom alebo to tak nie je???????
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ok. Treba to uzavriet, mas vyjadrenie od dvoch servisov, ktore ti evidentne vyhovuje. Treba to nechat tak a urobit to co prislo mailom. Inak povedane minat cas treba uzitocne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

xentry napísal:
Ale na preteky sa nechodi s 1.6tkou dieslom :) Alebo lepsie povedane so ziadnym dieslom. Diesel s preteky to je len taky vnutorny klam :)
A prečo dvaja automechanici v dedine skladajú každý svoju fobiu jednotku s motorm 1,9tdi? Tz dve rally fobia I.
Otázka bez viagry,normál aby som sme to pochopili. Včera bola reportáž na skylink/automotorsport cz o rally južné čechy a z octavii išiel dym ako z avie.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

xentry napísal:Ok. Treba to uzavriet, mas vyjadrenie od dvoch servisov, ktore ti evidentne vyhovuje. Treba to nechat tak a urobit to co prislo mailom. Inak povedane minat cas treba uzitocne.
Mne vyhovuje vyjadrenie servisov??? No moment. Myslim si, ze keby som napisal pripadne zavolal do dalsieho servisu kde sa zaoberaju vstrekmi a maju na to vybavenie tak mi asi povedia/ napisu to iste.
Zaniesol som to do Bosch servisu a dnes budem mat vysledok. Napisem sem potom ten vysledok aby sa tema ukoncila a bol znamy vysledok. Ja sa rad necham poucit nespavam v kniznici :-D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to o dosiahnutí zhody mechanikov.Každý prešiel inú cestičku,každý pracuje z inými vedomostami v iných podmienkach.
Naozaj to treba uzavrieť,toto nie je priestor dobromyselnej výmeny názorov na technický problém ktorý sa drží problematiky
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

mhlavaty
Suhlasim, treba to zamknut a vyriesene. Aj keby som rad napisal co povie servis na tie vstreky. Ale asi viem co povedia :-)
To co povedia.... je nadvazujce na to co ste napisali, citujem...po skusenoastiach nedavam nic repas/ oprava na SK.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslim si, ze keby som napisal pripadne zavolal do dalsieho servisu kde sa zaoberaju vstrekmi a maju na to vybavenie tak mi asi povedia/ napisu to iste.
Presne to vystihuje úroveň autoopravárenstva na slovensku.
Môžeš mať vybavenie ako NASA, pokial ludia budú na to kašlať, tak si nepomôžeš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

mhlavaty napísal:Nie je to o dosiahnutí zhody mechanikov.Každý prešiel inú cestičku,každý pracuje z inými vedomostami v iných podmienkach.
Naozaj to treba uzavrieť,toto nie je priestor dobromyselnej výmeny názorov na technický problém ktorý sa drží problematiky
Potvrdili sa vase slova mhlavaty. Volal servis tak 1.2.3 vstreky vraj repas. 4 ako tak a pritom ten 4 ty je ten, kde sa muselo upravovat sedlo. Skusenost ma stala 60 € resp bude stat za test. No nic poslem do Polska a vysledok bude urcite lepsi.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A je v polsku nejaka 100 percent overena firma? Co to urcite lepsie uz ludia s polska podonasali a stalo to za nic.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je a dosť.Ale kto hladá vždy najlacnejšieho nájde vždy gaunera.Polsko je obrovská krajina a má ich 10 x viac ako SVK.Hladaj najlepších a budeš spokojný.Niektoré veci už 11 rok beriem od toho istého,ani mrknúť nemôžem.Dokonca keď mi posledne potiahol dobu dodania (prvý krát) tak bola cena nižšia.A AutoFra čo to zastrešuje to má ozaj neskutočne ošetrené,ešte aj kuriéra mi pošle keď posielam veci na repas,úveruje ma kým veci nemám doma,dá sa vysnívať lepšie gungovanie ?!
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

V podstate da sa aj tu, lebo mne osobne sa velmi nepaci hovorit, ze vsetci komplet na slovensku su debili. Mi co sa tyka vstrekov mame tu par kilometrov cloveka ktory to robi, pride sa tam a vidi sa priamo je clovek pritom, ak je dobre vysledok je komplet vsetky su ok ak je zle presne sa povie co konkretne, ak sa opravi je sto percentna robota a vysledok so zarukou, ak je system, ktory robi problem napr. pred vstrekovacmi musi sa skontrolovat aj napr. pumpa kvoli garancii a tak. Jasne su v polsku dobre a overene firmy ale ludia si nie raz podonasali sami vstrekovace z polska a boli to odrby, repasovane piezoelektricke vstrekovace no z akych suciastok? originalne diely sa do toho nedaju kupit, do piezovstreku ale da sa s ciny a toto mi povie ten co sa k nemu nosi, urobim ale neda sa kupit originalny diel, jedine je mozne s cinskych ale ..., donesie z polska 100 percent repasovane a su len otestovane pouzivane, to je ok su dobre ale nie su repasovane su len dobre stare a aj s novymi kodmi, ktore su nezmyselne RJ ich neprijme a tak. Proste sa mi nepaci tu su vsetci komplet debili a tam su kuzelnici a zadarmo. Len taky postreh delphi vstrekovace do CRD3 mercedesu piezoelektricke nove sa kupili za taku cenu, ze repas neurobi na ten vstrekovac nikto za tu cenu, tu na slovensku kupovane.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vyskusal som viacerych firiem /cerpadlarov/ na SK.Ani s jednou som nebol spokojny.Raz som trafil na tu spravnu a cuduj sa svete uz roky rokuce pracujeme spolu a som velmi spokojny.Raz mi doniesol zakaznik turbo zevraj repasovane z polska a bolo prasknute.Ako pise xentry,kody su obcas vymyslene pre vstrekovacov z polska a rj ich neprijme,a chladam chybu co a kde som pokazil,pricom vstreky su na figu.S polskom som opatrny.Ceny novych vstrekovacov u mojho cerpadlara su porovnatelne s polskymi cenami.U mna ziadne polsko,a a..fra uz vobec nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že si celkom nerozumieme.Koľkokrát sa musíš popáliť aby si povedal že už dosť.Skúsiť inde,potom ešte inde a Keď je to +- o tom istom si asi každý povie že stačí.A aj sa zariadi.Ja som napr na doporučenie priateľa z iného servisu šiel do Maďarska (reč viem)
Nejde o to,že sa vedia aj pozdraviť,ide o všetko spolu.O prístup,ochotu,ale hlavne čo urobia nenesiem späť.Ako sorry ale - čo máte ?! nie je pozdrav. Mohol by som pár otázok pánovi čo s tým bude robiť ? ...to nejde má toho veľa nestíha. Ja nikoho nehaním pre nudu v Covide,ale pohár trpezlivosti u mňa preliali fest.Ak ešte mám mať pocit že že mi klamali,ďakujem neprosím,idem inde.Tam kde ten pocit nemám a kde som spokojný,aj z ochotou,aj slušnostou aj odbornostou.Ak poznáš nejakého kto uspokojí nároky,treba sa ho držať,ja robím iba to isté.Držím sa toho kto ma neskladal.Trh je volný a veľký,každý sa zariadi podľa svojich skúseností.Ja tu mám do roka celkom dosť aut z východu,a že to majú min 300 km.A prečo ? Presne preto prečo ja idem možno ešte ďalej
Hladá sa ten ktorý je dobrý,nehladá sa Poliak,a nehladá sa maďar,hladá sa ten čo nesklame.Ak nájdem super tatára,bude to môj dodavateľ...snáď sa takto pochopíme.V každej krajine nájdeš lumpov,v 10x väčšej ich bude 10x viac.Opakujem,slovák má poliaka v zuboch preto,lebo hladá najlacnejšieho debila za najmenej peňazí,a tých majú ako velká krajina nespočet.Všetko začína a končí na našej vlastnej národnej nepoctivosti...ak chcem byť jemný.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných