Ford Fiesta TDCI - pod podlozkou vstreku ryhy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta TDCI - pod podlozkou vstreku ryhy

Príspevok od používateľa coltik »

Zdravim pani.

Fiesta TDCi 1.6/66 kW po vybrati vstrekov som zistil na jednom vstreku/ sachte, ze dosadacia plocha medenej podlozky je akoby vyzrata na dvoch miestach. Zatial som to skusil len brusnym papierom ale bojim sa pouzit pripravok na zabrusenie dosadacej plochy. Ako to poriesit? Ako som hladal tak som nenasiel nejake hrubsie podlozky pod vstrek vsetko 2,0 niekde pisu aj 2,15 ale bojim sa, ze to asi nebude stacit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podložka ide vždy nová nie je čo s starou zaoberať
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Bud som to zle napisal alebo ste to zle pochopili. pod podlozkou je dosadacia plocha a tam je ryha resp dve. Jasne, ze podlozka ide/ pojde nova.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dosadacia plocha medenej podlozky nie je to samé ako plocha pod podložkou.To je detail...tie plošky sa zrovnávajú frézkami,rovné aj kuželové.Ide o hlbku poškodenia,to sa ale ukáže až pri frézovaní,takže bude treba merať hlbkomerom pred aj pod.Pokiaľ si to vyžiada 1-2 desatiny vybrania materiálu sa nič nedeje.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Skusim to zajtra zmnerat a uvidim co dalej. V kazdom pripade to musim poriesit. Vdaka za tip.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je bežná záležitosť pri nejakých tých km.Väčšina opticky vyzerá horšie než sa potom v skutočnosti pri frézke ukáže.Je dobré mať znalosť konkrétneho motora že koľko je prípustné ísť hlbšie.Zažil som motor ktorý neprešiel EK lebo nejaký chytrák dal pod vstrek dve podložky.Kvantum motorov na zarovnanie dna proste nereagujú vonkoncom nijako,samozrejme kým sa jedná o rozumnú mieru.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Motor ma akoze 178.000 km dovoz Rakusko. Je to PSA motor DV6/1.6 diesel. Mam k nemu aj manual servisny. No uvidime dnes zmeriam a dufam, ze frezka pomoze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladal som,DV6 TED 4. Ak začne podfukovať podložka tak vstrekovač tak zarastie "uhlím" karbonu že sa vyberá niekoľko dní alebo volá parta zo 40 tonovým hydrovalcom na vytiahnutie.
Ak je von je super,zarovnať dno,nová utesnenie a ide.Málokto robí,ale stav treba sledovať a vstrek čas od času doťahovať.To robia len tí čo to zažili (a hlavne zaplatili patálie okolo)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Co to "zarastenych" vstrekov sa povyberalo aj takych co ich kvoli karbonu nebolo vidno, aj takych, nad ktorymi zalomili ruky aj chlapci s hydraulikou na miestach kde je nad vstrekom ledva 10 cm miesta

Obrázok

11 hodin vyberania 1ks vzadu

na vycistenie celej sachty a dosadacej plochy su urcene cistiace kefky, ked bolo prepalene bola to stale len podlozka a ked bol problem na dosadacej ploche tak casto uz len z dovodu, ze niekto uz do toho rypal ci nevedel vybrat podlozku, ktora tam ostala alebo cokolvek, uz bol problem aj na mini priehlbine na spicke vstreku lebo dosadacie plochy su v podstate 2 jedna je motor a druha vstrekovac, obidve musia byt rovne.

Stale sa to vycisti kefkami a ide vstrekovac naspat, niektore su ako bolo napisane na toto velmi citlive a pouzit akykolvek obrabaci nastroj, frezku je priamo zakazane, nesmie sa menit ci zapustenie alebo vysunutie vstrekovaca, aj dve podlozky uz boli a nasledne dymivost.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A toto má byť "friendly user" riešenie :40bd: Nuž keď myslíte. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Nooo nepisem, ze na 100% ale myslim si, ze poriesene. Pouzil som stary nefunkcny vstrek namiesto podlozky som nalepil smirgel :-) a po cca hodine roboty bol si myslim uz ako od vyroby :-D
Jasne, ze som isiel od najhrubsieho po najjemnnejsi...koncil som na 800 vke. bal som sa pouzit frezku. Zajtra uz len nasadit sanie, podlozky pekne povyzinam a nasadim vstreky. Daval som nove stifty ako aj nove dlhe matice, nove guerka. Vsetko podla manualu na Nm utiahnem. Nechapem preco, ale vzdy sa povolovali stifty blizsie ku saniu tak pouzijem Loctite 243 a dufam, ze bude pokoj na dlhsiu dobu. A samozrejme zase odzvdusnenie :-) ale na to mam pekne uz motorcek a rychlospojky takze to nebude trvat ako prvy krat :-D
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vies co nie je friendly user riesenie? To, ze ten vstrekovac pocujes casto podfukovat alebo priamo na to upozornis a majitel to ma na salame, popripade dole kryty z motorov v servisoch a bez kontroly takychto veci. Ja som na svojom pocul podfukovat vstrekovac a isiel von, ze som ho chytil dvomi prstami, vtedy to treba riesit nie ked ho uz nevidis.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A myslíš si že aj takýto skoda-fabia-ii-1-4-63-kw-spotreba-oleja-t78308.html užívatel niečo počuje?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

su na to original pripravky na frezovanie dosadacich ploch, netreba sa nicoho bat
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Frezku mam len sa to zdalo hlboke a bal som sa ju pouzit aby potom dobre dosadol vstrek. Vstrek som riesil hned ako som zistil, ze podfukuje, nenechavam to na poslednu chvilu. Raz do mesiaca davam dole kryt motora a sledujem co sa deje okolo vstrekov. Dufam ale, ze teraz budem mat dlhsie pokoj.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných