Ford C-Max 1.6i VCT-T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Ford C-Max 1.6i VCT-T

Príspevok od používateľa funci »

Čaute, hľadal som niečo konkrétne o tomto motore a aute tuto na fóre, ale nič som nenašiel, preto som založil tému. Chcel by som sa spýtať na skúsenosti s týmto motorom v c-maxe (05-06) čo sa týka spoľahlivosti, dynamiky, dielov atd. Dikes

Registrovať na ford club sa mi len pre toto nechce..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skusim vseobecne poradit, lebo skusenost nemam s motorom, kamos ma 1,8 dizel s Cmaxom, chcel fokus kombik, jeho zena MPV, je proste pod papucou...

co v aute neni to sa nepokazi, alebo inac co tam je, ma mat aj nalezity dovod, tato 1,6tka ma variabilitu ?, co jej ale nepomoze zdaleka tolko, ako novym motorom turbina, objem je maly na take auto, stejne ho bude nutne drzat v otackach, ja by som radsej obycajny fokus kombi - fyzikalne lepsie sedi na ceste ako akvarko, male MPV stejne nema vacsie vyuzitie, ako kombik, motor zlozity, s otaznym praktickym efektom, a do kombika radsej obycajnu 1,6, alebo mas na vyber 1,8, 2,0 keby bolo treba vykonu :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

Ja ti s motorom síce neporadím, ale budem reagovať na baja777. Rozdiel medzi kombi Focusom a MPW C-maxom uvidí, keď bude mať deti. Ja mám C-maxa, síce 1,8TDCi, ale za kombi by som ho určite nemenil. Vyšší posed a hlavne pohodlné nakladanie detí do sedačiek, to sú hlavné tromfy oproti kombi Focusu. Ostatné je také isté a na ceste pri normálnej jazde rozdiel nepoznáš.

P.S. Mám od nova nabehaných cca 110 000 km, s jednou 50€ poruchou. Ináč len spotrebák. ;-)
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

rozdiel medzi Focusom kombi a C-Maxom je cca 100kg čo je už znateľný rozdiel to ti spotrebu určite navýši, o niečo ale to záleží hlavne od teba a od tvojho jazdného štýlu, variabilita predstavuje problém ak sa zanedbá pravidelný servis, konkrétne výmena oleja

na druhej strane ale to pohodlie čo ponúka C-Max je neporovnateľné, je to kompaktné a veľmi pohodlné autíčko a u mňa bolo tiež jedným s kandidátov, k autu a k motorizácii ti poviem toľko, že zanedbané auto predstavuje vždy masívne problémy a to bez rozdielu značky, tá určuje len koľko zaplatíš, u nás je tých benzínových pomenej, preto som hľadal na DE fórumoch a aj u dlhodobých užívateľov prevažuje spokojnosť

k tej spotrebe, tiež mám relatívne veľké auto s relatívne malým motorom, ale pri rozumnej jazde a to málokedy jazdím menej ako 90km/h na okreskách a 30% podiele mesta si myslím že mám dobrú spotrebu, menší motor si vyberie svoju daň skôr na diaľnici, tam aj mne poskočí o 1.5l vyššie a môže byť viac badateľný nižší výkon ale diaľnicu jazdím veľmi málo, no a je pravda že 90% ročného nájazdu je po rovine okresy NZ, LV, NR, KN, ďalej už len šťastnú ruku pri výbere
predaj2
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 16.07.2013 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa predaj2 »

Podľa mňa je 1.6 dosť malý obsah na cmax...ešte v tom Focuse no..ale do C-maxu ak budeš brať tak min.zober 2.0 benzín,prípadne s LPG..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných