Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa jaster-83 »

A preco sa vlastne tie trisky menili a preco vsetky? Co bol dovod? Aky malo to auto prvotny problem?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
marian.186
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.02.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa marian.186 »

Odišla 1tryska auto išlo na 3 valce .Tak nebudem menít jednu.
marian.186
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.02.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa marian.186 »

Tak asi k tejto téme sa nevie nikto vyjadriť na priamo bez dvoj zmyselných poznámok ktorým možno bohužiaľ všetci nechápu pretože tu netravia svoj každodenný čas.Nic podstatne som sa tu nedozvedel asi vyhľadať psychológa možno on mi to vysvetlí a vide ma to lacnejšie.Auto zaveziem do šrotu aj z novymi vstrekovacmi tam si ich niekto hádam vymontuje a mnoho iného, (ne)ďakujem za rady v praxi som ich použil na (0)100%.Auto je (nie)opravene.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa Qcko »

Retrospektívne - ako odišiel vstrek? To je prvá vec, ktorú treba zistiť.

Ďalšia vec - pozor na to, kde je na motore vstrek č.1 - či pri rozvodoch, alebo pri prevodovke. Potom po výmene vstrekov môže dôjsť ku zrkadlovému nahratiu kódov vstrekov do diag (4-1, 2-3 atď)...

Kde sú pôvodné vstreky? Ak je možné ich vrátiť do auta a porovnať hodnoty s novými, tak šup do servisu č.1. Vrátiť sa na začiatok a odtiaľ sa odpichnúť. Ak bol zlý vstrek č.1, tak práve ten dať do diesel servisu na test a prípadnú opravu.

Vždy pozor na správne zadanie kódov korekcií do diag pri výmene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak asi k tejto téme sa nevie nikto vyjadriť na priamo

Ako sa dá vyjadriť k technickému problému pokiaľ absentujú akékoľvek použiteľné údaje.A to že nie sú je zásluha postupu aký nikdy nemal byť.Vyjadrenie zlé-dobré -odišlo to je dobré k pivu,ale nie je to informácia z ktorej sa dá odraziť.Táto téma je do smetia,a čím na lepšie (napr odborné) fórum by zamierila,tým skôr by tam bola odoslaná a nik by sa ňou až do doplnenia nezaoberal.Takto diskutovať je obrovská neúcta k ľudom čo by pomôcť vedeli,ak by dostali informácie k tomu potrebné.Odborník si dá veľký pozor aby neporadil konkrétne niečo postavené na dojmoch. prostredia mimo fóra viem koľko odborníkov si témy prečíta a mávne rukov.
marian.186
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.02.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa marian.186 »

Vstrekovac odišiel č3 P126300;vstrekovac č1 P02CD00;vstrekovac č2 PO2CF00;vstrekovac č3 P02D100;a ešte U032200.Toto vypísala diagnostika keď sa menili vstrekovace
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi sa stále nevieme pochopiť.Chybový kód nič nehovorí o tom,či chyba je príčinná alebo dôsledková.Je nutné vedieť či výrok je pravdivý alebo vznikol z inej príčiny aj keď rj problém zachytila tu.Diagnostika nerozmýšla,kde vidí nesúlad,tam to praskne a vypíše.Rozmýšlať má obsluha.Palivové a emisné systémy sú ukrutne závislé na prvom kroku ktorý opravár urobí.Ak urobí zlý,nasleduje celá reťaz zlých,ja to aj tu vidím tak.Aj problémy ktoré vyzerajú veľmi zapeklito majú niekedy banálnu príčinu a nie jeden prípad si nevyžiadal jediné euro do materiálu.Ale aký problém je to vyúčtovať ! Problém veci je že servisu to nevyhovuje,a ešte väčší že nie je problém dostať z majiteľa stovky eur za diely,ale kolosálny dostať slušne zaplatené ak diel nebol treba vôbec a rozsiahla práca diagnostiky prekračuje napr sto,božechráň dvesto eur.Západ krajiny ešte ujde,východ licituje a handrkuje,dokonca gazda chce určiť cenu opravy,katastrofa.Toto ja nezmením,je dané DNA národa,padlé na hlavu celé.Servisy to prekrásne vedia a aj sa podľa toho správajú.Za prácu si neručia a ani nemôžu,ešte menšiu odvahu majú pýtať si slušné peniaze za ňu,diagnostici sú slabučký,ale zarobiť chcú.Aj zarobia.Takýto systém im dovoluje brať akúkoľvek prácu z ktorej cítiť bubáky
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa lorak777 »

nehadž hned flintu do zita... fordy su podcenené/chvalabohu/, lahko opravitelne, aj diagnostikovatelne... posledne som sa zaoberal podobnym problemom s fordom - hadzalo do nudzaku na 4-5-6-tke na plny plyn...este - nikomu nedoporucujem repas trysiek vo forde - treba kupit nove....ked tecu trysky vo forde, skoro vzdy to pocujes, to je traktor/aj tak je, ale vtedy je to horsi traktor/...nebudem to natahovat - vymena trysiek za nove, vsetko stichlo, pravidlenejsi chod, ale hadzalo do nudzaku....vymenené vyskotlake cerpadlo a motor ide ako raketa, skusali sme vselico vyspekulovat, ale nove trysky s novym cerpadlom boli najoptimalnejsie, najspolahlivejsie a to som tomu motoru po vymene mnohokrat tak nalozil, ze aj majitel sa so mnou triasol, bud sa rozpadnes mne, alebo pojdes dalej opraveny, majitel nikdy tak nejazdil v cervenych otackach ako so mnou....tot len moja skusenost, len ludia fordy nicia, neopravuju,zhumpluju, lebo vraj - ford is eine mord.... a mente v nich olej po 8-10 tis. ...15-30 tis.km len kamiony...
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa Qcko »

@lorak: nemali náhodou tieto čerpadlá problém s praskajúcou pružinou ktorá mala niečo spoločné s riadením vysokého tlaku?

A inak v takomto prípade súhlasím s mhlavatym, bez relevantných dát je to vždy len "krčmová" debata a súbor subjektívnych názorov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež kdesi v hlbinách duše mám názor že sú podcenený alebo nedocenený.Ten motor nie je nič katastrofické a mnoho majiteľov si ho vyslovene pochvaľuje a aj s ním robí km porovnateľné s inými ofukovanejšími značkami.Ako to niekto dosiahne a iný už nie ?! Niet motora ktorý by nemal niečo ako slabé misto,alebo lepšie ako odlišnosť,ktorá čosi vyžaduje v zmysle vedieť o nej a tomu náležite prispôsobiť servis alebo údržbu.Ak sa niekomu za krátku dobu stane viac krát ten istý problém,je ťažko pochopiteľné ak neurobí to,čo by podobnej veci zabránilo a zaviedol to do preventívnej údržby.Raz ročne urobiť úkon ktorý nevyžaduje iné náklady než prácu a upatlané ruky.Niekde rok,niekde 100 tis km,niekde iný interval...ide o princíp.Informácií o problémoch konkrétnych tej značky je často mrte aj z návodmi ako to kto rieši.Ako pochopiť že nič podobné napr aj tu nie je.Forďák pomôže forďákovi,oplák pomôže oplákovi atd. Vyslovene katastrofálny motor nie je,ale dobrý môže byť každý ak sa vyhne tomu čo je zlé,a pomôže tomu čo je dobré.Všetko ide po povrchu,pivnými debatami a hádkami.Cesta od nikiaľ nikam.Problém je to horší,že nech by tu bol hoci informačný Clondike,nič to na mrcha úrovni servisu nezmení,v horšom prípade získajú bezpracne ďalšie znalosti ako ošklbať gazdu.Ale spokojný forďách by radu druhému forďákovi dať mohol aspoń v zmysle na čo pozor,čo robiť musíš a čo nesmieš.A budeš spokojný ako ja.Ja nejakých tých veľmi spokojných poznám,akurát sa radi vytešujú sami z toho svojho.
Extra často som ten motor nepitval,ale zlý určite nie,beží aj v iných značkách a ok.Je porovnateľný v opraviteľnosti aj diagnostike,s tým sa z lorakom dá jedine súhlasiť.
marian.186
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.02.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa marian.186 »

Keď že po výmene trysiek auto jazdilo normálne v podstate aj teraz jazdí usudzujem že ťa tryska Č3 bola KO.Moj názor je tiež taký že ten problém bude robiť čerpadlo.Len to nie je lacná záležitosť na toľko aby sa vymenilo len tak .
marian.186
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.02.2011 17:51
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa marian.186 »

Dobrý neskorý večer.Problem bol vyriešený výmenou vysoko tlakového čerpadlá Common rail.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dá sa povdať, čo mu bolo?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A hlavne, koľko to stalo... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford 1.6 TDCI , 85kw , 2011

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom rade nie je zodpovedané či to boli vlastne závady dve.Pretože po výmene vstrekovača to ide dobre...to bola predposledná správa.Potom ešte došlo k výmene čerpadla.
Majiteľ si tu v jednej časti sťažuje že mu nikto nepomohol ale veci sa majú inak.Tu sa nedajú robiť školenia ako sa overuje vysokotlaké čerpadlo,ako vstrekovače atd. Akurát len môžem nasrať čitateľa ak napíšem že to overiť ide a dokonca bez demontáže tej veci.Na tieto veci sú postupy ale taká rada je tak akurát kabát na mrtvolu.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných