Ford C-Max 2005 benzín 1.8 - studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ranter
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05.01.2008 19:38
Zdieľať na Facebook

Ford C-Max 2005 benzín 1.8 - studený štart

Príspevok od používateľa ranter »

Dobrý deň,
potreboval by som pomoc pri spomínanom aute. Je to vraj motor od Mazdy, má reťazový pohon rozvodov. Mám problém so studeným štartom. Jedno či je zima alebo leto - nezávisí od vonkajšej teploty. Po naštartovaní treba viac počkať, ale ani po minútového čakania neide motor dobre. Keď má za sebou 2-3 kilometre už žiadny problém, motor ani nepočuť, svižne reaguje na plyn. Zatiaľ nikto nevedel dať radu. V značkovom servise zase chcú odo mňa hneď 150 evri za nič, takže hľadám ďalej. Ďakujem vopred za pomoc.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

zase slabo popisana zavada, cize motor ide ako keby na 3 valce? alebo dymi? alebo nechce ist do otacok?

lebo pojem 'nejde dobre' je prilis siroky, moze to byt cokolvek

A vies aj co ti chceli menit? :d :D

pre zaciatok: sviecky mas ake stare? zapalovacie kable su ok?
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
ranter
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05.01.2008 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ranter »

Ok, máš pravdu, ale nie som expert. Nedymi, neide ako na tri valce. Sviečky som menil v novembri kvôli tomu, ale nič sa nezmenilo. Keď naštartujem a motor je studený, neide do otáčok, keď šľapňem na plyn motor nechytí vyššie otáčky, ale ľahko zhasne. Káble tiež pozreli.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Popis lepsie, co to znamena "motor nejde dobre"

Otacky pri volnobehu kolisu? Ak mu pridavas jemne, ide do otacok? Ak mu pridas viac zdochyna, to vieme.

Prevadzkujes motor na LPG?
ranter
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05.01.2008 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ranter »

Otáčky voľnobehu kolíšu a dokonca to aj vtedy, keď motor je už rozbehnutý, ale vtedy už reaguje na plyn normálne. Aspoň ja som nezistil rozdiel. Kým je motor studený, aj vtedy zdochyna motor, keď jemne pridávam plyn, to znamená, že musím pridať viacej a hrať so spojkou a plynom aby motor išiel.
Mám namontovaný plyn. To funguje OK. Skúšal som, že na niekoľko dní som používal auto len na benzín, ale všetko bolo tak isto.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

martin cichy napísal:
Prevadzkujes motor na LPG?
zabudol detail napisat, lebo plyn s tym nic nema, nanho ide predsa dobre :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ranter
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05.01.2008 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ranter »

Aj na benzín ide dobre, keď motor už nie je studený. Ale automaticky štartuje studený motor na benzín a potom automaticky prepne na plyn, keď voda je nad (asi) 30 stupňov. Ale vtedy už všetko ide dobre, okrem toho kolísania otáčok na voľnobehu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neopravis nic, lebo nic neni pokazene :zg282: , potrebujes skuseneho plynara, co myslis ze riesia denno denne na dielni ? stavim sa ze studene starty na benzin reklamuje z 10 ludi 9 :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ranter
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05.01.2008 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ranter »

Skúseného plynára mám. Oni to nainštalovali. Ináč keď som používal len na benzín, tiež to robil. To je moje 7. alebo 8. auto na plyn, a so studeným štartom som nikdy nemal problém. Ale jeden pokus to stojí, len musím tam nechať auto.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok, tak kolko je STFT a LTFT ? kontrolka emisii nesvieti ? lebo uz som aj take pocul ved to je normalne pri lpg... :zga28: rozumneho tazko stretnut, ale debilov jak keby zhadovali na zemegulu prisamvacku
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cypher
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.03.2014 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypher »

vybral si nie najlepsi motor na lpg urcite tvoje predosle auta neboli fordy lebo tie si s plynom moc nerozumeju
tento duratec je dost spolahlivy motor,ale ma svoje slabe stranky uz zo zaciatku vyroby mal ford problem s kolisanim otacok riesilo sa o vymenou dielov a sw
v akom stave mas skrtiacu klabku cistil to niekto je tam aj dorazovy srob ma zakladne nastavenie
tieto motory nemaju hydrostely kontroloval si volu ventilov vyrobca udava kontrolu po 60t km,pri plyne by som to robil skor a co virive klapky ....
je toho dost aj len ked predlzujes interval vyneny oleja ten motor casom znicis
prelustuj ceske fora tam mas o tomto probleme az-az
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Spoľahlivý motor ak spotrebu oleja a potrebu generálky nerátame ako nejaký veľký problém...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných