Ford Fiesta - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta - servo

Príspevok od používateľa M54B30 »

Zdravim vas :300f:

mhlavaty, ale aj ini uz ukazali, ze maju semi-vestecku gulu, tak vas poziadam o radu takto na dialku. Netreba hned riesenie, aj napad potesi.

Jedna sa o zvuk pri toceni volantom vychadzajuci pravdepodobne z okolia servocerpadla. Nahravku zvuku by som dodatocne vedel asi poskytnut. Jedna sa o zvuk, ktory mi pripomina ako keby sa tam nieco "trápi" ako keby nieco nejde lahko.

1.
Pred 2 mesiacmi bol meneny olej v serve a na chvilu to aj pomohlo - bolo ticho.

2.
Ak robim kruznice na parkovisku a mam zaradenu rychlost pocujem zvuky, okamzite ako vyradim zvuky prestanu. V pripade, ze auto stoji na neutrali a tocim volantom zvuky pocujem. Aku suvislost mam v tom hladat ?

3.
Z vrakaca som kupil druhe servo cerpadlo, dal vymenit ale zvuky boli rovnake. Teraz je tam naspat moje povodne servocerpadlo.

4.
Dokial je motor uplne studeny zvuk sa neobjavuje, az po case pri zohrievani motora

Nie som mechanik a nerozumiem tomu, ze pri vyradeni pocas jazdy zvuk prestane. Meni sa tam tlak napinaka remena alebo nieco podobne ? Alebo som uplne vedla ? Podla mna cely servo system nie je az taky komplikovany a nie je vela variat co moze byt zle, takze teoreticky mozno mi budete vediet poradit.

Vdaka!

EDIT: Ford fiesta, 2006, 1.3i
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

na http://www.fordclub.sk/forum/index.php nájdeš že tento model rád preváral náplň serva pri zvýšenom zaťažení, dlhšom motaní sa na mieste, potom čerpadlo takzvane plače, v takýchto prípadoch to chalani riešili osadením chladiča do okruhu
M54B30
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 04.02.2010 17:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M54B30 »

vdaka, skoda ze sa nedaju prispevky len tak prehliadat, idem sa tam registrovat.. :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných