Ford C-max 1,6 cdti , 80kw - nahratie software

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikt
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.04.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Ford C-max 1,6 cdti , 80kw - nahratie software

Príspevok od používateľa erikt »

ma niekto skusenosti potreboval by som nahrat novy software
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Najprv nam prezrad,naco potrebujes prehrat novy soft?Ak chces potrebujem vediet cislo RJ,aj hardvarove aj softverove.
erikt
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.04.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikt »

dpf je vykuchane a odpojene z rj egr nove turbo ok a stale to pada do nudzaku , na diagnostike ziadna chyba, zatial mi nahovirili aby som zohnal povodny soft a potom mi to znova odpoja nechapem tomu ani ja
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Zozen si novy soft aj novy DPF filter a mas pokoj.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

erikt napísal:dpf je vykuchane a odpojene z rj egr nove turbo ok a stale to pada do nudzaku , na diagnostike ziadna chyba, zatial mi nahovirili aby som zohnal povodny soft a potom mi to znova odpoja nechapem tomu ani ja
Všade na nete sú toho celé litánie , upozorňujú na to v telke aj v radiu ,že št.orgány pôjdu po filtroch . :40bd: Ako je dnes ešte možné , že niekto kúpi také auto??? lol Podla zdravého sedliackeho rozumu by to malo byť absolutne nepredajné dokonca aj nedarovatelné. To sú ludia už natolko hlúpi??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

erik-ak chces napis mi ss aj s cislami.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď si niekto nechá vykuchať DPF, tak to znamená len jediné - nemá na nový a tým pádom to auto nemal nikdy vlastniť. Lebo kúpil opicu a nemá na banány. Dúfam, že čoskoro príde doba, kedy to budú veľmi razantne a prísne pokutovať aj na Slovensku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hrozí iná vec - ako má zbadať laik ,že auto má odrbkaný softvare a prázdne DPF??? Keď donedávna klamali aj pri nových autách. Čo tam chceme pokutovať ak nevieme kto zásah urobil?? Zase na to majú doplatiť nevinní? Lebo nie každý čo kupuje auto aj číta toto alebo podobné forum. A budeme si musieť brať mechanika , stolára ,murára naozaj ku všetkému čo budeme kupovať???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

No tak by to mali zbadať, že auto pred kúpou nechajú prehliadnuť v servise, hádam tých 20-30 euro majú. Ale ľudia nerobia ani to a kúpia mačku vo vreci a potom sa čudujú. Možno toto je ďalší dôvod na to, aby si prekontrolovali auto pred jeho kúpou a potom nemali problémy s vykuchaným filtrom a pokutami od polície.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale veď toto píšem _ už teraz ide auto na KO a tá za nič neručí. Ktorý servis by robil kontroly ak by mal dávať záruky? a ak nie tak načo je potom kontrola.Kolko aut sa denne predáva ? ak by sa mali všetky kontrolovať stačili by dnešné servisy? A takto podobne sa dá odrbkávať aj s elektronikou , v stavebníctve a zdravotníctvo to je už celkom iná liga.
Kto skontroluje kontrolorov?? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak kupuješ auto, mal by si ho nechať skontrolovať v servise, alebo kupovať s mechanikom. Bodka.

Tak to robí každý rozumný človek. Na Slovensku je toľko špekulantov, že sa čudujem, že ešte to takto nerobia všetci.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidieť že už dlhšie nie si na slovensku - vieš kolko kamošov mi aj dnes povie - nechceš olej ? beriem zo servisu "čo ušetria". Servisy sú na prvom mieste nedôvery ludí. Pardon teda až po politikoch a policajtoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laicky test dpf, pipik pichnes do vyfuka a ked vyberes cerny utekaj so zadrzanym dychom ????, takto odporucam metodicky postupovat organom ktore nevedia rozlisit za boha ziveho funkcnost systemu...STK, EK a aktivnych panov policajtov...tymto by mohli prispiet - naozaj pomoct a ochranit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobre chlapci to je DPF ale moderné auto ma tolko systemov ,že ani laik ani servis ich nemá šancu všetky pozerať a kontrolovať , lebo by to trvalo hodiny a dni a ak by mal takto lustrovať 30 aut....Keď nič iné kto mi skontroluje u aut čo sa samé pripájajú k netu či tam nie je nejaký malware? Napríklad taká C4 - sama sa objednáva do servisu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro a je realne aby si to kontroloval každý a pri všetkých autách??? Zatial to riešime len pri autách , ale v živote kupuješ aj drahšie veci a riešiš problemy ktoré nemajú materialnu hodnotu - ako skontroluješ doktora čo ti ide rezať dieťa??? Ak s teda bavíme o kontrolovaní a preverovaní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných