Ford Fiesta 1,4 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janula2063
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:50
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1,4 benzin

Príspevok od používateľa janula2063 »

ahojte,chcem sa poradit...potrebovla by som kupit druhe auto do rodiny,prevazne do mesta,ale tak dvakrat do mesiaca aj na dlhsie trasy...chcela by som r.2007 vyssie do 150000 km benzin,do 3800 euro.neviem,ci by mi stacila 1,2 motor,ale mam vyhliadnuty ford foestu 2008 1,4...nejale rady,kupit/nekupit...alebo nieco ine?dakuječ za rady
lubino
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.12.2008 15:47
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1,4 benzin

Príspevok od používateľa lubino »

Dobrý večer, áno, môžem odporučiť, dobrý výber, toto vozidlo bolo veľmi dobre navrhnuté presne pre mladé rodiny, ale kľudne sa v ňom odvezú aj piati dospelí ľudia (sám som sedel vzadu a nemal som pocit, že som veľmi stiesnený).
Motorizácia 1,4 16V: vhodná aj na dlhšie trasy určite. Pri "ľahšej" nohe sa dá udržať spotreba v rozumných číslach, tzn. žiadne pretekárske rozbehy v meste, ale zato poskytne rezervu výkonu aj pri plne obsadenom vozidle, oproti 1,25 litrovému motoru (hoci oproti papierovým hodnotám sa veľmi nelíši, ale kubatúra nepustí - je to výhoda).
A ak je to s malým počtom najazdených kilometrov, tak treba vyskúšať najlepšie s odborníkom, ktorý sa vyzná, prípadne ešte to dať aj na diagnostiku, či neboli nejaké poruchy "zamaskované".
Všetko závisí od konkrétneho kusu vozidla a vkusu, aj keď auto veľmi neohúri zjavom, kvalitou dielenského spracovania podvozku aj motora, či interiéru patrí k tým lepším priemerom.
Naposledy upravil/-a lubino v 08.09.2014 21:19, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

toto vozidlo bolo veľmi dobre navrhnuté presne pre mladé slovenské rodiny

ale kľudne sa v ňom odvezú aj piati dospelý Slováci, ktorí zatiaľ v ničom väčšom nesedeli


V normálnych krajinách bolo toto auto (tak ako všetky ostatné z tejto veľkostnej triedy) veľmi dobre navrhnuté presne ako druhé až tretie v rodine, ako mestské vozítko, prepravujúce 1-2 ľudí bez batožiny príp. s nákupom, teda bez nároku na komfort a priestor! Čo myslíš, prečo sa táto trieda označuje super mini? Preto, že je to rodinné auto?! :::


Inak auto aké také je dobrá voľba...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ale zas...dospelý môže mať aj 2m a vysoko cez metrák alebo 175cm 70 kilo... takže nieje 5 dospelých ako 5 dospelých. Na normálne jazdenie po SK je OK každé auto, nakoľko má naša zaprdená republika od východu na západ možno 500Km :-\
lubino
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.12.2008 15:47
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1,4 benzin

Príspevok od používateľa lubino »

Piatich dospelých som mal na mysli normálnej postavy (bez nadváhy), šoférka mala cca 175cm, ja (184cm) som za ňou sedel. To k posádke. Preto, ak budete vozidlo využívať viac ako dvaja, doporučujem skúšobnú jazdu urobiť s väčším počtom ľudí (4 alebo 5). A potom k batožinovému priestoru: vyskúšať, čo v ňom chcete prepravovať (napr. kočík?), je čiastočne variabilný (sklápanie zadnej časti sedadiel).
Jedna taká Fiesta sa mi tu na stránke s týmito Vašimi požiadavkami celkom páči.
Prajem dobrý výber a trpezlivosť, lepšie vyskúšať viac áut a porovnať a rozhodnúť sa múdro.

Ešte zopár technických info:
http://ford.katalog-automobilu.cz/autom ... esta-iv-14
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

Fiesta môže byť podľa mňa dobrým výberom, podľa mňa budeš vedieť vybrať nejaký pekný kúsok a ešte Ti aj na prípadný servis ostane
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Úplny súhlas s Cicmancom. Ako druhé auto v rodine je super.Máme 1.4 v automate,automat síce len štvorstupňový ale na jazdu do práce /cca 10 km/ a späť uplne stačí,samozrejme to auto nie je pre 5 dospelých ludi,nehovorím že sa neodvezú ,ale to auto je navrhnuté skutočne ako druhe či tretie do rodiny.Kufor tak na nákup OK,spotreba dlhodobá 7,6 na 100 km,čo ma trošku zarazilo,lebo takú robím aj na šesťvalcovom trojlitri na tých istých trasách.
janula2063
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janula2063 »

ja ho budem prevazne vyuzivat na vozenie do a zo skolky, do obchodov a sme tam k starym rodicom cca 30 km vzdialenych...budem sa v nom vozit ja a dve deti, popripade kocar v kufri- sportovy...na tej fieste, co mam vyhliadnutu sa mi paci rocnik, kilometre, vybava a aj cena...super je aj elektricke otvaranie kufra,kedze mam vzdy plne ruky...hlavne mi ide o to, aby to bolo spolahlive auticko,aby som nemusela behat po servisoch, alebo aby neboli nejake problemy s tym...pozitivne ohlasy som pocula hlavne na yarisku,ale ta je uz na mna pridraha...
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

No el. otvaranie kufra to určite mať nebude, ale inak super autíčko. :2f93:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skorej len bežné CZ že ak je odomknuté auto tak je odistený aj kufor. Alebo že by to tam niekto dobastlil.... :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi lahko sa to robí . Na bazoši chlapík ponúka strunky na teleskopy , ktoré samy dvíhajú dvere . Potom už stačí len jeden motorček z CZ navyše k zámku a senzor pod zadný nárazník na jeho aktiváciu.
A zrazu starý oplík za pár šupov otvára rovnako zadný kufor ako nejaké SUV z reklamy. Mierny prúser nastáva ak sa mačka ide ohriať k výfuku a auto je na dvore odomknuté. Senzoru je jedno či je to paničkina noha alebo mačka - kufor sa otvára. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Takýchto kráwovín sa doslova za pár šupov dá dorobiť do auta neúrekom a okolie len krúti hlavou. Len námatkovo spomeniem - trojklik smerovky , prisvecovanie hmlovkou do zákrut, osvetlenie mot. priestoru. head up displej, lcd monitory do opierok , smerovky do zrkadiel, dialkový štart. Stačí vedieť trocha ňúriť na e-bay a súdruhovia z číny ti to doručia až k dverám. Ja využívam dcérine nákupy handričiek a naposledy to bolo počítadlo motohodín s otáčkomerom za 3,99evri (na traktor) :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janula2063
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janula2063 »

ja som si naivne myslela,ze to je od vyroby :)...tak teraz neviem...niekto chvali,ini nie...doteraz som jazdila len na diesli,takze vpbec neviem,aky motor mi na toto moje vozenie bude postacovat,ci1,1 1,2 1,4??
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

1,4 benzín bude plne dostačujúce na bežné jazdenie. To len tu zopár ľudí nevie predbehnúť auto keď nemá aspoň 250 koní pod kapotou. lol
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kód: Vybrať všetko

1,4 benzín bude plne dostačujúce na bežné jazdenie. To len tu zopár ľudí nevie predbehnúť auto keď nemá aspoň 250 koní pod kapotou. 
vytesať do kameňa :2f93:
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Viem ako to funguje, sám mám Forda ( už druhého )a nedám na to auto dopustiť.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných