Ford C-Max - olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

pomože ked upresníš aj motorizáciu :-\
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Vyhľadaj si na google mazací plán a podľa značky oleja, aký by si preferoval Ti nájde podľa motora olej, ktorý je vhodný.

Ja som vyhľadal Elf a to je Evolution 900 SXR 5W-30. Elf som dával do Hondy a postupne sa znížila spotreba oleja na absolútne minimum.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radšej si to podľa motora dohľadaj.Myslím je to ten istý motor ako v grand Picasse 1,6 Hdi a tak ide 0W30 C1/C2 vcelku nezáleží na značke ale či daný olej splňa danú špecifikáciu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Istotu nemám preto som to formuloval tak.zadáva tému,má to červeným tam napísané že základná vec je identifikácia toho čo sa rieši.Keby tu bo kód motora je všetko inak,no ale píš slovákovi že niečo má,mal by,musí,nemusí,nesmie ...vždy urobí opak
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Castrol EDGE FST 5W30 .Ale pokial menis olej po 30 000 km je jedno co tam nalejes.Ani jeden olej tolko nevydrzi.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Pozor, do starsej verzie 1,6 hdi ide 5w30...nove 1,6 bluehdi od PSA 88 kw pouzivaju tusim 0w30.Chcelo by to napisat presne o aky motor ide.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných