Ford Fiesta ST

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta ST

Príspevok od používateľa IwoTN »

Zdravím páni, takže po dlhom zvažovaní som sa rozhodol požiadať Vás o radu.

Viac-menej som rozhodnutý pre Fiestu ST 150 (okolo roku 2006) ale ešte nie na 100% takže každé info prečo áno a prečo nie mi veľmi pomôže.. (spoľahlivosť, servis, náhradné diely, bežná prevádzka.. prípadne reálna spotreba no tá ma až tak netrápi, tá záleží hlavne od štýlu jazdy.. atď..
Vec druhá, že som študent na výške takže ak by bola prevádzka/servis fakt hodne náročná ako vraj väčšina vrcholových verzií (Type-R, VW-R, OPC a pod..) tak od toho radšej dám ruky preč ale čo som sa zatiaľ dočítal tak sa to pri fieste pohybuje v normálnych číslach ako väčšina iných áut preto by som bol fakt vďačný ak by sa ozval niekto kto má s ST-čkom nejakú tú skúsenosť...

Dôvod prečo pozerám práve po Fieste ST, pár rokov dozadu ma na tom niekoľko krát previezol jeden známy a proste ten podvozok a jazdné vlastnosti ma strašne chytili a teraz keď pozerám auto len pre seba, kde budem 99,9% všetkého času sám tak...
Ale akékoľvek návrhy na niečo podobné príjmam, pozeral som ešte civic Type-R (po zvezení v tom sa mi kolená triasli ešte dlho to ide fakt krásne) ale to je už skôr konkurent Focusu ST ale zase s japoncami mám resp. máme v rodine len dobré skúsenosti prípadne aj od väčšiny majiteľov Type-R som počul len chválu...

Aj keď som vyššie písal že som študent, nepozerám auto ako väčšina mladých že kúpim, bez akejkoľvek údržby zoderiem a predám preč.. Autá milujem od malička a miesto detského časopisu som listoval v auto magazínoch :-D
ST-čko pozerám ako malú srdcovku že mám v pláne si to auto nejakú dobu nechať a ak pôjde preč, tak len pre "level up" v podobe ja neviem napr. focusu ST a pod.

A čo by som ešte povedal, ak sú nejaké otázky prípadne som na niečo zabudol napíšte a odpoviem..
Za každú radu, informáciu prípadne kritiku môjho výberu budem vďačný..

Prajem pekný deň.. :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Možeš si tam zahrnúť kludne aj Suzuki Swift Sport, či Clio Sport
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

samotné fordy sú dosť náchylné na prácu mechanikov a náhradné diely, čiže servis bude náročný drahý atď. študenti chodia MHD a SAD.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ako sa hovorí vyzerá to že kupuješ srdcom ak to chceš tak dobre ale ak chceš kúpiť hlavou tak zober račej obyčajnú neviem koľko ich nájdeš na slovensku
powder
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01.01.2013 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powder »

Do Fiesty by som šiel podobne ako do Clia Sport. Avšak musíš rátať s tým, že tieto auta sú využívané na hranici ich limitov, čo problém nie je, otázne je či sa im dostalo aj adekvátnej starostlivosti. Na Slovensku ich asi nebude veľa na predaj a dovoz sa riadne predraží, nájsť dobrý kúsok zaberie dosť času, určite by som ho hľadal medzi ford "fanatikmi" niekde na club stránke, lebo tie kúsky, kt. sú v 100% stave sa na autobazar stránky ani nedostatnú.

BTW prečo by mali študenti chodiť MHD? :38eb: čo tak sa niekedy prejsť okolo VŠ internátov, aké kúsky tam parkujú?

Kúpa srdcom nie je problém, ale našiel by som si nejakého človeka, kt. sa rozumie do ostrejších aút, aby sa mi na konkrétny kúsok pozrel samozrejme za primeranú odmenu.
Veľa sťastia pri hľadaní a kúpe.
wikyxxx
Príspevky: 1143
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

impax napísal:študenti chodia MHD a SAD.
KEd nezabudnem odfotim ti na čom chodia študenti do školy stoja tu bmw audiny mercedesi lexusy .... atd a to je len stredná škola a aj to neni prestižna
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

ivko1 : ďakujem na Clio Sport by som aj zabudol... :-\

powder : s tým že sa s takýmto autom lietalo počítam ale ako hovoríš tá starostlivosť je otázna.. na ford club práve píšem a určite idem pozrieť aj niečo ohľadom Clia Sport.. s kúpou sa neponáhľam, radšej počkám a nájdem pekný kúsok ako kúpiť prvé na čo natrafím a samozrejme sa pokúšam nájsť niekoho kto sa v takomto type áut čo-to vyzná.. čo sa dovozu týka, zvažoval som aj takú možnosť ale to by muselo byť niečo naozaj výnimočné skrz náklady navyše s tým spojené..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Honda civic V-tec, určite aj toyota celica by nebola od veci, pekne vyvážené auto :-), Honda Prelude 2,2,ivtec, Fiat coupe 2,0 20V turbo, len to sú zase iné ročníky :-(

Je toho dosť. Asi také nevšedné je Fiat Coupe aj silné aj zaujímavé, ale staršie :-( Ak by si našiel limited edition, tak aj relatívne vzácne autíčko :-)

Čo ušetríš na ročníku, vieš investovať do servisu, prípadne na palivo :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež by som bol za trochu väčšie auto ako Fiesta, Clio, ktoré su naozaj len také autá vyslovene ako motokára - malé stiesnené.
Asi by som šiel do triedy ako Focus, Megane, Mazda 3, spomenutý Civic...

Ak by to malo byť vyslovene malé tak by vyhovelo aj Punto 1.8HGT, ktoré bude navyše aj lacné
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s2pi »

Nissan Primera GT P11

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010101704

Lacne, lahko servisovatelne, rarita. Super jazdne vlastnosti.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No .... také punto HGT tiež nie je od veci ...

Alebo väčšie fiat Stilo, tiež asi za pár korún. Aj keď neviem ako na tom je tá prevodovka selespeed, či jak sa to píše :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

alebo Volvo S60 R :-)
powder
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01.01.2013 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powder »

Ja by som sa poobzeral aj po focuse ST I. generácie, skvelé jazdné vlastnosti. Cena porovnateľná s fiestou st, priestornejšie na takéto bežní jazdenie, ale stále to bude o hľadaní schopného kúska a pri väčšine týchto áut, vzácnosť nájsť kúsok, kt. by nebol dotrtkaný tuzingom.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tiež môže byť super, Seat ibiza 1,8 Turbo :-)
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

Tie Fiesty ST si celkom drzia cenu, ja by som ti ako studentovi odporucil Bud ten Focus ST prvej generacie ako bolo spomenute alebo skus pozriet hondu civic 1.6 sport ... alebo hondu civic coupe od 2002 ,prip. mazda 3 2.0 (ale tie nie su skoro ziadne na predaj).

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných