Ford Fiesta 1.8 TDi - bieli dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1.8 TDi - bieli dym

Príspevok od používateľa marc1998 »

Zdravým všetkych mám taky problém z autom je to ford fiesta 1.8 TDi 2001 motor ide v pohode až kym teplota vody nevýstúpi za polovicu neviem kolko to je stupnov neni to tam pisane a vtedy mi začne auto dymieť na bielo je toho dymu vela velmi vela je to taký štiplavý dym môže to byť prasknuta hlava či čo ? diki každému kdo vie poradiť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Hlava... noha... ruka ...Ale nie :40bd:
Netreba hneď majlovať čerta na stenu...
Ja myslím že kľudne len tesnenie pod hlavou alebo výmenník kde sa chladia výfukové plyny ktoré idú do EGR ventilu.
marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc1998 »

no kukal som voda sa nemina vôbec začalo to robiť jak som vymenil olej
Thoran
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.09.2010 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thoran »

Nazdar,aspon preventívne by možno pomohlo keby sme vedeli aký olej si dával a aký si mal predtým. :3035:
Ak sa ti nestráca v systéme voda a pred výmenou oleja sa motor správal dobre by bola na mieste otázka či sa pri výmene oleja alebo v poslednej dobe nerobilo popri aj niečo iné(vstreky,tesnenia,atď) a či sa ti to prejavilo okamžite po výmene.
Keby ti praskla hlava alebo tesnenie,je minimálne velmi pravdepodobné že by sa ti stále prehrieval motor a najskor by ti išiel buď olej do chladiacej zmesi alebo naopak,v každom prípade by sa to na tej chladiacej zmesi prejavilo buď ubúdaním a následným pribúdaním a znehodnocovaním oleja alebo pribúdaním oleja vo vode,alebo len ubúdaním vody.Ak sa motor neprehrieva,vo výfuku ti nekondezuje voda a chladiaca zmes aj olej sú čisté,tak by som od tej hlavy asi upustil a orientoval sa na iné veci.
marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc1998 »

hej hej tesnil som olejovu vanu ale myslim že to s tym nič nemôže mať a motor sa neprehrieva ide normalne ale ked sa ohreje za tu polku tak vtedy to začne dimieť z vody neubuda ked som vypustil stari olej nevidel som v nom vodu a stari olej neviem aký tam bol lebo tak som kupil auto s tym olejom a teraz tam je 10W40 starline môže byť že je riedky a pri tej teplote je už velmi riedky tak ho žerie či ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

10W40 nieje vôbec riedky olej.Že by ho žralo môže byť, ale neviem si predstaviť to množstvo aby to brutálne kvôli tomu dymilo... A predsa dym z oleja býva do modra a nie biely.
marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc1998 »

no hej ale neviem potom čo to môže byť teda po vimene oleja to začlo robiť a ešte tam kde sa leje olej s tade ide trocha dymu a vleky tlak vytlača to olej von nie vela ale pomali a isto to asi tak nema tiež byť ked vypnem motor tak ešte to s tade sičia tie tlaky s toho viečka a dnes som si ešte všimol skušal som vytočiť motor na neutrali vitočil som do 4 tisic malinko dimil a vitočim auto ked je v zabere do maximalne 3000 a už nevidim za seba taky husty dym ide nechapem tomu vôbec v neutrali nič a v zabere dymi jak šlak
rasto7474
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11.09.2013 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto7474 »

Ahojte,mam otazku aj ja,priatelka ma Ford Fiesta 1,8 Diesel r.v.1998,a strasne zle jej to startuje,hlavne ranno alebo ked auto aspom jeden den stoji,ked uz sa nastartuje tak ptm cely den v pohode,napr,dneska som ranno startoval a auto cca 8-10sek,tocilo,a aj tak nechitilo,az na 2X a ked nastartovalo tak z vyfuku velky kudel bieleho dymu.Olej,filtre,vsetko menene,zevraj aj zhavice.Vopred dakujem za odpoved :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tie motory sú tým známe, je to tu rozoberané 100x, aj s radami...
marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc1998 »

no hladal som to nič tu neni kamoš su tam maximalne stranky na ktorych to možno najdem ked sa na každu budem regystrovať na to je tu tato nova založena tema lebo to tu ešte nebolo preberane
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Netrep! Kde sa chceš registrovať? Všetko máš tu, na Autobazar.EU!!!
marc1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2010 23:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc1998 »

nič tu neni je tam rozobrata tema dimenie a v tej teme je jedine že sa zaregistruj na ford forumoch na inych strankach a tam sa na to treba pozrieť tak si to prečitaj najprv
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte keby si tak čítal s porozumením...
rasto7474
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11.09.2013 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto7474 »

Prosim vas kolko ma realnu spotrebu fiesta 1,8D kw neviem nikdy som to neriesil,r.v. je 1998 dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných