Financovanie nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na 30 km denný dojazd auto za 27.000 eur...
Admin, robíte si prdel :3dcline: ?
Priznajte sa, kto je to z vás? :3035:
fzubaty
Príspevky: 1631
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa fzubaty »

Kde sa da kupit nove auto za 13 000 eur?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

oco13 napísal: 24.07.2023 16:06
Na úveroch nie je nič pekelného ani zlovestného, ak si to normálne prerátaš a nerobíš vyslovene hovadiny.
Fosil - uver je v podstate tiež tovar, aby ti ho niekto poskytol tak musí na tebe zarobiť, teda ty na úver za danú vec dáš viac ako by si dal v hotovosti. Práve o tú sumu, ktorú na ňom zarobí poskytovatel. V čom sa mýlim?
Pre zadávatelku - dvaja ludia, príjem 3t mesačne, bez hypotéky, bez úverov, deti dospelé samostatné, bývanie vo vlastnom rodinnom dome - nikdy v živote by ma ani len nenapadlo brať úver na nevýrobný predmet. Teda na vec ktorá domov peniaze nenosí len ich ťahá z rodinnej kasy. Auto nie je investícia , je to mlynský kameň na krku, čím menj ti na ňom záleží tým je rodina slobodnejšia. :3906:
Ja mám takú blbú povahu, že stále by som nad tým autom videl svätožiaru a v nej napísanú sumu o kolko som ho preplatil.
LEN NIE KAZDY ZAROBI 1500EUR.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

no v poriadku ale co v pripade ked napriklad autom denne jazdite do prace, a mate starsie auto ktore sa uz pomaly ale isto kazi a chcete ho ešte ako tak dobre predat a hlavne chcete mat konecne bezpecne auto kedze denne jazdite 30 km do prace..
Odpoviem, aj keď tu vyvolám vlnu kriku a rozhorčenia - celý život jazdíme do zamestnania aj ja aj manželka cca 100km každý, Ja som vela jazdil na služobákoch, ale princíp domáceho fungovania je asi taký - sú tri autá (lacné) a vždy na dvoch sa jazdí a jedno je náhradné. Tým že sú to autá staré, holé, bosé tak ten servis nás nezabije, sú to skoro vždy autá na plyn takže jazdenie je relatívne lacné, a planujeme si trasy tak aby sme vozili aj kolegovcov.
Vo vašom prípad by som volil Daciu Sandero, alebo ak to má byť SUV tak jazdeného Dustera (LPG) a na úver by som rýchlo zabudol. Ale to som ja, každý máme iný pohlad na svet a iné priority. Ja viem že to zrejme vyznie až neslušne, ale ďalšie dieťa do rodiny prinesie určite viac šťastia ako nové auto - prepáčte za priamočiarosť (my sme odchovali 3 deti) lol

Pre Prochyho :
LEN NIE KAZDY ZAROBI 1500EUR.

Ani ja som až do vlani tolko nezarobil, len vďaka inflacii a nedostatku kvalifikovaného personálu nám platy fakt rapidne skočili hore. Ceny v obchodoch vidí každý sám a tak krmenie pre mačky ma vyjde dvojnásobok (napríklad) takže pocitovo som na tom rovnako a šefovcom aj tak nadavam.
Edit: ešte doplním, že aj mne sa blíži kúpa iného auta , lebo súčasné už končí, a z limitu 500 eur som bol nútený skočiť až na 1500 eur - a som prekvapený, že za tú sumu dostanem aj plyn aj funkčnú klimu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
100marek100
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.08.2015 13:02
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa 100marek100 »

totálne devastujete niečo, čím si niekto chce možno splniť sen. Mať nové, BEZPEČNÉ auto pre rodinu, dúfajúc len v základný servis, tankovanie, poistky a pneu. áno sú ľudia čo im stačí stará hrča ktorá sa doplazí z A do B. niekto chce pohodlie a bezpečnosť, prípadne výkon pre bezproblémové obiehanie nie tie všetky 1.2 hovná čo teraz jazdia. Za mňa palec hore a šťastný výber auta
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

elisa...,na tvojom mieste by som porozmyslal...So zenou mame prijem omnoho vačsi,nez je ten vas.Sme bez hypoteky,dlhov,požičiek,uverov /nedavno sme vzali prvy uver na opravu chalupy/.Zena si vybrala auto,pačilo sa jej,zavolala a ja s kešom docvalal do autobazaru.Ale si to v poslednej chvili rozmyslela,vraj zaplatme akontaciu a zvysok,nech nam vyhodne rozrataju.Akontaciu som zaplatil omnoho vyssiu,aby ma splatky nezozrali,v pripade,ze by som ochorel,prisiel o zamestnanie,itd.../mam 64 rokov/.Po roku som zistil,ze preplatim strasne peniaze za jazdenku,zavolal som do banky a zo dna na den som vyplatil celu sumu a ver mi,lepsie sa mi spi...Ale to je moj pripad,viac mame v tomto veku nevyhod,ako vyhod,takze na tvojom mieste by som do toho siel...,sice s istym rizikom,ale siel...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

100marek100 napísal: 24.07.2023 19:01 totálne devastujete niečo, čím si niekto chce možno splniť sen. Mať nové, BEZPEČNÉ auto
Táto poznámka nie je vôbec pre zadávatelku je len mojim názorom na citovanú myšlienku

Ak má byť kopa železa , ktorá z rodiny len ťahá peniaze, spôsobuje (pri problemoch) hadky a nervozitu "SNOM" , tak táto spoločnosť velmi, ale velmi padla na hubu.
Ano každý z nás chlapcov mal sen - mať Ferari, pilotovať formulu ale nepoznám chlapca čo by sa chcel po meste teperiť s velkou neohrabanou opachou , jedine v období puberty keď sa Humer pokladal za kundolap.
Sny, by nemali byť materialne, potom stácajú svoju duchovnú hodnotu. :300f:
Bezpečnosť nikdy nie je a nebola v aute, v abg, v asistentoch - tá je len v našich hlavách. Blázniví amíci o tom natočili aj filmy, tá seria sa volá "nezvratný osud"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa seven549 »

dnes je doba ze kazda zena chce nove auto lebo je---- bezpecne ----- a moze sa ukazat..a je jej fuk co tam bude za motor a vybava.treba jej kupit take ake chce ak prispeje,nech si to dokope a hotovo.a prenechat jej aj starosti s tym autom.


preto treba mat viac aut.+ jedno len cisto pre seba na ktore nesmie ruky polozit.
tuninka
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa tuninka »

ja som toho názoru ako poniektorí, lepšie mať 2-3-4 lacnejšie autá ako jedno drahé, jedno nenaštartuje žiadny problém, jedno treba dať do servisu a čakať týždeň na diel, žiadny problém, cena súčiastky na staré je niekedy (na autá čo mám) vždy násobne nižšia ako keby to bolo novšie auto, zároveň aj servis už s tým má ako takú skúsenosť, keď prídem s autom, čo už mali v dielni x krát.... nové autá nemajú nič extra, čo by som potreboval, navigáciu netreba, každý má mobil a bluetooth si za 10 euro dokúpiš....
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa FunThomas »

Zarobim trojnasobok, ale nikdy som na auto neminul viac ako 14.000€.
Ak chcete nove SUV, kupte si (ako uz bolo odporucane) radsej 2-3 rocnu Daciu Duster na LPG. Mali by ste sa zmestit do rozpoctu 13.000€.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa patko1 »

ja by som asi skor poskuloval po nejakej jazdenej Sportage alebo CRV alebo take nieco a kaslal na nove. Nove uz neznamena ako niekedy ze bezstarostné. Co by si platil mesacne na leas tak si odkladaj na servis a uzivaj zivota
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa jasnelka »

na Slovensku je stale velka skupina ludi, pre ktorych je auto symbolom statusu a neexistuje aby som mal horsie auto ako sused. Na druhej strane su ludia, pre ktorych to je spotrebny tovar ako akykolvek iny, napriklad chladnicka. Ja patrim do tej druhej skupiny.

+ poziciavat si na vec, ktora ma nezivi tiez nie je uplne rozumne
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Myslim, ze to je tu jasne kazdemu cloveku s IQ vyssim ako 80. Brat si uver na auto, na ktore nemam, nezaraba mi a najazdim malo km je, diplomaticky povedane, velmi hlupe. Tiez pochybujem, ze sa jedna o skutocnu temu, podla mna cisty clickbait.
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

tuninka napísal: 24.07.2023 21:16 ja som toho názoru ako poniektorí, lepšie mať 2-3-4 lacnejšie autá ako jedno drahé, jedno nenaštartuje žiadny problém, jedno treba dať do servisu a čakať týždeň na diel, žiadny problém, cena súčiastky na staré je niekedy (na autá čo mám) vždy násobne nižšia ako keby to bolo novšie auto, zároveň aj servis už s tým má ako takú skúsenosť, keď prídem s autom, čo už mali v dielni x krát.... nové autá nemajú nič extra, čo by som potreboval, navigáciu netreba, každý má mobil a bluetooth si za 10 euro dokúpiš....
brat ma dve starsie auta a ked vidim ake ma s nimi patalie tak nie dakujem..to co on uz vrazil so zenou do tych aut to je nehorazne..aktualne je jedno znich nepojazdne
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Už som čakal, kedy oco 13 napíše nejakú blbosť, opäť ma nesklamal.
Elisa, nečítajú tie blbosti, keď na to máš, kľudne si kúp a urob si radosť, alebo spln potrebu. To co dávaš ty, je 50% akontácia, tam ti nikto nebude robiť žiadne problémy. Ja keď som dával takú akontácia, len som podpísal papiere a odchádzal zo showroomu s novým autom.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 112 neregistrovaných