Financovanie nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Elisa1910 napísal: 25.07.2023 13:09 brat ma dve starsie auta a ked vidim ake ma s nimi patalie tak nie dakujem..to co on uz vrazil so zenou do tych aut to je nehorazne..aktualne je jedno znich nepojazdne
Stav auta velmi záleží aj od majitela, aj od servisu ktorý tieto autá opravuje. Kým jazdili s našimi autami aj obaja synovia tak autá doslova horeli, 2 za rok v šrote. Ako majú chlapci vlastné, zrazu aj maximalny črep stále jazdí a pýta akurát tak výmenu oleja.
kajlo5 - ak si si nevšimol tak rada nebrať úver na auto tu zaznela od väčšiny prispievatelov. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Sak ju nechaj, nech da na rady kajla5, ocividne sa v tej financnej gramotnosti nasli. Ak by na to dotycna mala, tak neriesi akontaciu 50%, ale by si ho kupila rovno. Navyse nic neni lepsie ako platit leasing za auto v hodnote napriklad 27 000 Euro, ked uz za dva roky ma hodnotu napriklad 18 000, ale ty este splacas povodnu sumu. Skatka vidis ako tratis peniaze v realnom case.

Elisa, chcela si rady, davame ti dobre rady, kezde tu ocividne dost vela ludi rozmysla. Dokonca aj Lubos Zimovcak radi dobre a to sa tak casto nevidi :40bd:
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

dakujem pekne za rady..dnes sme nasli auto, ktore ma rok, najadzene 21 000 a predavaju za 23 000 ten isty model..tak asi pojdeme do toho
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa encore16V »

Strasne zabavne su tu nazory, poniektore aj celkom mimo. Napr Rudo co minimalne pol zivota neriesil hypo/uvery, ked ne viac, lebo vieme ako ludia prisli k bytom/domom pred 30+ rokmi, cize za ten zivot si aj vedel kvalitne nasporit a si povie, ze na druhy den ide vyplatit auto, lebo sa mu nechce splacat splatky. Ano, lebo je to na SVK uplne normalne, ze mlada rodina ma len tak bokom na buchnutie 15+ tisic za nieco, aby nemusel brat uver.

Alebo nazor, ze radsej mat 2-3-4 starsie auta. ??? WTF?? Picujeme tu, ze je vela aut, neni kde parkovat, ale rodina si ma kupit 2-3-4 starsie auta aby nedali vela za novsie?

Dlhe roky som mal dve auta sucasne a uz nikdy viac. Vecne daco treba riesit na starych autach, je to proste fakt. Tam remen, tam lozisko, tam brzdy, tam rucna zhrdzavela, tam praskol vyfuk, tam treba meni olej, tam prezut auto, zase menit olej atd, tam prdne 15 rocna hadica z klimy, tam treba vymenit 10 rocne silenbloky. Toto su veci, ktore rodinka chce stale riesit, tak urcite.

Ked som bol mladsi, bol som proti uverom, vsetko som kupoval za odlozene z vyplaty. V 2014 som isiel kupovat svoje tretie auto (WRX). Bol to moj prvy uver ever, 6500e, zobral som na 8 rokov, splatil za 3, popri hypoteke (co vela z vas 40+ rocnych netusia co je) + ostatnych poplatkov s tym suvisiacich. Mal som 3 roky cakat a sporit, len aby som sa nezauveroval?

Kupujuca ma dalej sporit aby mala plnu sumu v cash? Na com budu jazdit dalsie roky? Na autobuse? Alebo stale sa stresovat so starym autom? Sak nejdu kupovat ML, Q, G a ine 150 tisicove auta pre boha.

Kludne by som zobral spotrebak, nie leasing. Za 2-3 roky maju splatene a vybavene.

Ocov komentar klasicky totalne od veci. Kazda jedna vec co si clovek kupi, berie od rodiny peniaze a nezaraba.

Zgrlosenie na kazdom kroku, neskutocne. Clovek chodi do roboty aby zarobil a nasledne si zarobene uzil. A ne susil na ucte.

Vsetci tuna urcite ste si kupili auto za hotove.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Kupujuca ma dalej sporit aby mala plnu sumu v cash? Na com budu jazdit dalsie roky? Na autobuse?
Dalo by sa zase napísať A4 a husto písaným ale načo
tak len k tomuto - aj to len ako metafora - zakrývaj sa takou perinou na akú máš - za 13tisíc sa dá kúpiť už aj fungl nové auto.
Škoda že aj pojem skromnosť sme si vyštrngali pred 30 rokmi zo hláv. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

encore16V napísal: 25.07.2023 14:36 Strasne zabavne su tu nazory, poniektore aj celkom mimo. Napr Rudo co minimalne pol zivota neriesil hypo/uvery, ked ne viac, lebo vieme ako ludia prisli k bytom/domom pred 30+ rokmi, cize za ten zivot si aj vedel kvalitne nasporit a si povie, ze na druhy den ide vyplatit auto, lebo sa mu nechce splacat splatky. Ano, lebo je to na SVK uplne normalne, ze mlada rodina ma len tak bokom na buchnutie 15+ tisic za nieco, aby nemusel brat uver.

Alebo nazor, ze radsej mat 2-3-4 starsie auta. ??? WTF?? Picujeme tu, ze je vela aut, neni kde parkovat, ale rodina si ma kupit 2-3-4 starsie auta aby nedali vela za novsie?

Dlhe roky som mal dve auta sucasne a uz nikdy viac. Vecne daco treba riesit na starych autach, je to proste fakt. Tam remen, tam lozisko, tam brzdy, tam rucna zhrdzavela, tam praskol vyfuk, tam treba meni olej, tam prezut auto, zase menit olej atd, tam prdne 15 rocna hadica z klimy, tam treba vymenit 10 rocne silenbloky. Toto su veci, ktore rodinka chce stale riesit, tak urcite.

Ked som bol mladsi, bol som proti uverom, vsetko som kupoval za odlozene z vyplaty. V 2014 som isiel kupovat svoje tretie auto (WRX). Bol to moj prvy uver ever, 6500e, zobral som na 8 rokov, splatil za 3, popri hypoteke (co vela z vas 40+ rocnych netusia co je) + ostatnych poplatkov s tym suvisiacich. Mal som 3 roky cakat a sporit, len aby som sa nezauveroval?

Kupujuca ma dalej sporit aby mala plnu sumu v cash? Na com budu jazdit dalsie roky? Na autobuse? Alebo stale sa stresovat so starym autom? Sak nejdu kupovat ML, Q, G a ine 150 tisicove auta pre boha.

Kludne by som zobral spotrebak, nie leasing. Za 2-3 roky maju splatene a vybavene.

Ocov komentar klasicky totalne od veci. Kazda jedna vec co si clovek kupi, berie od rodiny peniaze a nezaraba.

Zgrlosenie na kazdom kroku, neskutocne. Clovek chodi do roboty aby zarobil a nasledne si zarobene uzil. A ne susil na ucte.

Vsetci tuna urcite ste si kupili auto za hotove.
Ja som si napríklad kúpil nové, v 2000 r.v.,obyčajnu 406, cca 800. 000 SKK , leasing, nabehal cca 400.000 km, kúpil 607,ešte v záruke, za skoro 700.000 SKK/, prevzatie leasingu, nová vyše 1,6 mil SKK /,
nabehal vyše 400, celkom mala vyše 500. Prvý majiteľ dal vyše 900.000 SKK na 100.000 km, ja vyše 400.000 km za cca 700.000 SKK

Koľko koho stál 1 km jazdy??To hádam nie je ťažká matematika.

Jazdí doteraz.


Poruchy vcelku banálne, aj relatívne lacné na servis.

Prakticky som ju daroval, čo trosku ľutujem za - mínus 200€/ , lebo také pohodlné a poctivo urobene autá sa už dnes nerobia.

Pokiaľ nemám urobiť na aute aspoň 300-500.000 km, tak absolútne nemá zmysel nové auto,

Pokiaľ chcem ušetriť, tak odporúčam kupovať jazdené auto, viac než 3 +-čisté mesačne výplaty by som nikdy nedal.

Rozprávky o tom, ako sa jazdenka kazí, ako sa neoplatí kúpiť... Sú iba ROZPRÁVKY.
Pokiaľ si človek kúpi auto od 1.majiteľa, kúpené na Slovensku, je obyčajne 10 x v lepšom stave, než z Nemecka a absolutne nemá zmysel ušetriť nejakých iluzornych par eur.

Za život som zodral, nabúral, kúpil, predal, dlhšie jazdil ukradli mi atď okolo 15 - 20 áut +-.

Pokiaľ niekto tvrdí, že nové sa najviac oplatí, nevie co hovorí, je to BLUD.

Zároveň, neoplatí sa kupovať starú vraždu.

Pokiaľ kúpite 2-5 ročné okolo 40-80-120.000 km, neburanu, najväčší prepad v hodnote zaplatil prvý majiteľ.
Zároveň, nekúpil by som veľmi málo jazdené, s malo km a 8-10 ročné, to tiež nie je dobré.

Tabu je 6-8 valec a podobne nezmysly. Detto automat, euro 6, Amerika, elektrické auto atď..

Samozrejme, čo ma najviac mrzí, sú kúpy drahších ako 350-400.000 SKK, hlavne v čase, keď ešte 3-izbový byt stál 100-150.000 Kčs /SKK, keby tak človek vedel... 🥶🤦‍♀️
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

encore16V napísal: 25.07.2023 14:36 Strasne zabavne su tu nazory, poniektore aj celkom mimo. Napr Rudo co minimalne pol zivota neriesil hypo/uvery, ked ne viac, lebo vieme ako ludia prisli k bytom/domom pred 30+ rokmi, cize za ten zivot si aj vedel kvalitne nasporit a si povie, ze na druhy den ide vyplatit auto, lebo sa mu nechce splacat splatky. Ano, lebo je to na SVK uplne normalne, ze mlada rodina ma len tak bokom na buchnutie 15+ tisic za nieco, aby nemusel brat uver.

Alebo nazor, ze radsej mat 2-3-4 starsie auta. ??? WTF?? Picujeme tu, ze je vela aut, neni kde parkovat, ale rodina si ma kupit 2-3-4 starsie auta aby nedali vela za novsie?

Dlhe roky som mal dve auta sucasne a uz nikdy viac. Vecne daco treba riesit na starych autach, je to proste fakt. Tam remen, tam lozisko, tam brzdy, tam rucna zhrdzavela, tam praskol vyfuk, tam treba meni olej, tam prezut auto, zase menit olej atd, tam prdne 15 rocna hadica z klimy, tam treba vymenit 10 rocne silenbloky. Toto su veci, ktore rodinka chce stale riesit, tak urcite.

Ked som bol mladsi, bol som proti uverom, vsetko som kupoval za odlozene z vyplaty. V 2014 som isiel kupovat svoje tretie auto (WRX). Bol to moj prvy uver ever, 6500e, zobral som na 8 rokov, splatil za 3, popri hypoteke (co vela z vas 40+ rocnych netusia co je) + ostatnych poplatkov s tym suvisiacich. Mal som 3 roky cakat a sporit, len aby som sa nezauveroval?

Kupujuca ma dalej sporit aby mala plnu sumu v cash? Na com budu jazdit dalsie roky? Na autobuse? Alebo stale sa stresovat so starym autom? Sak nejdu kupovat ML, Q, G a ine 150 tisicove auta pre boha.

Kludne by som zobral spotrebak, nie leasing. Za 2-3 roky maju splatene a vybavene.

Ocov komentar klasicky totalne od veci. Kazda jedna vec co si clovek kupi, berie od rodiny peniaze a nezaraba.

Zgrlosenie na kazdom kroku, neskutocne. Clovek chodi do roboty aby zarobil a nasledne si zarobene uzil. A ne susil na ucte.

Vsetci tuna urcite ste si kupili auto za hotove.
dakujem za nazor ano tiez sme skor presli na to ze pojdeme cestou spotrebaku ako leasingu + mimoriadne splacanie
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, uplne presne :3dcline:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Teda uplne nie, 6 valecaj 8 valec je ok a stara vrazda je uplne ok ak je o nu dobre starane. Prave tie stare vrazdy maju totiz motory, ktorym sa v dnesnej dobe nevyrovna v spolahlivosti nic. Dve take dvadsatrocne a jednu patnastrocnu mam a menit planujem az ked sa rozpadnu
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

encore,napisem to jednoducho...problem nieje v splatkach,problem je v tom,ze nerad niekomu nieco dlžim a som vydany na milost,či nemilost...Ja uznavam len cash v penazenke,vtedy sa citim ako chlap.Vsetko platim v hotovosti,ak by som mal platit kavu v kaviarni stravnym listkom,tak sa prepadnem od hanby.../dobre,ze ich nefasujem/.Platobnu kartu nevyuzivam,peniaze posielam na učet zeny,karta mi sluzi len v pripade nudze /hlavne v zahraniči/.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ricardinho83 napísal: 25.07.2023 16:55 Teda uplne nie, 6 valecaj 8 valec je ok a stara vrazda je uplne ok ak je o nu dobre starane. Prave tie stare vrazdy maju totiz motory, ktorym sa v dnesnej dobe nevyrovna v spolahlivosti nic. Dve take dvadsatrocne a jednu patnastrocnu mam a menit planujem az ked sa rozpadnu
6-8 valce žerú veľa, drahý servis. Ako jazdenky nemajú ekonomický zmysel.
Treba pochopiť, ako funguje ľudská myseľ:
Záľubu vo výkonných autach máme ešte z detských čias, keď sme túžobne obzerali a obdivovali silné autá na plagátoch, či v telke.

Človek starne a uvedomi si, že mu ostáva posledných 10-20 aktívnych rokov za volantom.
Tak si povie, " odmenim sa".

Áno. Je to v poriadku.
Keď na to finančne má. Nech si kúpi hoci aj Bugatti.
Pokiaľ robí nočné, ešte spláca hypo, treba si zájsť chuť.
Aspoň podľa mňa.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

nieco dlžim a som vydany na milost,či nemilost.
Toto je pointa úverov a hypoték - držať ludí pod krkom lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"6-8 valce žerú veľa, drahý servis. Ako jazdenky nemajú ekonomický zmysel."

Lubos, vidis, a ja vravim, ze generalizovat sa neda. Moj 2,4 V6 Audi zerie cca 9,3 v priemere, ale ked mam viac mimo mesto, dokazem urobit 8,5 priemer. Kolko zerie 1.6Thp v Peugeote 508ke? Tipujem, ze tak o 1.5 litra menej v priemere a pochybujem, ze tak tazke auto bude vobec zvladat mimo vysokych otacok Ja mam rad vacsie sedany, takze preto porovnavam takto. Ma mojom mam najazdenych 363 000 km.

Ked ide o diesel tak ok, ale ty mas spotrebu tak nizku kvoli tvojim trasam. Mozno o liter a pol vacsiu urobis na starej 530 E60 s M57kovym 6 valcom. A ked sa bavime o spoľahlivosti, napriklad moja dieselova XC90ka s D5 patvalcom je Euro 3. Nema DPF, nema plno veci, ktore tvoja 508 s 2.0 Hdi uz ma. Pozri sa niekedy na bazare kolko maju najazdene stare vrazdy, bez problemov dávajú 600 000 km.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa vsevetko »

seven549 napísal: 24.07.2023 20:46 dnes je doba ze kazda zena chce nove auto lebo je---- bezpecne ----- a moze sa ukazat.
Divadlo Kámen - Konzumní otroctví vs svobodné bohatství

lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na 508 mam skoro 370.000 a na DPF som ešte nesiahol.
Ani nedolieval eloys.
Ked idem normálne, ako človek, mam podľa PC spotrebu aj pod 4 l, aktuálne 3.8 po vyše 350 km, dlhodoba, vyše 9.000 km, 4,2,podľa PC, reálne 4, 5.

Že vstrekovače, spojka, 2-hmota, proste všetko na motore a podvozku , okrem tyciek stabilizátora je pôvodne, je samozrejmosť.

Nájazd 300-500.000-1 mil km a rozdiel v spotrebe 2-4 litre, dáva už zaujímavé čísla...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: r.hrotko@gmail.com, tuninka a 92 neregistrovaných