Ford Fiesta - nove tlmice

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta - nove tlmice

Príspevok od používateľa guide19 »

Zdravim,

chem vymenit zadne tlmice na fieste. Rozhodujem sa medzi originalom a znackou Kayaba KYB "gas a just".
Co by ste mi doporcuili? Nebudu tie KYB "gas a just"uz prilis tvrde? Ma niekto s nimi skusenost?
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

chod podla ceny, nemozes slapnut vedla.
Pytas sa na skusenosti, ale nenapises ani rok vyroby...
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

nepisem rok vyroby preto, lebo sa pytam na vseobecne skusenosti so znackou KYB a typm gas a just. Je mi jedno aky rok vyroby a ake auto. Bol by som rad za akukolvek skusenost. Neide mi o cenu, ale o vlastnosti tlmica. Nechcem, aby to bolo velmi tvrde.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

O tvrdosti pruženia rozhoduju PRUŽINY v prvom rade

tlmiče služia na STABILIZACIU napravy a na zabezpečenie kontaktu kolesa z cestou
aby koleso "nekmitalo"

ine ako plynové tlmiče by som nechcel
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked ti nejde o cenu a bojis sa aby to nebolo tvrde tak co ti brani aby si kupil take iste ako tam boli do teraz ked si bol s nimi spokojny? nerozumiem
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Budúci týždeň ich budem dávať na môjho medveďa, tak Ti dám vedieť. Ale čo som sa pýtal chalanov na Mercedes fóre, tak boli s nimi veľmi spokojný, preto som ich aj ja objednal.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Preco nedam to co bolo ? Lebo neviem ake su tam teraz. Auto mam par mesiacov. A neviem ci a ake sa tam tlmice menili.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Netreba tomu venovať viac pozornosti ako si to zaslúži.
Dá sa povedať že všetky tlmiče vhodného rozmeru pre to auto ktoré sú v predaji, splnia svoj účel. Iná vec je že niektoré budú slúžiť dlhšie ako iné, ale dopredu to nevieme povedať že ktoré to sú.
Pretože do tlmiča aj tak nikto nevidí a nikto nevie ako dlho vydrží, takže sa vari oplatí nekupovať tie úplne najlacnejšie čo sú na trhu, ale skôr od zavedených a známejších výrobcov. Tie drahšie tlmiče majú obvykle tiež lepšie vyriešené dorazy na konci dráhy piesta.
Drobná pomôcka pri výbere - vyberať z ponuky porovnateľných tlmičov pre dané auto ten s najväčším priemerom, z konštrukčných dôvodov je dôvodný predpoklad že bude mať väčšiu výdrž ako nejaký tenší.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Ano ostavam pri standardnom podvozku.
O KYB som sa docital to iste aj ja. Ale na moj model fiesty KYB nevyraba radu Excel-G len Gas-a-Just. Preto som chcel nejake konkretne skusenosti s tymto typom tlmicov. Ak by boli tak by som bral tie excely. Ale dakujem vsetkym za rady. Nieco vyberiem a ak nezabudnem, tak dam vediet ake su.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Konecne som vymenil zadne tlmice aj pruziny (znacky Kayaba). Stare tlmice boli zle, jeden bol uplne KO.
Ale stale sa mi zda ten zadok nejaky tvrdy.
Neviete co by to este mohlo byt? Pneumatiky vzadu nafukane podla manualu na 1.8 vpredu na 2.0.
Je to tak, ze ten podvozok je tvrdsi na fieste?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných