Ford C Max 1.6i

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Ford C Max 1.6i

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Pekný večer prajem.Plánujem kúpit toto auto s motorom 1.6 16 ventil,77kW,ročník cca 2007-2008.Bude dovezené z Nemecka.Chcem sa opýtat niekoho z Vás,ak máte reálne skúsenosti hlavne s týmto motorom v tomto aute,aké sú Vaše dojmi,pocity z jazdy a akú priemernú spotrebu toto auto dosahuje.Auto som už skúšal,akurát s dieslovým motorom,takže mi ide hlavne o dojmi z motora,kedže nepoznám nikoho,kto by ho mal s týmto motorom.Nebudem s ním jazdit plne obsadený,vacsinou dvaja,trasy denne cca okolo 20km,občas nejaká víkendova jazda okolo 200km.Ďakujem každému za odpoveď.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

77kW nepoznam, asi myslis 74 kW 1.6 Duratec, ci?
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Ano samozrejme,ospravedlnujem sa za preklep,mám namysli 74kW
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

myslím si ako laik že na taku kraksnu je to dosť slabý motor
ale dá sa aj s tým chodiť
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Základnou motorizáciou C- Maxu sa stala benzínová 1,6-ka s výkonom 74 kW. Pod označením Duratec sa skrýva starý známy ZETEC-SE, pôvodne vyvinutý Yamahou ešte pre Focus I. generácie. Aj keď je staršieho dáta, jedná sa o spoľahlivý motor. 1.6-tka na C-Max stačí ako tak, horšie je to pri naložení alebo plnom obsadení. Vtedy je dynamika vozidla podpriemerná, hlavne v spodných otáčkach a pri vytáčaní spotreba výrazne rastie. Ako základná motorizácia však pre nenáročných motoristov plne postačuje.
http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ziaden pretekar to sice nebude, ale na bezne vozenie, no preco nie?! :-)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

atmo benzin v dnesnej dobe je uz malo.
Spolahlivost bude urcite vyssia ako pri nafte, ale za tie nervy to nestoji.
Ja by som radsej riskol nejaky naftak - cenovo pri tychto starych vrakoch su podobne, ale pocit z jazdy je zasadne iny.
A ak sa nerozpadne - tak aj spotreba potesi.

V dnesnej agresivnej premavke sa s tym pod 8 litrov tazko dostanes a na dialnici si budes trhat vlasy od zufalstva..
drifting.sk
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 19.10.2009 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drifting.sk »

Myslím, že pre dvoch ľudí pri spomínaných kilometroch je výber takéhoto motora úplne v poriadku. Keď sa mu smradľavý starý diesel začne k...iť (a on skôr alebo neskôr začne - turbo, vstreky, EGR,...), tak sa nedoplatí a to čo ušetril na spotrebe, trikrát prešustruje na údržbe a ešte bude nejaký čas bez auta...
trambus1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.02.2010 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trambus1 »

Mám ho 10 rokov kúpený nový na SK motoricky bezproblémový za celí čas som menil len indučku a posilovač riadenia/ 140.000km / nesúhlasím s tým že má nedostatočný výkon je úplne v poho aj pri plnom obsadení ludmi či batožinou. Chodím len krátke vzdialenosti čo sa rovná 8litrov na dovolenku 7,5lit. menej nie je reálne. Chytá na šup či je zima a či leto brzdy,riadenie vynikajúce... No a ideme k záporom tohoto auta naserie to aj ked sú to prkotini čo sa používa to odpadne lebo je to všetko z plastu dosť nekvalitného otváranie dverí všetkých 4 odišlo jedna jediná opierka na vodičovom sedadle zlomená,plasty na dverách sa vyklajú -nedržia,rôzne kryty polámané....Asi všetko , ja som spokojný aj napriek tomu čo som písal.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

vsetko je relativne..

Prave z dovodu spolahlivosti som svojho casu kupil atmo benzin, vsade popisany ako bezproblemova motorizacia a najspolahlivejsi motor daneho modelu.
Auto s kompletnou servisnou historiou, nehavarovane, prvy majitel (nie autickar)

Pojazdil som rok a potom sa to zacalo j.bat.



Nevyhoda je to, ze ten atmo benzin zerie aj travu okolo cesty. Platit v dnesnej dobe 8 litrovu spotrebu... Co ti ja viem..

Keby to za tie prachy aspon islo, lenze tie 1,6 su skratka slabe. Nema to turbo, nejde to.

Ja uz atmo motor nechcem. Staci sa previest na turbaku a ine uz nebudes chciet :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných