Ford C max - trasenie volantu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomkat3115
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.07.2013 21:30
Zdieľať na Facebook

Ford C max - trasenie volantu

Príspevok od používateľa tomkat3115 »

ahojte,
mám C-max 2008 1,6 TDCI a neviem čo s tým trasením mám ž robiť. Ide ma z toho poraziť!
vymenil som stabilizátory ( kostice) silenbloky, spodne čapy a už neviem čo by som mohol.
auto cca od 90 začne vybrovať chvieť do volantu.kolesa som daval 3x vyvaovať a su ok nehadžu. aj som z predu do zadu ich prehadzoval. Kotuče som daval na mašine stáčať sú ako nové. pri brzdení netrasie. len pri bežnej jazde.
Neviem podomácky som skúšal tlmiče a pravý predný sa mi nezdá. ale vytečený nie je.
Môže maž tlmič a uloženie tlmiča vplyv na chvenie vybrovanie volantu?
viete mi poradiť na čo by som sa mohol zamerať?

ďakujem krásne za pomoc.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

tu to nezistis urcite,treba skusit volu kolies,lozisk,ulozenia,silenblok,poloos,atd,chod do dielne - a stacat treba len predkozku,nie kotuce,ta doba je uz davno prec,vyhod to a daj nove,to nemas mustang.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mám dojem že z tých vecí ktoré si menil, len kolesá môžu spôsobovať chvenie, prenášajúce sa do volantu. Výmenou tých ostatných vecí si autu určite neuškodil, ale nebol ani dôvod aby vibrácie vo volante prestali. U opotrebovanej tlmičovej vzpery takýto prejav nie je vylúčený, ale obvykle to funguje v súčinnosti s vôľou v ložisku kolesa alebo s nesymetriou kolesa.
Ak si teda zistil, že samotné kolesá to zrejme nespôsobujú, tak najskôr to bude v uložení kolesa / kolies.
Môžu byť kolesá na nábojoch nie celkom dobre uložené, napríklad v dôsledku hrdze na dosadacej ploche, prípadne krivého náboja. Alebo najskôr chvenie vzniká v dôsledku zvýšenej vôle v ložiskách jedného alebo obidvoch kolies.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pri tych kolesach treba davat pozor aj ci su zo strany kde boli predtym, koleso co sa tocilo x rokov na jednej strane jednym smerom a zrazu sa toci opacne na druhej tiez moze robit problemy hoc je aj vyvazene, a ak teda som to pochopil spravne z toho co pises menil si len silentbloky na stabilizatore a na ramenach nie, ci?
Naposledy upravil/-a jaster-83 v 04.04.2017 07:33, upravené celkom 1 krát.
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Koleso moze bat aj stokrat vyvazene a v poriadku,ked na povrchu alebo aj na boku je prasknuty kord.Na vyvazovacke pohnut len s rukou a skontrolovat cely behun aj bok molesa,ze ci nevidis zvlastne opotrebovanie miestami.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ja by som este kukol poloosi, ci neodpadlo nejake zavazie alebo ci su klby ok, nerozsypane....
drob3x
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.03.2010 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drob3x »

Trasie to viac pri zábere alebo je nezávislé od akcelerácie ? Pokiaľ to robí pri akcelerácií a po pustení plynu sa to zoslabí pozrel by som vnútorné kĺby poloosí, Focus a C-max na toto dosť trpeli. Kĺby ani nemusia byť rozsypané stačí tam malá vôľa.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

osobne by som to asi najskor podla popisu tipoval na poloosi casto ten problem sa takto prejavuje aj ked jasne ze je viacero moznosti co by to mohlo byt ale myslim ze u teba by bolo najvhodnejsie kuk najskor toto
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Skus pozriet zadne silentbloky ramien. Tiez zapricinuju chvenie volantu pri ustalenej rychlosti. Mozu byt natrhnute,al.iba unavene-vymackane. Alebo unikol z nich olej, nakolko tento silentblok ma v sebe napln oleja. Ak olej vytecie,tak prestane plnit svoju funkciu. Jednoduchy test-vytoc kolesa a do vytoceneho kolesa zozadu kopni celym chodidlom. Ak sa neprirodzene vela zachveje,je silentblok po smrti.
tomkat3115
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.07.2013 21:30
Zdieľať na Facebook

Trasenie volantu Ford C max

Príspevok od používateľa tomkat3115 »

Tak trasie to aj v zabere motora aj ked ho vypnem alebo vyhodim rychlost. Bom som u mechanika a ten mi povedal ze mam chyteny predny pravy tlmic.. ze mi rozvybruje auto a potom mi kmita...
Tak idem najprv vymenit ulozenie tlmica a samotny tlmic a uvidim..
A ak nepomoze pojdem na tie silenbloky...


Dakujem vsetkym za pomoc a nazory... ozvem sa ked budem mat toto spravene
Dik
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

ten tlmic by mohol pomoct, daj to naporiadok a potom uvidis co dalej. Na silenty by som to osobne netipoval, ale tak co nie je moze byt
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Babkinu fujaru.Ten tlmič pokojne vymeň ak je slabší,ale ozvi sa či pomohlo,som presvedčený prakticky na 100% že problém ostane.
marosko031
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.12.2008 21:12
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko031 »

Ahoj,chyba zistena?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných