Ford c max 1,8 tdci,85kw,r.v.2008,M5,diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fero1306
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.05.2010 14:45
Zdieľať na Facebook

Ford c max 1,8 tdci,85kw,r.v.2008,M5,diesel

Príspevok od používateľa fero1306 »

dobrý deň.Mám problém s autom ford c max 1,8 tdci ,občas ho hodí do núdzového režimu.Ak ho vypnem zamknem naštartujem a znova ide bez chyby.Diagnostika neukázala nič.Môžete my poradiť.Ďakujem.ford c max 1,8 tdci,r.v 2008,85kW,M 5,76FSY 92,Diesel
maros000
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahoj,

ak auto hodi do nudzaku, nechce sa mi verit zeby nebola zapisana ziadna chyba. Alebo je to tak ze auto ako keby hodi do nudzaku (nic neblika, nesvieti spiralka) a ty zo straty vykonu usudzujes ze je v nudzaku ? Poviem ti priklad z vlastnej skusenosti Mondeo 2001 TDCI roztrhlo hadicu. Nevedel som prist nato preco auto ide hrozne lenivo (ako keby nudzak). Diagnostika ti neukaze ziadnu zavadu(nema ako nato prist).

Keby som mal strelit z brucha tak by som na diagnostike sledoval tlak turba a podozrieval by som zatuhnutu regulacia turba. Avsak, to je vystrel do tmy. Moze to byt absolutne nieco ine. Skus zavadu popisat lepsie ako 3 vetami.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Mám to isté auto a tiež mi to robilo. Treba s tým zájsť do Fordu a dať si napáliť nový SWR. V roku 2008-09 tam začali montovať vstreky s koncovým číslom 3,predtým 2,kôli zvýšeniu výkonu,ale neupravili program.Dočítal som sa o tom na ford clube.Že v anglicku vydali nejaký butelin alebo ako sa to volá na zvolavanie áut do servisu na úpravu SW, ale nik to neriešil.Pri 1900-2000 otáčkach mi auto trhalo,keď bolo moc teplo auto mi padalo do núdzaku,keď som vipol klúč tak znovu fungovalo, ako keby sa nič nedialo. Ja som to riešil tak, že som používal tempomat,auto si všetko upravovalo samé.Ten nový program je z roku 2012 a všetko toto rieši. Ako mi to prepálili,tak trhanie prestalo a auto ide hladšie. Ale mne ukazovalo chybu dvoch vstrekov. Majster povedal že keby to boli vstreky, auto sa správa ináč a problémy sú stále.Odvtedy mi padlo raz do nudzaku a znovu mi ukázalo tie vstreky, no elektrikár mi tiež potvrdil že nimi to nebude, že tam je veľa vecí čo na to môže vplívať. Ale k tvojej veci, Začni tým že si dáš prepáliť ten program,potom uvidíš.V Bánovciach vo Forde ma to dokopy aj s diagnostikov vyšlo necelých 50€. Ale musel som o to požiadať sám, lebo oni ani nevedeli že niečo také existuje.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

A ešte jedna vec. Pred rokom mi tiež vypisovalo chybu motora ale do nudzaku mi to nepadalo. Mal som deravú hadicu pred ERG, to kolienko.
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Ako si dopadol?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915331290 a 11 neregistrovaných